Raport powstał na podstawie badania, które zostało przeprowadzone przez Kantar Polska metodą wywiadów telefonicznych w dniach 29.09-07.10.2021 r. Próbę wyjściową do badania stanowiły połączone listy zgłoszonych przez poszczególne agencje objęte badaniem. Próba ta liczyła 169 kontaktów. W badaniu ocenianych było 14 agencji, natomiast w raporcie prezentowane są wyniki 13 spośród nich. Prezentowane agencje osiągnęły próbę minimalną, to znaczy zostały ocenione przez minimum 5 respondentów. W badaniu brała również udział agencja Walk Events, w przypadku której nie udało się osiągnąć wymaganej liczby wywiadów. PRAWDZIWA TRANSFORMACJA
Długo zastanawialiśmy się, czy w tym roku realizować badanie agencji eventowych. Wszyscy wiemy, jak dużym wyzwaniem dla branży jest pandemia. Po konsultacjach z branżą zdecydowaliśmy jednak, że taki raport jest bardzo potrzebny, aby pokazać zmiany, jakie dzieją się na rynku.

Najważniejszy trend to oczywiście digitalizacja i przejście na eventy online. Ale są też inne warte odnotowania zjawiska, jak szukanie nowych specjalności, np. kreacja, grafika 3D, czy fuzje lub alianse z agencjami o innym charakterze, np. digital. Dobra wiadomość jest taka, że wszystkie znaczące agencje przetrwały ten trudny okres, chociaż wymagało to wielu wyrzeczeń.
W naszym badaniu wprowadziliśmy drobne zmiany w pytaniach, tak aby lepiej odzwierciedlały one digitalowy charakter ich działalności. Patrząc na dane od agencji, trzeba też pamiętać o wykorzystaniu tarczy antykrysowej, co sprawia, że dane te są nieporównywalne z poprzednimi latami. W tym roku ze zrozumiałych względów nie wybieramy agencji roku. Ale już z przyznaniem wyróżnień nie mamy żadnych kłopotów. Jest w Polsce grupa agencji, która znakomicie przeszła transformację cyfrową i może być wzorem dla innych. 28 stron
Raport w postaci pliku PDF.

 • O Raportach

  Seria opracowań dotyczących poszczególnych sektorów rynku mediowo-reklamowego
  ( „Agencje Reklamowe i Domy Mediowe”, „Agencje Marketingu Zintegrowanego”, „Agencje Digital”, „Biura reklamy”, „Marka/Marketer”, „Agencje PR”, „Sport i Marketing”, „OOH”, „Wydawcy”, „Nadawcy”, „Kronika”).
  Zawartość merytoryczną raportów stanowią podsumowania wydarzeń minionego roku, opis aktualnych trendów oraz prognozy szans i zagrożeń w najbliższej przyszłości. Raporty redagowane są przez zespół dziennikarzy „Media Marketing Polska” i zgodnie z harmonogramem wydawniczym dołączane do wybranych wydań miesięcznika.

 • Gdzie moge zakupić Raport

  Raporty specjalne są dostępne razem z prenumeratą magazynu „Media Marketing Polska” lub w postaci dokumentu w formacie PDF.

  zakup prenumeraty magazynu „Media Marketing Polska”
  zakup raportu w formacie PDF
  kontakt bezpośredni do opiekuna produktu
  Piotr Łukowski

 • Wydarzenia związane z Raportami

  Gala Marketerów, Agencji Reklamowych i Domów Mediowych
  kontakt w sprawie wydarzeń
  Anna Pastor
  Katarzyna Wlostowska

 • Dostępna przestrzeń reklamowa

  Czytaj najnowsze wydanie miesięcznika "Media Marketing Polska"
  kontakt w sprawie reklamy i sponsoringu
  Paweł Balcerek

 • Kontakt z Redakcją

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2024 VFP Communications Ltd.