Między schabem a augmented reality Na świecie OOH jest na fali. Świadczy o tym na przykład liczba ciekawych zgłoszeń w tej kategorii na festiwalu reklamy w Cannes. Reklama zewnętrzna nie tylko może liczyć na coraz większą liczbę odbiorców ze względu na rozwój miast, ale także przybiera coraz ciekawsze formy.
Meble miejskie, rowery, skutery, digitale wyświetlające obok reklam użyteczne informacje czy nośniki cyfrowe wchodzące z odbiorcą w interakcję za pomocą czujników ruchu, np. technologii kinect lub smartfona z NFC. Wszystko to robi ogromne wrażenie, chociaż jest wciąż bardzo odległe od naszej szarej, polskiej outdoorowej kreacji.
Nie mogę się jednak oprzeć wrażeniu, że między digitalem z augmented reality a papierowym plakatem przedstawiającym schab wieprzowy bez kości za 10,99 zł (widziałem w metrze) jest przestrzeń dla pięknego obrazu po prostu. Obrazu, który zaciekawia, zachwyca, wprowadza odbiorcę w inny świat. Sprawia, że miasto staje się piękniejsze.
To pewnie nieco staroświeckie podejście do reklamy. Ale chyba za taką reklamą też tęsknimy. Taką, która niekoniecznie walczy o ważne społecznie sprawy, niekoniecznie burzy konwenanse i niekoniecznie używa technologii. Nie bez powodu wszyscy w redakcji zwróciliśmy uwagę na kampanię OOH magazynu „Vogue Polska”. Subtelne i intrygujące grafiki Julii Mirny sprawiły, że od przystanków nie chce się odrywać wzroku.

Tomasz Wygnański, redaktor naczelny „Media & Marketing Polska” 18 stron
Raport w postaci pliku pdf.
 

 • O Raportach

  Seria opracowań dotyczących poszczególnych sektorów rynku mediowo-reklamowego
  ( „OOH”, „Wydawcy”, „Agencje Reklamowe i Domy Mediowe”, „Agencje Interaktywne”, „Agencje Marketingu Zintegrowanego”, „Marka/Marketer”, „Nadawcy”, „Biura reklamy”, „Kronika”).
  Zawartość merytoryczną raportów stanowią podsumowania wydarzeń minionego roku, opis aktualnych trendów oraz prognozy szans i zagrożeń w najbliższej przyszłości. Raporty redagowane są przez zespół dziennikarzy „Media & Marketing Polska” i zgodnie z harmonogramem wydawniczym dołączane do wybranych wydań miesięcznika.

 • Gdzie moge zakupić Raport

  Raporty specjalne są dostępne razem z prenumeratą magazynu Media Marketing Polska lub w postaci dokumentu w formacie PDF.

  zakup prenumeraty magazynu Media & Marketing Polska
  zakup raportu w formacie PDF
  kontakt bezpośredni do opiekuna produktu
  Piotr Łukowski

 • Wydarzenia związane z Raportami

  Gala Agencje Reklamowe i Domy Mediowe
  Gala kokursu Golden Arrow, na której przyznawane są statueteki dla firm nagrodzonych i wyróznionych w rapocie specjalnym "Agencje Marketingu Zintegrowanego"
  kontakt w sprawie wydarzeń
  Anna Pastor
  Katarzyna Wlostowska

 • Dostępna przestrzeń reklamowa

  Pobierz najnowsze media reklamowe dla magazynu "Media Marketing Polska"
  Pobierz cennik reklam
  kontakt w sprawie reklamy i sponsoringu
  Paweł Balcerek

 • Kontakt z Redakcją

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2022 VFP Communications Ltd.