Nadawcy w ciągłym ruchu Sporo wydarzyło się w ostatnich miesiącach na rynku telewizyjnym. Zdecydowanie więcej, niż na koniec 2014 r.wróżyli rynkowi profeci. TVN ma nowego właściciela, a TVP prezesa i nowy (jednoosobowy) zarząd. Marketerzy i ich domy mediowe nauczyli się już nowego słowa – klaster. Biuro Reklamy TVP poszło w ślad za konkurencją i na wzór TVN wprowadziło klastry cenowe uzależnione od wydatków reklamodawców. Rynek przyzwyczaił się do rozbioru biznesu Atmediów i nikt już po tym brokerze nie płacze. Polsat zapowiada kolejne kanały tematyczne, TVN większą synergię z kontentem Scripps Networks, a nowy prezes TVP, że wiosną 2016 r. nadawca pokaże pazur, choćby w ramówkach głównych anten. Tym, którzy pysznili się stabilnością swojego biznesu TV, lekko noski utarł ostatnio nowy gracz – Eleven Sports Network, który wyją łwyjadaczom znaczną część atrakcyjnych praw sportowych. Przy okazji pokazując kierunek, w którym żwawym krokiem mogą pójść niebawem nadawcy (a na pewno producenci) kontentu telewizyjnego – internet. (...) W świecie internetu dynamiczne przemiany. GfK Polonia wygrywa konkurs Polskich Badań Internetu. Wydawcy prasowi wiedzą, że muszą przeobrazić się w nadawców i gros biznesów przenieść do sieci. Kto postawił na wideo online – zaczyna wygrywać. Dzięki coraz bardziej wyrafinowanym strategiom nadawców żyjemy coraz bardziej w świecie ruchomych obrazów i coraz szybszych słów. A może żyjemy coraz mniej, a tylko ruchomych obrazów i słów wokół coraz więcej? 48 stron
Raport w postaci pliku PDF.

 • O Raportach

  Seria opracowań dotyczących poszczególnych sektorów rynku mediowo-reklamowego
  ( „Agencje Reklamowe i Domy Mediowe”, „Agencje Marketingu Zintegrowanego”, „Agencje Digital”, „Biura reklamy”, „Marka/Marketer”, „Agencje PR”, „Sport i Marketing”, „OOH”, „Wydawcy”, „Nadawcy”, „Kronika”).
  Zawartość merytoryczną raportów stanowią podsumowania wydarzeń minionego roku, opis aktualnych trendów oraz prognozy szans i zagrożeń w najbliższej przyszłości. Raporty redagowane są przez zespół dziennikarzy „Media Marketing Polska” i zgodnie z harmonogramem wydawniczym dołączane do wybranych wydań miesięcznika.

 • Gdzie moge zakupić Raport

  Raporty specjalne są dostępne razem z prenumeratą magazynu „Media Marketing Polska” lub w postaci dokumentu w formacie PDF.

  zakup prenumeraty magazynu „Media Marketing Polska”
  zakup raportu w formacie PDF
  kontakt bezpośredni do opiekuna produktu
  Piotr Łukowski

 • Wydarzenia związane z Raportami

  Gala Marketerów, Agencji Reklamowych i Domów Mediowych
  kontakt w sprawie wydarzeń
  Anna Pastor
  Katarzyna Wlostowska

 • Dostępna przestrzeń reklamowa

  Czytaj najnowsze wydanie miesięcznika "Media Marketing Polska"
  kontakt w sprawie reklamy i sponsoringu
  Paweł Balcerek

 • Kontakt z Redakcją

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2024 VFP Communications Ltd.