Nowa normalność marketingu

W tym raporcie podsumowujemy, co działo się w świecie marek i w najważniejszych sektorach marketingowych w ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy. A był to czas bardzo dobry dla naszej branży.
Wiemy także, że kolejnych kilkanaście miesięcy będzie zupełnie innych, trudniejszych, bardziej nieprzewidywalnych. Coraz częściej słyszymy o nowej normalności, czyli świecie, w którym praca zdalna, zasady „social distancing" i niemożliwość funkcjonowania niektórych dziedzin, np. dużych eventów, będą na porządku dziennym.
Pandemia zmieni bardzo wiele, ale to nie znaczy, że dorobek brandów i ludzi działających w marketingu będzie przekreślony. Tak jak np. dorobek systematycznej pracy naszej CMO Roku Beaty Krupińskiej i Banku Millennium. Czy też dorobek wyróżnianych przez nas marek i marketerów.
Poprzednie kryzysy, choćby ten sprzed ponad 10 lat, pokazały, że konsumenci w niepewnych czasach nadal szukają wartości, co nie znaczy, że zawsze najniższej ceny. Tę wartość w oczach konsumenta dobre marki wciąż zachowają i wciąż będą musiały budować.
Wszyscy zastanawiamy się, czy pandemia wywoła także pozytywny „reset" w relacjach społecznych, a nawet porządku gospodarczym. W naszym magazynie zawsze unikaliśmy nadmiernego entuzjazmowania się działaniami CSR marek i twierdzeniem, że zbawią one świat. Ale pandemia pokazuje, że rzeczywiście działania na rzecz dobra wspólnego stały się w tej chwili główną osią aktywności marek. Czy to jest właśnie nowa normalność? Prezentowane na kolejnych stronach wartości wydatków reklamowych poszczególnych sektorów są danymi netto według Publicis Groupe. Dane o wydatkach poszczególnych marketerów są danymi brutto według firmy Kantar. Dziękujemy Publicis Groupe za udostępnienie raportu „Rynek reklamy w Polsce w 2019 r. ". Dziękujemy firmie Kantar za udostępnienie danych o wydatkach reklamowych.
36 stron
Raport w postaci pliku pdf.

 • O Raportach

  Seria opracowań dotyczących poszczególnych sektorów rynku mediowo-reklamowego
  ( „OOH”, „Wydawcy”, „Agencje Reklamowe i Domy Mediowe”, „Agencje Interaktywne”, „Agencje Marketingu Zintegrowanego”, „Marka/Marketer”, „Nadawcy”, „Biura reklamy”, „Kronika”).
  Zawartość merytoryczną raportów stanowią podsumowania wydarzeń minionego roku, opis aktualnych trendów oraz prognozy szans i zagrożeń w najbliższej przyszłości. Raporty redagowane są przez zespół dziennikarzy „Media & Marketing Polska” i zgodnie z harmonogramem wydawniczym dołączane do wybranych wydań miesięcznika.

 • Gdzie moge zakupić Raport

  Raporty specjalne są dostępne razem z prenumeratą magazynu Media Marketing Polska lub w postaci dokumentu w formacie PDF.

  zakup prenumeraty magazynu Media & Marketing Polska
  zakup raportu w formacie PDF
  kontakt bezpośredni do opiekuna produktu
  Piotr Łukowski

 • Wydarzenia związane z Raportami

  Gala Agencje Reklamowe i Domy Mediowe
  Gala kokursu Golden Arrow, na której przyznawane są statueteki dla firm nagrodzonych i wyróznionych w rapocie specjalnym "Agencje Marketingu Zintegrowanego"
  kontakt w sprawie wydarzeń
  Anna Pastor
  Katarzyna Wlostowska

 • Dostępna przestrzeń reklamowa

  Pobierz najnowsze media reklamowe dla magazynu "Media Marketing Polska"
  Pobierz cennik reklam
  kontakt w sprawie reklamy i sponsoringu
  Paweł Balcerek

 • Kontakt z Redakcją

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2022 VFP Communications Ltd.