Po raz trzeci prezentujemy wyniki badania satysfakcji klientów AGENCJI INTERAKTYWNYCH przeprowadzonego przez Instytut Millward Brown SMG/KRC na zlecenie redakcji "Media & Marketing Polska". Badanie zostało przeprowadzone metodą CATI w dniach 01.02-23.03.2012 r. Próba wyjściowa stanowiła 4735 osób. Przeprowadzono 1326 wywiady.
Czy internetowa bajka będzie trwać wiecznie? Pewnie nie, jednak zeszły rok był kolejnym, w którym ziściły się baśniowe opowieści. Polski rynek reklamy internetowej osiągnął 23-proc. wzrost w porównaniu z rokiem 2010 i poziom prawie 1,95 mld zł. Oznacza to, że dynamika wzrostu była wyższa w porównaniu z 2010 r. o 6 pkt proc.
Agencje interaktywne, wypełniając ankiety na potrzeby tego raportu i podając wyniki finansowe, w większości przypadków chwaliły się podobną dynamiką przychodów na średnim poziomie ok. 30-35 proc. Nie było wzrostów na miarę ubiegłorocznego wydania, kiedy to raportowane dynamiki wynosiły czasami ponad 100 proc. Oznacza to, że rynek agencyjny zaczął się stabilizować i dojrzewać. Pogoń za nowym biznesem nie była już tak ważna jak długofalowa i strategiczna oferta. Utrzymanie klienta jest dziś o wiele ważniejsze, ponieważ od tego zależy płynność finansowa firmy. Wiele agencji ma jednego wiodącego klienta, w przypadku takiej straty mogłoby to się równać zamknięciu działalności. Taka jest, niestety, bolesna prawda.
41 stron
Raport w postaci pliku PDF.

 • O Raportach

  Seria opracowań dotyczących poszczególnych sektorów rynku mediowo-reklamowego
  ( „Agencje Reklamowe i Domy Mediowe”, „Agencje Marketingu Zintegrowanego”, „Agencje Digital”, „Biura reklamy”, „Marka/Marketer”, „Agencje PR”, „Sport i Marketing”, „OOH”, „Wydawcy”, „Nadawcy”, „Kronika”).
  Zawartość merytoryczną raportów stanowią podsumowania wydarzeń minionego roku, opis aktualnych trendów oraz prognozy szans i zagrożeń w najbliższej przyszłości. Raporty redagowane są przez zespół dziennikarzy „Media Marketing Polska” i zgodnie z harmonogramem wydawniczym dołączane do wybranych wydań miesięcznika.

 • Gdzie moge zakupić Raport

  Raporty specjalne są dostępne razem z prenumeratą magazynu „Media Marketing Polska” lub w postaci dokumentu w formacie PDF.

  zakup prenumeraty magazynu „Media Marketing Polska”
  zakup raportu w formacie PDF
  kontakt bezpośredni do opiekuna produktu
  Piotr Łukowski

 • Wydarzenia związane z Raportami

  Gala Marketerów, Agencji Reklamowych i Domów Mediowych
  kontakt w sprawie wydarzeń
  Anna Pastor
  Katarzyna Wlostowska

 • Dostępna przestrzeń reklamowa

  Czytaj najnowsze wydanie miesięcznika "Media Marketing Polska"
  kontakt w sprawie reklamy i sponsoringu
  Paweł Balcerek

 • Kontakt z Redakcją

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2024 VFP Communications Ltd.