Niniejszy raport jest już 10 – jubileuszowym podsumowaniem działań i funkcjonowania rynku internetowego w Polsce. Dokument stanowi wiarygodne źródło informacji dla przedstawicieli rynku i marketerów. Rozdziały zostały napisane przez przedstawicieli grup roboczych IAB Polska. Dodatkowo pojawiły się także opinie ekspertów wybranych przez poszczególnych autorów rozdziałów. Wartość reklamy internetowej w roku 2012 odnotowała wzrost o 10,1% w stosunku do ubiegłego roku, a tym samym wyniosła 2,2 mld zł. W raporcie po raz pierwszy zostały opublikowane dane nt. social media. Z coraz większą szczegółowością zaczynamy się przyglądać wideo online i mobilnym formatom reklamowym. Wszystkim autorom oraz ekspertom serdecznie dziękuję za pomoc i poświęcony czas, a Państwa zapraszam do zapoznania się z najnowszymi wynikami badań oraz opisanymi najnowszymi trendami na rynku reklamy online.
Anna Wątła,
redaktor naczelna, menedżer ds. grup roboczych i edukacji IAB Polska Rynek komunikacji cyfrowej to sektor, który w roku 2012, pomimo spadków PKB, odnotował wiele wyraźnych wzrostów. Przykładem jest reklama online, która jako jedyne masowe medium zwiększyła swą wartość, czy wzrost liczby użytkowników sieci za pomocą dotykowych urządzeń mobilnych. Środowisko online rozwija się dynamicznie, wciąż adaptuje i optymalizuje rozwiązania dla użytkowników indywidualnych i biznesowych. O zeszłorocznych osiągnięciach i trendach, jak również planach rozwojowych i prognozach przeczytają Państwo z perspektywy wielu ekspertów z największych przedsiębiorstw zrzeszonych w IAB Polska, którzy na łamach kolejnego raportu strategicznego dzielą się swoją wiedzą. Branża cyfrowa po raz kolejny może zaliczyć miniony rok do udanych, a zjawiska spodziewane w roku 2013 są optymistyczne z perspektywy dalszego rozwoju rynku.
Paweł Kolenda,
redaktor merytoryczny, menedżer ds. badań IAB Polska   Plik do pobrania 8,1 MB: Raport Strategiczny IAB Polska - Internet 2012 100 stron Prenumerata "Media & Marketing Polska"

 • O Raportach

  Seria opracowań dotyczących poszczególnych sektorów rynku mediowo-reklamowego
  ( „Agencje Reklamowe i Domy Mediowe”, „Agencje Marketingu Zintegrowanego”, „Agencje Digital”, „Biura reklamy”, „Marka/Marketer”, „Agencje PR”, „Sport i Marketing”, „OOH”, „Wydawcy”, „Nadawcy”, „Kronika”).
  Zawartość merytoryczną raportów stanowią podsumowania wydarzeń minionego roku, opis aktualnych trendów oraz prognozy szans i zagrożeń w najbliższej przyszłości. Raporty redagowane są przez zespół dziennikarzy „Media Marketing Polska” i zgodnie z harmonogramem wydawniczym dołączane do wybranych wydań miesięcznika.

 • Gdzie moge zakupić Raport

  Raporty specjalne są dostępne razem z prenumeratą magazynu „Media Marketing Polska” lub w postaci dokumentu w formacie PDF.

  zakup prenumeraty magazynu „Media Marketing Polska”
  zakup raportu w formacie PDF
  kontakt bezpośredni do opiekuna produktu
  Piotr Łukowski

 • Wydarzenia związane z Raportami

  Gala Marketerów, Agencji Reklamowych i Domów Mediowych
  kontakt w sprawie wydarzeń
  Anna Pastor
  Katarzyna Wlostowska

 • Dostępna przestrzeń reklamowa

  Czytaj najnowsze wydanie miesięcznika "Media Marketing Polska"
  kontakt w sprawie reklamy i sponsoringu
  Paweł Balcerek

 • Kontakt z Redakcją

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2024 VFP Communications Ltd.