To wyjątkowa publikacja ekspercka, zawierająca podsumowanie sytuacji w branży wydawniczej, informacje o nowych trendach i prognozy na przyszłość oraz komentarze przedstawicieli głównych wydawnictw i świata reklamy.

Spadki sprzedaży, spadki z reklamy, oszczędności – te tematy to nie nowina w wydawnictwach, bo wałkujemy je od około 2008 r. Raport niniejszy, jako podsumowanie ostatnich 12 miesięcy, oczywiście je omawia, a nawet bawi się w prognozy na tę bliższą i trochę dalszą przyszłość, przyznaje trochę wyróżnień, ale najbardziej godne uwagi są wątki poświęcone kierunkom rozwoju wydawnictw. Okazuje się, że gdy podejść do problemu szczegółowo, to z tradycyjnej definicji wydawnictwa niewiele pozostało. Jesteśmy świadkami rewolucji, w której dystrybucja kontentu nabiera nowych znaczeń, a sam kontent nie jest jedynym dobrem, którym można handlować. Za inspirację dla tych, którzy jeszcze kurczowo trzymają się druku –właściwie powinnam napisać treści, bo przecież internet to już standard – może służyć zestaw aktywności Agory, G+J, Inforu czy Polskapresse. Czego w nim nie ma?! Sklepy zwinem, modą, e-booki, organizacja eventów, produkcja TV, sprzedaż i produkcja gier, zakupy grupowe, sprzedaż kredytów i samochodów oraz turystyka. Niektóre z tych przedsięwzięć zapewne padną, ale bez wątpienia ich miejsce zajmować będą nowe, jak sprzedaż... mieszkań, marek własnych i IT. Redaktor naczelny Marzenna M. Reyher

50 stron
Raport w postaci pliku PDF.

 • O Raportach

  Seria opracowań dotyczących poszczególnych sektorów rynku mediowo-reklamowego
  ( „Agencje Reklamowe i Domy Mediowe”, „Agencje Marketingu Zintegrowanego”, „Agencje Digital”, „Biura reklamy”, „Marka/Marketer”, „Agencje PR”, „Sport i Marketing”, „OOH”, „Wydawcy”, „Nadawcy”, „Kronika”).
  Zawartość merytoryczną raportów stanowią podsumowania wydarzeń minionego roku, opis aktualnych trendów oraz prognozy szans i zagrożeń w najbliższej przyszłości. Raporty redagowane są przez zespół dziennikarzy „Media Marketing Polska” i zgodnie z harmonogramem wydawniczym dołączane do wybranych wydań miesięcznika.

 • Gdzie moge zakupić Raport

  Raporty specjalne są dostępne razem z prenumeratą magazynu „Media Marketing Polska” lub w postaci dokumentu w formacie PDF.

  zakup prenumeraty magazynu „Media Marketing Polska”
  zakup raportu w formacie PDF
  kontakt bezpośredni do opiekuna produktu
  Piotr Łukowski

 • Wydarzenia związane z Raportami

  Gala Marketerów, Agencji Reklamowych i Domów Mediowych
  kontakt w sprawie wydarzeń
  Anna Pastor
  Katarzyna Wlostowska

 • Dostępna przestrzeń reklamowa

  Czytaj najnowsze wydanie miesięcznika "Media Marketing Polska"
  kontakt w sprawie reklamy i sponsoringu
  Paweł Balcerek

 • Kontakt z Redakcją

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2024 VFP Communications Ltd.