Raport specjalny "Agencje Reklamowe i Domy Mediowe 2013" opracowany na podstawie badania przeprowadzonego przez Instytut Millward Brown SMG/KRC metodą CATI (Computer Assisted Telephone Interviews) w dniach 24.01-11.03.2012 r. Próbę wyjściową stanowiła grupa 4170 osób. Zostały zrealizowane wywiady z 1308 osobami.

Na ręcznym hamulcu.
Prognozowany co najmniej 5-proc. spadek tegorocznych wydatków reklamowych wydaje się coraz bardziej realny. Branża nadal jedzie (czy też raczej - stara się) jechać na ręcznym chamulcu, którego zaciąganie zaczęło się kilka lat temu. Na szczęście napływa sporo sygnałów świadczących o tym, że począwszy od trzeciego kwartału, poczujemy – zapewne po upalnym, sennym lecie – orzeźwiający powiew nowych kampanii i projektów z obszaru komunikacji marketingowej. Bardzo sobie tego wszyscy życzymy, a moc życzeń od zespołu redakcyjnego „Media & Marketing Polska” jest tym bardziej intensywna, że „przemawiamy” do naszych Szanownych Czytelników w dniu wyjątkowym – to znaczy w dniu naszych dwudziestych urodzin. Od dwudziestu lat staramy się najlepiej i najobiektywniej opisywać branżowe realia, kibicujemy sukcesom, wspólnie martwimy się porażkami. Dzień naszego jubileuszu zbiega się z kolejną, uroczystą galą, podczas której wręczymy nasze nagrody wiodącym agencjom reklamowym, domom mediowym oraz markom i marketerom. Nasze najważniejsze wyróżnienia trafiły tym razem do agencji DDB, domu mediowego MEC, do firmy Mondelez (dawniej Kraft) oraz do Jacka Balickiego – dyrektora marketingu Samsung Electronics Polska.
Piotr Pokrzywa
redaktor naczelny


84 strony
Raport w postaci pliku PDF.

 • O Raportach

  Seria opracowań dotyczących poszczególnych sektorów rynku mediowo-reklamowego
  ( „Agencje Reklamowe i Domy Mediowe”, „Agencje Marketingu Zintegrowanego”, „Agencje Digital”, „Biura reklamy”, „Marka/Marketer”, „Agencje PR”, „Sport i Marketing”, „OOH”, „Wydawcy”, „Nadawcy”, „Kronika”).
  Zawartość merytoryczną raportów stanowią podsumowania wydarzeń minionego roku, opis aktualnych trendów oraz prognozy szans i zagrożeń w najbliższej przyszłości. Raporty redagowane są przez zespół dziennikarzy „Media Marketing Polska” i zgodnie z harmonogramem wydawniczym dołączane do wybranych wydań miesięcznika.

 • Gdzie moge zakupić Raport

  Raporty specjalne są dostępne razem z prenumeratą magazynu „Media Marketing Polska” lub w postaci dokumentu w formacie PDF.

  zakup prenumeraty magazynu „Media Marketing Polska”
  zakup raportu w formacie PDF
  kontakt bezpośredni do opiekuna produktu
  Piotr Łukowski

 • Wydarzenia związane z Raportami

  Gala Marketerów, Agencji Reklamowych i Domów Mediowych
  kontakt w sprawie wydarzeń
  Anna Pastor
  Katarzyna Wlostowska

 • Dostępna przestrzeń reklamowa

  Czytaj najnowsze wydanie miesięcznika "Media Marketing Polska"
  kontakt w sprawie reklamy i sponsoringu
  Paweł Balcerek

 • Kontakt z Redakcją

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2024 VFP Communications Ltd.