JAK MÓWIĆ DO OSÓB 50+ Nasza rodzima branża marketingowa już od ponad dwóch dekad, w zasadzie od momentu kiedy zaczął powstawać polski rynek reklamy, wyznaje kult młodości. Dotyczy to zarówno agencji, gdzie wciąż dominują osoby przed czterdziestką, na nawet trzydziestką, ale także marek, których komunikacja wygląda tak, jakby osoby 50+ nie były dla nich ważne.
Czas to zmienić. Trendy demograficzne są jednoznaczne, a osoby starsze stają się coraz bardziej zamożne. Marki i ich agencje coraz wyraźniej zdają sobie z tego sprawę.
Prawdziwym wyzwaniem jest jednak znalezienie formuły komunikacji rynkowej, języka, jakim mają mówić marki do osób 50+. Współcześni seniorzy mają niewiele wspólnego ze stereotypowymi postaciami babci czy dziadka (które ciągle widzimy w większości spotów reklamowych z osobami starszymi w roli głównej).
Ten raport burzy wiele mitów, zachęca, by porzucić wyrobione sądy o starszych konsumentach i by przecierać nowe szlaki. To naprawdę fascynująca lektura! Mam nadzieję, że już niedługo zobaczymy ciekawe, nowatorskie reklamy adresowane do osób 50+.

Tomasz Wygnański
Redaktor naczelny „Media & Marketing Polska" 42 strony
Raport w postaci pliku pdf.
 

 • O Raportach

  Seria opracowań dotyczących poszczególnych sektorów rynku mediowo-reklamowego
  ( „OOH”, „Wydawcy”, „Agencje Reklamowe i Domy Mediowe”, „Agencje Interaktywne”, „Agencje Marketingu Zintegrowanego”, „Marka/Marketer”, „Nadawcy”, „Biura reklamy”, „Kronika”).
  Zawartość merytoryczną raportów stanowią podsumowania wydarzeń minionego roku, opis aktualnych trendów oraz prognozy szans i zagrożeń w najbliższej przyszłości. Raporty redagowane są przez zespół dziennikarzy „Media & Marketing Polska” i zgodnie z harmonogramem wydawniczym dołączane do wybranych wydań miesięcznika.

 • Gdzie moge zakupić Raport

  Raporty specjalne są dostępne razem z prenumeratą magazynu Media Marketing Polska lub w postaci dokumentu w formacie PDF.

  zakup prenumeraty magazynu Media & Marketing Polska
  zakup raportu w formacie PDF
  kontakt bezpośredni do opiekuna produktu
  Piotr Łukowski

 • Wydarzenia związane z Raportami

  Gala Agencje Reklamowe i Domy Mediowe
  Gala kokursu Golden Arrow, na której przyznawane są statueteki dla firm nagrodzonych i wyróznionych w rapocie specjalnym "Agencje Marketingu Zintegrowanego"
  kontakt w sprawie wydarzeń
  Anna Pastor
  Katarzyna Wlostowska

 • Dostępna przestrzeń reklamowa

  Pobierz najnowsze media reklamowe dla magazynu "Media Marketing Polska"
  Pobierz cennik reklam
  kontakt w sprawie reklamy i sponsoringu
  Paweł Balcerek

 • Kontakt z Redakcją

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2022 VFP Communications Ltd.