Pandemiczna transformacja cyfrowa w OOH? Czemu nie

ROK 2021 BYŁ ZNACZNIE LEPSZY DLA BRANŻY OUT OF HOME NIŻ NAJTRUDNIEJSZY PANDEMICZNY 2020. Konsumenci wrócili do miast, sklepów i centrów handlowych, a marketerzy odmrozili wydatki na outdoor i indoor. Jednak wciąż wpływy firm OOH w ub.r. były o ok. 25% niższe niż w ostatnim „normalnym” roku 2019. Digital OOH rósł szybciej niż cały rynek, ale wciąż tradycyjne nośniki to 3/4 całości przychodów branży.

Czy podobnie jak w innych sferach życia pandemia przyspieszy transformację cyfrową, tym razem w OOH? Bardzo bym chciał, aby tak było, ale chyba największą barierą jest niezrozumienie możliwości tego medium przez marketerów oraz przez agencje. Aby dowiedzieć się czegoś więcej o przyszłości
DOOH, warto przeczytać wywiad z Damianem Reznerem ze Screen Network, który jest niestrudzonym, użyjmy tego słowa, „ewangelistą” branży.

Nie do końca rozumiem, dlaczego spektakularne przykłady z USA, Chin, ale także dobrze znanej nam Wielkiej Brytanii jakoś nie do końca przemawiają do naszych marketerów. Być może edukacja dotrze inną drogą. Branżą DOOH interesuje się Google oraz inne firmy martech. Jeżeli DOOH zostanie
zintegrowane z narzędziami digital, to może wtedy okaże się bardziej dostępne i atrakcyjne dla reklamodawców. Bo każdy marketer po pandemii jest już przecież specjalistą od digitalu. Redaktor naczelny "Media Marketing Polska",
Tomasz Wygnański
22 strony
Raport w postaci pliku pdf.

 • O Raportach

  Seria opracowań dotyczących poszczególnych sektorów rynku mediowo-reklamowego
  ( „Agencje Reklamowe i Domy Mediowe”, „Agencje Marketingu Zintegrowanego”, „Agencje Digital”, „Biura reklamy”, „Marka/Marketer”, „Agencje PR”, „Sport i Marketing”, „OOH”, „Wydawcy”, „Nadawcy”, „Kronika”).
  Zawartość merytoryczną raportów stanowią podsumowania wydarzeń minionego roku, opis aktualnych trendów oraz prognozy szans i zagrożeń w najbliższej przyszłości. Raporty redagowane są przez zespół dziennikarzy „Media Marketing Polska” i zgodnie z harmonogramem wydawniczym dołączane do wybranych wydań miesięcznika.

 • Gdzie moge zakupić Raport

  Raporty specjalne są dostępne razem z prenumeratą magazynu „Media Marketing Polska” lub w postaci dokumentu w formacie PDF.

  zakup prenumeraty magazynu „Media Marketing Polska”
  zakup raportu w formacie PDF
  kontakt bezpośredni do opiekuna produktu
  Piotr Łukowski

 • Wydarzenia związane z Raportami

  Gala Marketerów, Agencji Reklamowych i Domów Mediowych
  kontakt w sprawie wydarzeń
  Anna Pastor
  Katarzyna Wlostowska

 • Dostępna przestrzeń reklamowa

  Czytaj najnowsze wydanie miesięcznika "Media Marketing Polska"
  kontakt w sprawie reklamy i sponsoringu
  Paweł Balcerek

 • Kontakt z Redakcją

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2024 VFP Communications Ltd.