Przedstawiamy Państwu raport poświęcony rynkowi motoryzacyjnemu w Polsce, a ściślej – segmentowi samochodów osobowych.
Z pozoru podobnych publikacji jest już wiele. Najlepsze samochody wybierają magazyny, portale, programy TV, stowarzyszenia.
Nasz raport ma nieco inny charakter. Nagradzamy w nim branżę motoryzacyjną w trzech kategoriach powiązanych ze specjalizacją naszej redakcji i zaproszonego jury. Wybieramy najlepszego PR managera i marketing managera, a więc osoby w znacznym stopniu odpowiedzialne za to, jak dana firma i jej marki postrzegane są na rynku.
Głównym tytułem, jaki przyznaliśmy w raporcie, jest Importer Roku motobranży. Ciężar wyłonienia najlepszych spoczął na jury, w skład którego weszli eksperci na co dzień zajmujący się motoryzacją. Po dość długich i burzliwych obradach wytypowaliśmy najlepszych w swoich dziedzinach. Nazwiska zwycięzców oraz tych, którzy znaleźli się wścisłej czołówce, prezentujemy na dalszych stronach raportu.
Najbardziej skomplikowany okazał się proces wskazania Importera Roku. Braliśmy pod uwagę pozycję na polskim rynku, wyniki sprzedażowe, atrakcyjność gamy modelowej, zaangażowanie w różne przedsięwzięcia i akcje, działania komunikacyjne. Na tapetę wzięliśmy wszystkie 49 marek, które dostępne są na polskim rynku. Już choćby z tego powodu zadanie nie było łatwe.
Podstawę do dyskusji stanowiły jednak nie tylko twarde dane, ale też wspólnie wypracowane bardziej „miękkie” kryteria. Ich lista odnosi się do czynników, które naszym zdaniem są niezwykle istotne do sprawnego funkcjonowania na tak konkurencyjnym rynku.
Każdy ranking budzi emocje. Mamy nadzieję, że tak będzie i tym razem. Chcemy, aby ten raport na stałe wpisał się w harmonogram naszych dorocznych publikacji. Tak seksowna branża jak moto w najwyższym stopniu na to zasługuje.  
22 strony
Raport w postaci pliku PDF.

 • O Raportach

  Seria opracowań dotyczących poszczególnych sektorów rynku mediowo-reklamowego
  ( „OOH”, „Wydawcy”, „Agencje Reklamowe i Domy Mediowe”, „Agencje Interaktywne”, „Agencje Marketingu Zintegrowanego”, „Marka/Marketer”, „Nadawcy”, „Biura reklamy”, „Kronika”).
  Zawartość merytoryczną raportów stanowią podsumowania wydarzeń minionego roku, opis aktualnych trendów oraz prognozy szans i zagrożeń w najbliższej przyszłości. Raporty redagowane są przez zespół dziennikarzy „Media & Marketing Polska” i zgodnie z harmonogramem wydawniczym dołączane do wybranych wydań miesięcznika.

 • Gdzie moge zakupić Raport

  Raporty specjalne są dostępne razem z prenumeratą magazynu Media Marketing Polska lub w postaci dokumentu w formacie PDF.

  zakup prenumeraty magazynu Media & Marketing Polska
  zakup raportu w formacie PDF
  kontakt bezpośredni do opiekuna produktu
  Piotr Łukowski

 • Wydarzenia związane z Raportami

  Gala Agencje Reklamowe i Domy Mediowe
  Gala kokursu Golden Arrow, na której przyznawane są statueteki dla firm nagrodzonych i wyróznionych w rapocie specjalnym "Agencje Marketingu Zintegrowanego"
  kontakt w sprawie wydarzeń
  Anna Pastor
  Katarzyna Wlostowska

 • Dostępna przestrzeń reklamowa

  Pobierz najnowsze media reklamowe dla magazynu "Media Marketing Polska"
  Pobierz cennik reklam
  kontakt w sprawie reklamy i sponsoringu
  Paweł Balcerek

 • Kontakt z Redakcją

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2022 VFP Communications Ltd.