Roszady, fuzje, regeneracja Odchudzanie portfolio, przejęcia konkurencyjnych wydawców, zmiany personalne i bunt zespołu, skromniejsze zyski reklamowe – tym żyła branża wydawnicza w ostatnich kilkunastu miesiącach.
Nasze doroczne nagrody w raporcie „Wydawcy” za aktywność w ostatnim roku otrzymały Wydawnictwo Bauer, „Gazeta Wyborcza” z portalem Wyborcza.pl i Onet. Onet stanowi najpopularniejsze źródło codziennych informacji dla milionów polskich internautów, „Gazeta Wyborcza” i Wyborcza.pl stale inicjują zmiany i podnoszą poprzeczkę wydawniczą, a Bauer od 30 lat konsekwentnie i z sukcesem wprowadza w życie strategię tradycyjnego wydawcy prasowego.
W raporcie przedstawiamy portrety najważniejszych graczy na naszym rynku – wydawców prasowych i cyfrowych, a także serwisy internetowe. Dodatkowo rozmowa z szefową Grupy NaTemat, która przybliża nietuzinkową strategię i formułę codziennego serwisu internetowego. Jaki był miniony rok dla wydawców? Przede wszystkim to był czas odbudowywania biznesu po ponad dwóch latach pandemii. Rok kolejnych zmian w obrębie oferty, cyfryzacji, budowania pozycji w digitalu. – To był trudny rok z uwagi na gigantyczne wzrosty cen papieru i energii, które stawiały wydawców przed nowymi wyzwaniami i zmusiły do poniesienia cen drukowanych tytułów – mówi Maciej Brzozowski, dyrektor PR w Bauer Media. (...)

21 stron
Raport w postaci pliku pdf.

 • O Raportach

  Seria opracowań dotyczących poszczególnych sektorów rynku mediowo-reklamowego
  ( „OOH”, „Wydawcy”, „Agencje Reklamowe i Domy Mediowe”, „Agencje Interaktywne”, „Agencje Marketingu Zintegrowanego”, „Marka/Marketer”, „Nadawcy”, „Biura reklamy”, „Kronika”).
  Zawartość merytoryczną raportów stanowią podsumowania wydarzeń minionego roku, opis aktualnych trendów oraz prognozy szans i zagrożeń w najbliższej przyszłości. Raporty redagowane są przez zespół dziennikarzy „Media & Marketing Polska” i zgodnie z harmonogramem wydawniczym dołączane do wybranych wydań miesięcznika.

 • Gdzie moge zakupić Raport

  Raporty specjalne są dostępne razem z prenumeratą magazynu Media Marketing Polska lub w postaci dokumentu w formacie PDF.

  zakup prenumeraty magazynu Media & Marketing Polska
  zakup raportu w formacie PDF
  kontakt bezpośredni do opiekuna produktu
  Piotr Łukowski

 • Wydarzenia związane z Raportami

  Gala Agencje Reklamowe i Domy Mediowe
  Gala kokursu Golden Arrow, na której przyznawane są statueteki dla firm nagrodzonych i wyróznionych w rapocie specjalnym "Agencje Marketingu Zintegrowanego"
  kontakt w sprawie wydarzeń
  Anna Pastor
  Katarzyna Wlostowska

 • Dostępna przestrzeń reklamowa

  Pobierz najnowsze media reklamowe dla magazynu "Media Marketing Polska"
  Pobierz cennik reklam
  kontakt w sprawie reklamy i sponsoringu
  Paweł Balcerek

 • Kontakt z Redakcją

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2022 VFP Communications Ltd.