Raport specjalny "Agencje Reklamowe i Domy Mediowe 2016" opracowany na podstawie badania przeprowadzonego przez Instytut Millward Brown metodą CATI (Computer Assisted Telephone Interviews) w dniach 10.02-18.03.2016 r. Próbę wyjściową stanowiła grupa 4389 osób. Słowo klucz – DETERMINACJA
Przedstawiamy najnowszy (już po raz 16. tworzony wraz z Millward Brown – wcześniej SMG/KRC) Raport Agencje Reklamowe i Domy Mediowe.
Tę edycję poprzedziła ważna zmiana metodologiczna – zarówno w obszarze badania agencji, jak i domów mediowych dodaliśmy po trzy nowe, istotne parametry.
Wydaje się, że lepiej na tym wyszły domy mediowe, wśród których wyróżniliśmy pięć podmiotów, a jednemu z nich zdecydowaliśmy się przyznać najbardziej zaszczytny tytuł Dom Mediowy Roku. Przyznaliśmy też trzy wyróżnienia dla agencji – tutaj bez najcenniejszego lauru.
W naszym przekonaniu te wybory bardzo wiarygodnie odzwierciedlają rynkowe status quo, a zarazem dynamikę i wektory branżowych przemian.
Co nami kierowało? Poza już standardową, trójdzielną matrycą (wyniki badania MB, dostępne dane finansowe oraz analiza ruchów biznesowych danego podmiotu) w tym raporcie znaleźliśmy jeszcze jeden wspólny mianownik – w tytule określony jako słowo klucz.
Otóż najczęściej dyskutowaliśmy o determinacji agencji bądź domów mediowych, które chcieliśmy wyróżnić. Tę determinację rozpatrywaliśmy na wielu płaszczyznach – być może dla niektórych obserwatorów mocno zaskakujących.
I tak np. Ogily & Mather nagradzamy za pełen determinacji „powrót z branżowego piekła”, gdzie była zsyłana regularnie tytułami Rozczarowanie Roku przyznawanymi przez „MMP”. Z kolei Scholz & Friends otrzymuje od nas wyróżnienie za determinację w utrzymywaniu się na „pudle” – wciąż utrzymują wysoką formę, a z tym w przypadku innych agencji różnie bywało. Value Media nagradzamy za determinację w rywalizacji z największymi, sieciowymi i zasobniejszymi. Uzasadnienie innych wyborów znajdziecie w raporcie.
A w imieniu redakcji „MMP”, myśląc o naszych przyszłorocznych wyborach – już teraz wszystkim, którzy wezmą udział w badaniu i sobie samym – życzymy kluczowego elementu: determinacji!

Piotr Pokrzywa,
redaktor naczelny „Media & Marketing Polska”
96 stron
Raport w postaci pliku PDF.

 • O Raportach

  Seria opracowań dotyczących poszczególnych sektorów rynku mediowo-reklamowego
  ( „Agencje Reklamowe i Domy Mediowe”, „Agencje Marketingu Zintegrowanego”, „Agencje Digital”, „Biura reklamy”, „Marka/Marketer”, „Agencje PR”, „Sport i Marketing”, „OOH”, „Wydawcy”, „Nadawcy”, „Kronika”).
  Zawartość merytoryczną raportów stanowią podsumowania wydarzeń minionego roku, opis aktualnych trendów oraz prognozy szans i zagrożeń w najbliższej przyszłości. Raporty redagowane są przez zespół dziennikarzy „Media Marketing Polska” i zgodnie z harmonogramem wydawniczym dołączane do wybranych wydań miesięcznika.

 • Gdzie moge zakupić Raport

  Raporty specjalne są dostępne razem z prenumeratą magazynu „Media Marketing Polska” lub w postaci dokumentu w formacie PDF.

  zakup prenumeraty magazynu „Media Marketing Polska”
  zakup raportu w formacie PDF
  kontakt bezpośredni do opiekuna produktu
  Piotr Łukowski

 • Wydarzenia związane z Raportami

  Gala Marketerów, Agencji Reklamowych i Domów Mediowych
  kontakt w sprawie wydarzeń
  Anna Pastor
  Katarzyna Wlostowska

 • Dostępna przestrzeń reklamowa

  Czytaj najnowsze wydanie miesięcznika "Media Marketing Polska"
  kontakt w sprawie reklamy i sponsoringu
  Paweł Balcerek

 • Kontakt z Redakcją

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2024 VFP Communications Ltd.