Raport „Agencje Public Relations 2021” opracowany na podstawie badania przeprowadzonego przez Kantar w dniach 20 lipca - 6 sierpnia 2021 r. Próbę wyjściową do badania stanowiły połączone listy klientów poszczególnych agencji PR, przekazane do „MMP". Cała lista liczyła 188 kontaktów.
Raport zawiera prezentację wyników badania 18 agencji public relations.

Niech żyje PR!
Po raz czwarty oddajemy w ręce naszych czytelników raport poświęcony branży public relations. Podstawę publikacji stanowi
badanie satysfakcji klienta przygotowane przez firmę Kantar. W tym roku klienci ocenili pracę 18 agencji, część z nich po raz pierwszy
wzięła udział w badaniu, pozostałe to firmy, które od lat regularnie w nim uczestniczą.

W TYM ROKU POSTANOWILIŚMY NAGRODZIĆ AGENCJĘ MSL GROUP ORAZ DWIE WYRÓŻNIĆ – SOLSKI COMMUNICATIONS I HILL+KNOWLTON STRATEGIES. Na co zwracaliśmy uwagę przy wyborze tych najlepszych? Przede wszystkim na ogólną kondycję
firmy, stabilność zatrudnienia, wynik finansowy, zrealizowane projekty, także pro bono, nowe budżety, utracone kontrakty, badanie satysfakcji klienta.
Część osób może zastanawiać taki wybór, ponieważ właściwie od lat lista agencji przez nas nagradzanych jest podobna i są na niej głównie duże podmioty. Nie znaczy to jednak, że nie szukamy nowych wschodzących gwiazd rynku. Widzimy, że jest grupa mniejszych agencji, która z roku na rok rozwija swoją ofertę, realizuje świetne projekty i jest ważnym partnerem dla wielu klientów. Także dlatego rozważamy wprowadzenie od przyszłego raportu podziału w badaniu na dwie grupy agencji: dużych i mniejszych, co pozwoli nam na jeszcze lepsze przyjrzenie się wynikom oceny satysfakcji. (...)

26 stron
Raport w postaci pliku pdf.

 • O Raportach

  Seria opracowań dotyczących poszczególnych sektorów rynku mediowo-reklamowego
  ( „Agencje Reklamowe i Domy Mediowe”, „Agencje Marketingu Zintegrowanego”, „Agencje Digital”, „Biura reklamy”, „Marka/Marketer”, „Agencje PR”, „Sport i Marketing”, „OOH”, „Wydawcy”, „Nadawcy”, „Kronika”).
  Zawartość merytoryczną raportów stanowią podsumowania wydarzeń minionego roku, opis aktualnych trendów oraz prognozy szans i zagrożeń w najbliższej przyszłości. Raporty redagowane są przez zespół dziennikarzy „Media Marketing Polska” i zgodnie z harmonogramem wydawniczym dołączane do wybranych wydań miesięcznika.

 • Gdzie moge zakupić Raport

  Raporty specjalne są dostępne razem z prenumeratą magazynu „Media Marketing Polska” lub w postaci dokumentu w formacie PDF.

  zakup prenumeraty magazynu „Media Marketing Polska”
  zakup raportu w formacie PDF
  kontakt bezpośredni do opiekuna produktu
  Piotr Łukowski

 • Wydarzenia związane z Raportami

  Gala Marketerów, Agencji Reklamowych i Domów Mediowych
  kontakt w sprawie wydarzeń
  Anna Pastor
  Katarzyna Wlostowska

 • Dostępna przestrzeń reklamowa

  Czytaj najnowsze wydanie miesięcznika "Media Marketing Polska"
  kontakt w sprawie reklamy i sponsoringu
  Paweł Balcerek

 • Kontakt z Redakcją

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2024 VFP Communications Ltd.