Firma VFP Communications Ltd. Sp. z o.o. powstała w 1992 roku i początkowo zajmowała się wydawaniem miesięcznika „Media Polska” - pierwszego w naszym kraju czasopisma w całości poświęconego zagadnieniom mediów i reklamy. W roku 1996 pojawiło się pierwsze „Marketing Polska”, a rok później doszło do połączenia obydwu tytułów, które jako „Media Marketing Polska” funkcjonują obecnie. Od 2008 roku VFP jest częścią koncernu Deutscher Fachverlag GmbH z siedzibą we Frankfurcie nad Menem, który w Polsce pod szyldem Polskie Wydawnictwo Fachowe prowadził działalność już od 1993 roku. Pierwszym wydawanym przez PWF od września 1993 roku tytułem był wiodący magazyn branżowy skierowany do przedsiębiorców, detalistów i hurtowników oraz producentów z branży FMCG - „Handel”. W 1994 roku w portfolio PWF pojawił się „Food Service”, tytuł skierowany do branży HoReCa: szefów kuchni, właścicieli oraz kadry zarządzającej renomowanych placówek gastronomicznych oraz hoteli. W roku 2008 PWF po połączeniu ze spółką VFP Communications Ltd. Sp. z o.o. przejęło jej nazwę i zaczęło funkcjonować jako jedna firma VFP Communications Ltd. Sp. z o.o. Obecnie wydawnictwo wraz ze swoimi produktami i stworzoną platformą komunikacyjną 360 stopni koncentruje się wokół trzech segmentów rynku B2B: media, FMCG oraz HoReCa. Platforma komunikacyjna wydawnictwa łączy wydania drukowane i wersje tabletowe z aktualizowanymi na bieżąco informacjami online oraz dzięki wielu organizowanym przez VFP konkursom, konferencjom i eventom pozwala nam być jeszcze bliżej naszych czytelników. Pod egidą „Media Marketing Polska” odbywają się: - Effective Media & Marketing Awards - Kreatura (konkurs niezależnej kreacji) - Gala Marketerów, Agencji Reklamowych i Domów Mediowych - oraz konferencje Pod egidą „Food Service” organizowana jest coroczna konferencja „Food Service Summit”, podczas której omawiane są najnowsze trendy i sposoby edukacji rynku gastronomicznego. Miesięcznik „Handel” jest organizatorem corocznego „Hitu Handlu” - wyróżnień przyznawanych najlepszym z najlepszych w branży FMCG. Wydawnictwo VFP Communications Ltd. Sp. z o.o. należy do niemieckiego koncernu wydawniczego DFV Media Group. To jeden z największych niezależnych wydawców specjalistycznych w Europie. Dostarcza profesjonalnych informacji osobom decyzyjnym pracującym w takich sektorach rynku, jak: FMCG, media/marketing, gastronomia, moda - nie tylko w Polsce i Niemczech, ale również w Austrii, Indiach oraz we Włoszech. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszymi tytułami i aktywnościami!
Od 2008 roku VFP jest częścią koncernu Deutscher Fachverlag GmbH z siedzibą we Frankfurcie nad Menem, który w Polsce pod szyldem Polskie Wydawnictwo Fachowe prowadził działalność już od 1993 roku. Pierwszym wydawanym przez PWF od września 1993 roku tytułem był wiodący magazyn branżowy skierowany do przedsiębiorców, detalistów i hurtowników oraz producentów z branży FMCG - „Handel”. W 1994 roku w portfolio PWF pojawił się „Food Service”, tytuł skierowany do branży HoReCa: szefów kuchni, właścicieli oraz kadry zarządzającej renomowanych placówek gastronomicznych oraz hoteli.
W roku 2008 PWF po połączeniu ze spółką VFP Communications Ltd. Sp. z o.o. przejęło jej nazwę i zaczęło funkcjonować jako jedna firma VFP Communications Ltd. Sp. z o.o.

Obecnie wydawnictwo wraz ze swoimi produktami i stworzoną platformą komunikacyjną 360 stopni koncentruje się wokół trzech segmentów rynku B2B: media, FMCG oraz HoReCa.

Platforma komunikacyjna wydawnictwa łączy wydania drukowane i wersje tabletowe z aktualizowanymi na bieżąco informacjami online oraz dzięki wielu organizowanym przez VFP konkursom, konferencjom i eventom pozwala nam być jeszcze bliżej naszych czytelników.

Pod egidą „Media Marketing Polska” odbywają się:
- Effective Media & Marketing Awards
- Kreatura (konkurs niezależnej kreacji)
- Gala Marketerów, Agencji Reklamowych i Domów Mediowych
- oraz konferencje

Pod egidą „Food Service” organizowana jest coroczna konferencja „Food Service Summit”, podczas której omawiane są najnowsze trendy i sposoby edukacji rynku gastronomicznego.

Miesięcznik „Handel” jest organizatorem corocznego „Hitu Handlu” - wyróżnień przyznawanych najlepszym z najlepszych w branży FMCG.

Wydawnictwo VFP Communications Ltd. Sp. z o.o. należy do niemieckiego koncernu wydawniczego DFV Media Group. To jeden z największych niezależnych wydawców specjalistycznych w Europie. Dostarcza profesjonalnych informacji osobom decyzyjnym pracującym w takich sektorach rynku, jak: FMCG, media/marketing, gastronomia, moda - nie tylko w Polsce i Niemczech, ale również w Austrii, Indiach oraz we Włoszech.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszymi tytułami i aktywnościami!

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2024 VFP Communications Ltd.