Oddajemy w Państwa ręce kolejną edycję naszego raportu „Telekomunikacja”. Miniony rok na rynku telekomunikacyjnym wyjątkowo obfitował w wydarzenia. Tytułem Operatora Roku po raz drugi wyróżniliśmy firmę P4, operatora sieci komórkowej Play, doceniając jego determinację i konsekwencję w powiększaniu swojej bazy klientów i skuteczne odbieranie ich konkurentom. Ci co prawda zżymają się, że najmłodszy operator robi to, korzystając z lepszych warunków ustalonych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej (UKE), ale firma porusza się w ramach zasad wyznaczonych przez regulatora rynku z myślą o wyrównaniu szans konkurencji. I tę konkurencję nakręca. Tuż przed oddaniem tego numeru do druku Play wywołał kolejną wojnę cenową, tym razem w abonamentach indywidualnych, oferując nielimitowane rozmowy do wszystkich sieci komórkowych za 79 zł miesięcznie. Spowodowało to natychmiastową reakcję ze strony Polskiej Telefonii Cyfrowej, operatora sieci T-Mobile. Wysłała ona jasny sygnał, że „nie odpuści”. Najbardziej cieszą się konsumenci. Wśród marketingowców firm telekomunikacyjnych na wyróżnienie, naszym zdaniem, zasłużył Michał Paschalis-Jakubowicz, który odpowiada za marketing usług mobilnych w Grupie Telekomunikacji Polskiej, czyli ofert sieci komórkowej Orange. Widać było, że operator na trudnym rynku (konkurencja, spadek przychodów spowodowany obniżkami stawek MTR) robił wiele, by dowartościować swoich klientów. A teraz Orange będziemy mieli jeszcze więcej. Właśnie Grupa TP oficjalnie zapowiedziała, że do końca czerwca marka Orange zastąpi jej dotychczasową markę handlową TP (w ofertach telefonii stacjonarnej, dostępu do internetu i telewizji). Słowem – Serce i Rozum przechodzą do Orange. Specjalnym wyróżnieniem Człowieka Roku Branży utytułowaliśmy Zygmunta Solorza-Żaka. Po raz kolejny udowodnił, że tak jak konsekwentnie budował swoje imperium telewizyjne, tak samo zabrał się do stworzenia grupy telekomunikacyjnej. I chociaż na świecie mariaże grup telekomunikacyjnych z mediowymi kończyły się różnie, to w jego przypadku doświadczenie każe traktować te plany całkowicie poważnie.

Maciej Burlikowski
22 strony
Raport w postaci pliku PDF.

 • O Raportach

  Seria opracowań dotyczących poszczególnych sektorów rynku mediowo-reklamowego
  ( „Agencje Reklamowe i Domy Mediowe”, „Agencje Marketingu Zintegrowanego”, „Agencje Digital”, „Biura reklamy”, „Marka/Marketer”, „Agencje PR”, „Sport i Marketing”, „OOH”, „Wydawcy”, „Nadawcy”, „Kronika”).
  Zawartość merytoryczną raportów stanowią podsumowania wydarzeń minionego roku, opis aktualnych trendów oraz prognozy szans i zagrożeń w najbliższej przyszłości. Raporty redagowane są przez zespół dziennikarzy „Media Marketing Polska” i zgodnie z harmonogramem wydawniczym dołączane do wybranych wydań miesięcznika.

 • Gdzie moge zakupić Raport

  Raporty specjalne są dostępne razem z prenumeratą magazynu „Media Marketing Polska” lub w postaci dokumentu w formacie PDF.

  zakup prenumeraty magazynu „Media Marketing Polska”
  zakup raportu w formacie PDF
  kontakt bezpośredni do opiekuna produktu
  Piotr Łukowski

 • Wydarzenia związane z Raportami

  Gala Marketerów, Agencji Reklamowych i Domów Mediowych
  kontakt w sprawie wydarzeń
  Anna Pastor
  Katarzyna Wlostowska

 • Dostępna przestrzeń reklamowa

  Czytaj najnowsze wydanie miesięcznika "Media Marketing Polska"
  kontakt w sprawie reklamy i sponsoringu
  Paweł Balcerek

 • Kontakt z Redakcją

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2024 VFP Communications Ltd.