NADZIEJA NA NORMALNOŚĆ Oddajemy w Państwa ręce kolejną edycję naszego corocznego marketerskiego raportu. Gratulujemy nagrodzonym: Jakubowi Barzakowi uhonorowanemu tytułem CMO Roku, Żabce Polska – Marketerowi Roku, oraz ING Bankowi Śląskiemu – Marce Roku.

Gratulujemy również wyróżnionym firmom i markom: 4F, Apapowi, Dolinie Dobra, Dolinie Noteci, Dr Irena Eris, HalfPrice, Oshee oraz Sanofi.

To nie był łatwy rok. Gdy po dwóch latach lockdownów poluzowano wreszcie pandemiczne restrykcje i zaświtała nieśmiała nadzieja powrotu do jako takiej normalności, za wschodnią granicą wybuchła wojna. Kryzys energetyczny, który stał się jej następstwem, napędził jeszcze inflację pobudzoną nadmiernymi wydatkami budżetowymi. Ten rok również nie będzie łatwy. Inflację odmieniają wszyscy przez wszystkie przypadki. Z jednej strony presja rosnących kosztów, z drugiej obawa o nadmierne podnoszenie cen i nastroje konsumenckie, a gdzieś pomiędzy walka o utrzymanie marż.

Na razie mamy spowolnienie, jeszcze nie recesję. I obyśmy jej uniknęli. Walka z inflacją potrwa długo. Stopy procentowe stopują inwestycje, więc nadzieja w prywatnej konsumpcji. Oby ziściły się prognozy powrotu do wzrostu pod koniec roku. I obyśmy w 2024 r. wchodzili w lepszych nastrojach.

Dziękujemy firmom Kantar i Publicis Groupe za udostępnienie danych.

Przy opisach poszczególnych branż korzystaliśmy także z danych i szacunków firm: IQVIA, NielsenIQ, PMR oraz Samar. Maciej Burlikowski 36 stron
Raport w postaci pliku pdf.

 • O Raportach

  Seria opracowań dotyczących poszczególnych sektorów rynku mediowo-reklamowego
  ( „Agencje Reklamowe i Domy Mediowe”, „Agencje Marketingu Zintegrowanego”, „Agencje Digital”, „Biura reklamy”, „Marka/Marketer”, „Agencje PR”, „Sport i Marketing”, „OOH”, „Wydawcy”, „Nadawcy”, „Kronika”).
  Zawartość merytoryczną raportów stanowią podsumowania wydarzeń minionego roku, opis aktualnych trendów oraz prognozy szans i zagrożeń w najbliższej przyszłości. Raporty redagowane są przez zespół dziennikarzy „Media Marketing Polska” i zgodnie z harmonogramem wydawniczym dołączane do wybranych wydań miesięcznika.

 • Gdzie moge zakupić Raport

  Raporty specjalne są dostępne razem z prenumeratą magazynu „Media Marketing Polska” lub w postaci dokumentu w formacie PDF.

  zakup prenumeraty magazynu „Media Marketing Polska”
  zakup raportu w formacie PDF
  kontakt bezpośredni do opiekuna produktu
  Piotr Łukowski

 • Wydarzenia związane z Raportami

  Gala Marketerów, Agencji Reklamowych i Domów Mediowych
  kontakt w sprawie wydarzeń
  Anna Pastor
  Katarzyna Wlostowska

 • Dostępna przestrzeń reklamowa

  Czytaj najnowsze wydanie miesięcznika "Media Marketing Polska"
  kontakt w sprawie reklamy i sponsoringu
  Paweł Balcerek

 • Kontakt z Redakcją

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2024 VFP Communications Ltd.