→ Być jak Sherlock Holmes i doktor Watson. O tym, że firmy ubezpieczeniowe muszą dostosować się do coraz szybszego tempa zmian życia i potrzeb konsumentów, rozmawiamy z Martą Strzyżewską, zarządzającą obszarem marketingu grupy ubezpieczeniowej Generali w Polsce.

→ Co boli branżę eventową? Przedstawiciele agencji mówią dziś bardzo silnym i zdecydowanym głosem o potrzebie zmian. O tym, co ich boli, oburza i irytuje. Ale przede wszystkim apelują o potrzebę odnowy, która bezpośrednio przełoży się na zmianę sposobu postrzegania środowsika nie tylko przez zleceniodawców, ale także samą branżę.

→ Polskie ślady na Lazurowym Wybrzeżu. Polskie firmy zwązane z rynkiem telewizji i mediów elektronicznych robią coraz więcej, by ich oferta została zauważona na targach branży Cannes. Jak dotąd więcej mamy do zaproponowania, jeśli chodzi o nowe rozwiązania technologiczne niż programowe. Jesteśmy jednak rynkiem, którego nie sposób już nie zauważyć. Z roku na rok na MIPTV - m.in. dzięki polskiemu pawilonowi - ma być coraz lepiej.

→ Czas zająć się reklamą. Niestety, w ostatnim czasie zarówno agencje, jak i marketerzy nie dali naszej redakcji zbyt wielu okazji do pisania o samej reklamie. Ważne w agencjach były personalia, struktury, narzędzia. A podczas oglądania bloków reklamowych chce się wyrzucić telewizor przez okno.

→ Opowiedz mi swoją historię. Hasło "storytelling" przeżywa w braży renesans. Jak każde narzędzie, które czerpie z dokonań przodków, wymaga ostrożności i finezji podejścia. Po co nam dzisiaj opowiadanie historii? Jak sobie z nimi radzi branża?

158 stron 

Dodatki do numeru:

Raport Agencje Reklamowe i Domy Mediowe 2015

Raport Reklama Natywna

Mapa Grup Reklamowych

Czas wyborów

Tak jak Polska długa i szeroka, ostatnie tygodnie i kilka następnych jak wielu rodaków spędziliśmy tudzież spędzimy na „wybieraniu”. W tym roku było nam stosunkowo łatwo – w przeciwieństwie do wyborów prezydenckich nie potrzebowaliśmy drugiej tury. Po prostu wybór najlepszej agencji reklamowej (Scholz & Friends) i domu mediowego (MediaCom) poparty był bardzo twardymi danymi, przejrzyście wskazującymi, komu należy się zaszczytne miano. Zapewniam, że to bardzo przyjemne uczucie – nie mieć wątpliwości. O ich braku przeczytają Państwo w naszym raporcie specjalnym. Takie wątpliwości co do wyboru właściwej drogi ma z kolei branża, której poświęcamy bardzo dużo miejsca w bieżącym wydaniu „MMP”. Mowa tu o branży eventowej – coraz wyraźniej widać, że w tym segmencie, pomimo mniej lub bardziej intensywnych prób koncyliacyjno-regulacyjnych, nie ma powszechnej woli wyboru wspólnej drogi. Zamiast rozwiązywania konkretnych problemów coraz więcej słyszymy o nieprawidłowościach, aferach i wzajemnych zarzutach. Powołane ciała, komisje, koleżeńskie sądy itp. wydają się albo apatyczne, albo niereprezentatywne – od lat nie mogą znaleźć wspólnego mianownika i budzi to coraz więcej obaw. Kończąc motyw wyborów – coraz więcej firm i marek decyduje się na wybór nowego (de facto odkurzonego) narzędzia marketingowego, jakim jest storytelling. Opowiadanie historii, czyli tworzenie świadomie dłuższej, bardziej angażującej emocjonalnie narracji, ma być dla marketerów wyborem doskonale odpowiadającym na coraz bardziej dominującą postawę konsumencką – indywidualizm. O tych wszystkich wyborach przeczytają Państwo w niniejszym wydaniu „MMP”, o kolejnych – dotyczących wyboru Agencji Interaktywnej i Agencji Marketingu Zintegrowanego – już za miesiąc. Gorąco zachęcam!Piotr Pokrzywa Piotr Pokrzywa,
redaktor naczelny, „Media & Marketing Polska”

 • O magazynie

  „Media Marketing Polska” to wiodący ogólnopolski magazyn poświęcony mediom, reklamie i marketingowi. Stanowi obszerne źródło informacji na temat nowych produktów, systemów dystrybucji, innowacji marketingowych, działań promocyjnych oraz różnych technik sprzedaży. Informuje o agencjach reklamowych, klientach, dla których pracują, nowych kampaniach i przetargach.

 • Co zawiera prenumerata magazynu

  dziesięć egzemplarzy magazynu,
  E-wydania - darmowy dostęp do cyfrowej wersji magazynów poprzez dedykowaną aplikację na urządzenia mobilne (App Store , Google Play),
  bezpłatny dostęp do serwisu "Magazyn MMP Online",
  bezpłatną dwutygodniową wersję testową "MMP24",
  raporty specjalne "MMP",
  "Almanach Mediów i Reklamy" ( wersja drukukowana ),
  "Almanach Mediów i Reklamy" ( wersja online ),
  rabaty na uczestnictwo w wydarzeniach organizowanych przez wydawnictwo,
  darmową wysyłkę.

 • Gdzie moge zakupić magazyn

  zakup online poprzez sklep.media.com.pl
  poprzez formularz prenumeraty w wersji PDF
  zakup egzemplarzy w salonach Empik
  kontakt bezpośredni do opiekuna produktu

  Piotr Łukowski

 • Strony internetowe związane z magazynem
 • Wydarzenia związane z magazynem

  Gala Agencje Reklamowe i Domy Mediowe
  Kokurs Golden Arrow
  Kokurs Kreatura
  Konferencje pod egidą magazynu
  kontakt w sprawie wydarzeń

  Anna Pastor

  Katarzyna Wlostowska

 • Dostępna przestrzeń reklamowa

  Pobierz najnowsze media reklamowe dla magazynu "Media Marketing Polska"
  kontakt w sprawie reklamy i sponsoringu

  Paweł Balcerek

 • Kontakt z Redakcją

  Tomasz Wygnański

 • Historia magazynu

  Firma VFP Communications powstała w 1992 roku i początkowo zajmowała się wydawaniem miesięcznika „Media Polska” - pierwszego w naszym kraju czasopisma w całości poświęconego zagadnieniom mediów i reklamy. W roku 1996 pojawiło się pierwsze „Marketing Polska”, a rok później doszło do połączenia obydwu tytułów, które jako „Media Marketing Polska” funkcjonują obecnie.

 • Stopka magazynu

  Stopka magazynu MMP

x

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2023 VFP Communications Ltd.