Duże zmiany
Polski rynek bankowy podlega szybkim zmianom. Banki starają się do zaadaptować do ich tempa, co ma też przełożenie na ich aktywność w obszarze marketingu i reklamy.

Kondycja polskiego sektora bankowego jest stabilna. Nie grożą nam bankructwa, upadłości dużych banków. Trudną sytuację mają SKOK-i, ale paradoksalnie to banki komercyjne zrzucają się na ich ratowanie, a w zasadzie na ich klientów. Potencjalne czynniki zagrożenia tkwią raczej w otoczeniu międzynarodowym, polska gospodarka wciąż rozwija się nieźle. Zapoczątkowany w 2008 r. międzynarodowy kryzys finansowy przyspieszył przekształcenia własnościowe w branży, co idzie w parze z lansowanym przez obecne władze Polski hasłem „repolonizacji” sektora bankowego. Bankom narzucono dodatkową daninę podatkową i co, dotkliwsze, dodatkowe obostrzenia w dziedzinie komunikacji. Coraz szybsze tempo zmian staje się wyzwaniem adaptacyjnym, co widać w polityce marketingowej wielu graczy. 18 stron
Raport w postaci pliku PDF.

 • O Raportach

  Seria opracowań dotyczących poszczególnych sektorów rynku mediowo-reklamowego
  ( „OOH”, „Wydawcy”, „Agencje Reklamowe i Domy Mediowe”, „Agencje Interaktywne”, „Agencje Marketingu Zintegrowanego”, „Marka/Marketer”, „Nadawcy”, „Biura reklamy”, „Kronika”).
  Zawartość merytoryczną raportów stanowią podsumowania wydarzeń minionego roku, opis aktualnych trendów oraz prognozy szans i zagrożeń w najbliższej przyszłości. Raporty redagowane są przez zespół dziennikarzy „Media & Marketing Polska” i zgodnie z harmonogramem wydawniczym dołączane do wybranych wydań miesięcznika.

 • Gdzie moge zakupić Raport

  Raporty specjalne są dostępne razem z prenumeratą magazynu Media Marketing Polska lub w postaci dokumentu w formacie PDF.

  zakup prenumeraty magazynu Media & Marketing Polska
  zakup raportu w formacie PDF
  kontakt bezpośredni do opiekuna produktu
  Piotr Łukowski

 • Wydarzenia związane z Raportami

  Gala Agencje Reklamowe i Domy Mediowe
  Gala kokursu Golden Arrow, na której przyznawane są statueteki dla firm nagrodzonych i wyróznionych w rapocie specjalnym "Agencje Marketingu Zintegrowanego"
  kontakt w sprawie wydarzeń
  Anna Pastor
  Katarzyna Wlostowska

 • Dostępna przestrzeń reklamowa

  Pobierz najnowsze media reklamowe dla magazynu "Media Marketing Polska"
  Pobierz cennik reklam
  kontakt w sprawie reklamy i sponsoringu
  Paweł Balcerek

 • Kontakt z Redakcją

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2022 VFP Communications Ltd.