Wydawcy przed ścianą

A konkretnie mówiąc, przed paywallem. Wszyscy już o tym myślą, coraz więcej spośród nas (wydawców) próbuje płatne treści redakcyjne w internecie już wdrożyć. Modele w tym obszarze są różne, te eksperymenty trwają na całym świecie i Polska nie jest tu wyjątkiem. Jako wydawca sami jesteśmy ciekawi, jak szybko i w jakim kierunku te nieuniknione zmiany będą zmierzać. Dziś – także za dokonania w tym obszarze – tytuł Wydawcy Roku przyznaliśmy Ringier Axel Springer Polska, który naszym zdaniem umiejętnie połączył znaczące zmiany restrukturyzacyjne z koniecznością wdrażania innowacyjnych rozwiązań biznesowo-technologicznych.
W tym roku po raz pierwszy w historii raportu Wydawcy dużo miejsca poświęciliśmy analizie portali horyzontalnych, które – wbrew niektórym prognozom – dostarczają czytelnikom nie tylko błyskawicznie podawanego kontentu, ale są też zdecydowanym liderem w oferowaniu reklamodawcom najnowszych i często najbardziej efektywnych rozwiązań. Wydawcom przyszło żyć w ciekawym, choć nie najłatwiejszym czasie. Owym signum temporis jest choćby fakt, że kilka(naście) znaczących i do tej pory rywalizujących ze sobą podmiotów dotychczasowy monolog próbuje zastąpić dialogiem. Wiemy o kilku poważnych inicjatywach zmierzających do ujednolicenia wydawniczego frontu – może o ich efektach napiszemy już w kolejnym raporcie?

Piotr Pokrzywa,
redaktor naczelny „Media & Marketing Polska”

31 stron
Raport w postaci pliku PDF.

 • O Raportach

  Seria opracowań dotyczących poszczególnych sektorów rynku mediowo-reklamowego
  ( „Agencje Reklamowe i Domy Mediowe”, „Agencje Marketingu Zintegrowanego”, „Agencje Digital”, „Biura reklamy”, „Marka/Marketer”, „Agencje PR”, „Sport i Marketing”, „OOH”, „Wydawcy”, „Nadawcy”, „Kronika”).
  Zawartość merytoryczną raportów stanowią podsumowania wydarzeń minionego roku, opis aktualnych trendów oraz prognozy szans i zagrożeń w najbliższej przyszłości. Raporty redagowane są przez zespół dziennikarzy „Media Marketing Polska” i zgodnie z harmonogramem wydawniczym dołączane do wybranych wydań miesięcznika.

 • Gdzie moge zakupić Raport

  Raporty specjalne są dostępne razem z prenumeratą magazynu „Media Marketing Polska” lub w postaci dokumentu w formacie PDF.

  zakup prenumeraty magazynu „Media Marketing Polska”
  zakup raportu w formacie PDF
  kontakt bezpośredni do opiekuna produktu
  Piotr Łukowski

 • Wydarzenia związane z Raportami

  Gala Marketerów, Agencji Reklamowych i Domów Mediowych
  kontakt w sprawie wydarzeń
  Anna Pastor
  Katarzyna Wlostowska

 • Dostępna przestrzeń reklamowa

  Czytaj najnowsze wydanie miesięcznika "Media Marketing Polska"
  kontakt w sprawie reklamy i sponsoringu
  Paweł Balcerek

 • Kontakt z Redakcją

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2024 VFP Communications Ltd.