Raport powstał na podstawie badania, które zostało przeprowadzone przez Kantar Polska metodą wywiadów telefonicznych w dniach 28.09-10.10.2022 r. Próbę wyjściową do badania stanowiły połączone listy zgłoszonych przez poszczególne agencje objęte badaniem. Próba ta liczyła 194 kontakty. W badaniu ocenianych było 15 agencji. Wszystkie agencje osiągnęły próbę minimalną, to znaczy zostały ocenione przez minimum 5 respondentów. Wyróżnienia i strzałki pochodzą od redakcji.
Wszelkie dane, w tym finansowe, w portretach agencji są deklaratywne i pochodzą od prezentowanych firm. NOWE ROZDANIE
OSTATNIE LATA BYŁY NIE LADA WYZWANIEM DLA BRANŻY EVENTOWEJ. Nie wszystkim agencjom udało utrzymać się na rynku. Te, które miały wcześniej stabilną sytuację i potrafiły sprawnie dostosować się do online'owych realiów, wyszły z tej próby zdecydowanie mocniejsze. Czasy pandemiczne popchnęły większość agencji w stronę digitalu, dzięki temu wachlarz oferty ich usług się zwiększył. Branża ma nowe narzędzia, nowe kompetencje i często silniejsze działy kreacji. Zdecydowana większość agencji notuje duży wzrost obrotów, co potwierdza, że klienci w miarę możliwości odświeżają swoje budżety eventowe.

Zmagająca się z wieloma problemami branża przeszła próbę pandemiczną. Niestety najwyraźniej nie czas na stabilizację. Przedstawiciele agencji są zgodni, że sytuacja ekonomiczna i polityczna, inflacja i recesja da marketerom w kość, a ci będą musieli znów przeanalizować swoje budżety. Może eventy online znów okażą się remedium.
Katarzyna Kacprzak 28 stron
Raport w postaci pliku PDF.

 • O Raportach

  Seria opracowań dotyczących poszczególnych sektorów rynku mediowo-reklamowego
  ( „Agencje Reklamowe i Domy Mediowe”, „Agencje Marketingu Zintegrowanego”, „Agencje Digital”, „Biura reklamy”, „Marka/Marketer”, „Agencje PR”, „Sport i Marketing”, „OOH”, „Wydawcy”, „Nadawcy”, „Kronika”).
  Zawartość merytoryczną raportów stanowią podsumowania wydarzeń minionego roku, opis aktualnych trendów oraz prognozy szans i zagrożeń w najbliższej przyszłości. Raporty redagowane są przez zespół dziennikarzy „Media Marketing Polska” i zgodnie z harmonogramem wydawniczym dołączane do wybranych wydań miesięcznika.

 • Gdzie moge zakupić Raport

  Raporty specjalne są dostępne razem z prenumeratą magazynu „Media Marketing Polska” lub w postaci dokumentu w formacie PDF.

  zakup prenumeraty magazynu „Media Marketing Polska”
  zakup raportu w formacie PDF
  kontakt bezpośredni do opiekuna produktu
  Piotr Łukowski

 • Wydarzenia związane z Raportami

  Gala Marketerów, Agencji Reklamowych i Domów Mediowych
  kontakt w sprawie wydarzeń
  Anna Pastor
  Katarzyna Wlostowska

 • Dostępna przestrzeń reklamowa

  Czytaj najnowsze wydanie miesięcznika "Media Marketing Polska"
  kontakt w sprawie reklamy i sponsoringu
  Paweł Balcerek

 • Kontakt z Redakcją

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2024 VFP Communications Ltd.