To wyjątkowa publikacja ekspercka, zawierająca podsumowanie sytuacji w branży wydawniczej, informacje o nowych trendach i prognozy na przyszłość oraz komentarze przedstawicieli głównych wydawnictw i świata reklamy.

Tradycyjnie o tej porze roku, MMP (Media & Marketing Polska) – najstarszy ogólnopolski magazyn poświęcony mediom, reklamie i marketingowi – publikuje raport poświęcony sytuacji na rynku prasowo-reklamowym. Analizę przygotował zespół miesięcznika pod przewodnictwem redaktor naczelnej Marzenny Reyher i Joanny Dziwisińskiej, eksperta od rynku prasowego w Polsce, która podsumowuje najważniejsze aspekty krajowej działalności wydawniczej. Zamiast wieszczyć rychły upadek rynku prasowego w Polsce, należy się zastanowić nad pozytywnymi aspektami cyfryzacji przekazu oraz zaplanować kolejne synergie między wydawnictwami – mówi Dziwisińska.

Raport składa się z czterech części.
Zaczyna się analizą sytuacji, którą wraz z ekspertami MMP przeprowadzili przedstawiciele koncernów medialnych, wydawnictw (redakcje i biura reklamy) oraz reprezentanci domów mediowych.
Z kolejnej części dowiemy się, które tytuły prasowe bronią pozycji liderów czytelnictwa, gdzie zanotowano najbardziej zaskakujące spadki i kto jest ulubionym reklamodawcą polskich dzienników, tygodników opinii i segmentu pism luksusowych.

Część trzecią stanowią rozmowy z osobami wyróżnionymi tytułem Menedżera, Redaktora Naczelnego, Dyrektora Biura Reklamy i Wydawcy Roku. Są to postaci z jednej strony budzące respekt, a nawet strach wśród konkurentów i kontrahentów, a z drugiej – wizjonerzy i pasjonaci, błyskawicznie reagujący na potrzeby odbiorców i stawiający czoła trudnościom, z którymi przyszło borykać się prasie na całym świecie – mówi Juliusz Donajski, prezes wydawnictwa VFP Communications i pomysłodawca raportu.

W ostatnim rozdziale eksperci MMP podsumowują zmiany właścicielsko-kadrowe w czołowych polskich wydawnictwach, a przedstawiciele branży reklamowej dzielą się swoją opinią co do kierunku dalszych przemian prasy nie tylko w Polsce.

40 stron
Raport w postaci pliku PDF.

 • O Raportach

  Seria opracowań dotyczących poszczególnych sektorów rynku mediowo-reklamowego
  ( „Agencje Reklamowe i Domy Mediowe”, „Agencje Marketingu Zintegrowanego”, „Agencje Digital”, „Biura reklamy”, „Marka/Marketer”, „Agencje PR”, „Sport i Marketing”, „OOH”, „Wydawcy”, „Nadawcy”, „Kronika”).
  Zawartość merytoryczną raportów stanowią podsumowania wydarzeń minionego roku, opis aktualnych trendów oraz prognozy szans i zagrożeń w najbliższej przyszłości. Raporty redagowane są przez zespół dziennikarzy „Media Marketing Polska” i zgodnie z harmonogramem wydawniczym dołączane do wybranych wydań miesięcznika.

 • Gdzie moge zakupić Raport

  Raporty specjalne są dostępne razem z prenumeratą magazynu „Media Marketing Polska” lub w postaci dokumentu w formacie PDF.

  zakup prenumeraty magazynu „Media Marketing Polska”
  zakup raportu w formacie PDF
  kontakt bezpośredni do opiekuna produktu
  Piotr Łukowski

 • Wydarzenia związane z Raportami

  Gala Marketerów, Agencji Reklamowych i Domów Mediowych
  kontakt w sprawie wydarzeń
  Anna Pastor
  Katarzyna Wlostowska

 • Dostępna przestrzeń reklamowa

  Czytaj najnowsze wydanie miesięcznika "Media Marketing Polska"
  kontakt w sprawie reklamy i sponsoringu
  Paweł Balcerek

 • Kontakt z Redakcją

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2024 VFP Communications Ltd.