Raport powstał na podstawie badania, które zostało przeprowadzone przez Kantar Polska metodą wywiadów telefonicznych w dniach 09.03-08.04.2020 r. Próbę wyjściową do badania stanowiły połączone listy zgłoszonych przez poszczególne agencje objęte badaniem. Próba ta liczyła 197 kontaktów. W raporcie prezentowane są wyniki 14 agencji. Agencje eventowe jeszcze nas zaskoczą To jest bardzo trudny czas dla branży eventowej. Decydujemy się jednak na publikację raportu o agencjach eventowych, aby właśnie w tym nietypowym momencie podkreślić ich kompetencje i nagrodzić najlepszych. Minęło dziesięć miesięcy od początku pandemii i można już zaobserwować najważniejsze trendy na rynku. Powrotu do tradycyjnych eventów nie ma i jeszcze długo nie będzie. Eventy online są naturalnym rozwiązaniem, chociaż w większości przypadków nie pozwalają na uzyskanie takich przychodów jak te tradycyjne.  Warto jednak zwrócić uwagę na jeszcze jeden trend. Przez lata prosperity w eventach i dojrzewania tego rynku niektóre agencje wykształciły w sowich strukturach liczne kompetencje kreatywne, cyfrowe czy związane np. z produkcją wideo. Teraz te kompetencje pomagają w wydarzeniach online, ale mogą też stać się początkiem budowania zupełnie nowej oferty. Jesteśmy przekonani, że agencje eventowe mogą dzisiaj konkurować na niektórych polach z kreatywnymi, BTL czy digitalowymi. W raporcie prezentujemy wyniki badania firmy Kantar Polska i dane dotyczące biznesu agencji w roku 2019. Na tych danych opieramy także nasze wyróżnienia i oceny. Wiadomo, że w ostatnich miesiącach wiele się zmieniło w tych firmach, ale na pewno dobre agencje nadal mogą zaproponować klientom świetne rozwiązania, nawet w obecnych warunkach pandemii. Chcemy, aby ten raport stał się promocją branży i wyróżniających się firm, bo branża ta, chociaż doświadczona ciężko, jeszcze nas pozytywnie zaskoczy. 17 stron
Raport w postaci pliku PDF.

 • O Raportach

  Seria opracowań dotyczących poszczególnych sektorów rynku mediowo-reklamowego
  ( „Agencje Reklamowe i Domy Mediowe”, „Agencje Marketingu Zintegrowanego”, „Agencje Digital”, „Biura reklamy”, „Marka/Marketer”, „Agencje PR”, „Sport i Marketing”, „OOH”, „Wydawcy”, „Nadawcy”, „Kronika”).
  Zawartość merytoryczną raportów stanowią podsumowania wydarzeń minionego roku, opis aktualnych trendów oraz prognozy szans i zagrożeń w najbliższej przyszłości. Raporty redagowane są przez zespół dziennikarzy „Media Marketing Polska” i zgodnie z harmonogramem wydawniczym dołączane do wybranych wydań miesięcznika.

 • Gdzie moge zakupić Raport

  Raporty specjalne są dostępne razem z prenumeratą magazynu „Media Marketing Polska” lub w postaci dokumentu w formacie PDF.

  zakup prenumeraty magazynu „Media Marketing Polska”
  zakup raportu w formacie PDF
  kontakt bezpośredni do opiekuna produktu
  Piotr Łukowski

 • Wydarzenia związane z Raportami

  Gala Marketerów, Agencji Reklamowych i Domów Mediowych
  kontakt w sprawie wydarzeń
  Anna Pastor
  Katarzyna Wlostowska

 • Dostępna przestrzeń reklamowa

  Czytaj najnowsze wydanie miesięcznika "Media Marketing Polska"
  kontakt w sprawie reklamy i sponsoringu
  Paweł Balcerek

 • Kontakt z Redakcją

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2024 VFP Communications Ltd.