W numerze między innymi:

• Apka może wszystko. Trudniejsze czasy mogą skłonić konsumentów do większej aktywności w programach lojalnościowych i przychylniejszego spojrzenia na oferowane nagrody. Jednak równie ważną rolą programów jest dziś udostępnianie konsumentom nowych funkcjonalności, które kreują customer experience.

• Raport Salesforce: Przestań szukać nowych klientów – obecni to kopalnia złota. Globalne dane wskazują na 6% wzrost ruchu cyfrowego, 2% spadek w digital commerce i 7% spadek wydatków konsumenckich.

• Jak nie zmarnować czasu recesji. Wobec kryzysów marki działają często intuicyjnie i chaotycznie: chcą zwiększać produktywność i ciąć wydatki, nie myśląc o szerszym kontekście. To błąd. Strategia marketingowa w czasach pandemii, wojny i recesji powinna być szczególnie dopracowana.

• Wojna w Ukrainie zmieniła wszystko. „Wszystko” to znaczy również postawy konsumenckie i rynek reklamy.

• Łaczymy świat rzeczywisty z wirtualnym. O zmianach na rynku produkcji filmowej i przyszłości branży rozmawiamy z Melanią Kulczycką i Łukaszem Kołtunowiczem z Vufinder Studios.

100 stron o marketingu z pasją  

Dodatki do numeru:
- Raport Marka Marketer Roku 2023
- Raport Praktyki Przetargowe 2023

PANDEMIA, WOJNA I INFLACJA NIE ULEPIŁY NOWEGO CZŁOWIEKA

W TYM WYDANIU MAGAZYNU PREZENTUJEMY NASZ RAPORT „MARKA I MARKETER ROKU". Rozdajemy nagrody, wyróżniamy, ale także przyglądamy się sytuacji w poszczególnych sektorach rynku i podsumowujemy działania największych marketerów. Przy okazji raportu staramy się sięgać w świat marketingu głębiej. Filip Beźnicki, managing partner w firmie Stratosfera, rozprawia się w wywiadzie dla „MMP” z wieloma ugruntowanymi poglądami branży.
Przede wszystkim twierdzi, że pandemia, wojna i kryzys inflacyjny nie spowodowały resetu i nie może być mowy o całkowitej zmianie postaw konsumentów. Po ustąpieniu nadzwyczajnych czynników wszystko wraca lub wróci do znanego trendu.
Druga ważna opinia dotyczy brand purpose. To pojęcie zrobiło w branży ogromną karierę, ale Filip Beźnicki mówi, że paradoksalnie doprowadziło do deprecjacji wartości marketingu w oczach ludzi biznesu. Bo mówiąc w skrócie, wielu marketingowców zajmuje się czymś innym, niż powinno, a festiwale wygrywają nie te kampanie, które mogłyby być wizytówką skutecznych działań.
I trzeci ciekawy wątek z wywiadu – zmiany demograficzne. Branża stawia sobie za ambicję zrozumienie i dotarcie do pokolenia Z.Tymczasem już dziś większość konsumentów mainstreamowych brandów stanowią osoby starsze, one też są większością odbiorców reklam. Patrząc na raporty, prezentacje z konferencji, badania i same reklamy, branża wydaje się nie zdawać sobie z tego sprawy. Warto się zastanowić nad tymi tezami, idącymi w poprzek utrwalonych przekonań. Zwłaszcza że przed marketerami i ich agencjami czas pełen wyzwań związanych choćby z warunkami makroekonomicznymi. W tej sytuacji może trzeba będzie porzucić to, co jest modne i fajnie się ogląda na konferencjach oraz festiwalach, i wrócić do źródeł marketingu.

Tomasz Wygnański Tomasz Wygnański,
redaktor naczelny,
„Media Marketing Polska”

 • O magazynie

  „Media Marketing Polska” to wiodący ogólnopolski magazyn poświęcony mediom, reklamie i marketingowi. Stanowi obszerne źródło informacji na temat nowych produktów, systemów dystrybucji, innowacji marketingowych, działań promocyjnych oraz różnych technik sprzedaży. Informuje o agencjach reklamowych, klientach, dla których pracują, nowych kampaniach i przetargach.

 • Co zawiera prenumerata magazynu

  dziesięć egzemplarzy magazynu,
  E-wydania - darmowy dostęp do cyfrowej wersji magazynów poprzez dedykowaną aplikację na urządzenia mobilne (App Store , Google Play),
  bezpłatny dostęp do serwisu "Magazyn MMP Online",
  bezpłatną dwutygodniową wersję testową "MMP24",
  raporty specjalne "MMP",
  "Almanach Mediów i Reklamy" ( wersja drukukowana ),
  "Almanach Mediów i Reklamy" ( wersja online ),
  rabaty na uczestnictwo w wydarzeniach organizowanych przez wydawnictwo,
  darmową wysyłkę.

 • Gdzie moge zakupić magazyn

  zakup online poprzez sklep.media.com.pl
  poprzez formularz prenumeraty w wersji PDF
  zakup egzemplarzy w salonach Empik
  kontakt bezpośredni do opiekuna produktu

  Piotr Łukowski

 • Strony internetowe związane z magazynem
 • Wydarzenia związane z magazynem

  Gala Agencje Reklamowe i Domy Mediowe
  Kokurs Golden Arrow
  Kokurs Kreatura
  Konferencje pod egidą magazynu
  kontakt w sprawie wydarzeń

  Anna Pastor

  Katarzyna Wlostowska

 • Dostępna przestrzeń reklamowa

  Pobierz najnowsze media reklamowe dla magazynu "Media Marketing Polska"
  kontakt w sprawie reklamy i sponsoringu

  Paweł Balcerek

 • Kontakt z Redakcją

  Tomasz Wygnański

 • Historia magazynu

  Firma VFP Communications powstała w 1992 roku i początkowo zajmowała się wydawaniem miesięcznika „Media Polska” - pierwszego w naszym kraju czasopisma w całości poświęconego zagadnieniom mediów i reklamy. W roku 1996 pojawiło się pierwsze „Marketing Polska”, a rok później doszło do połączenia obydwu tytułów, które jako „Media Marketing Polska” funkcjonują obecnie.

 • Stopka magazynu

  Stopka magazynu MMP

x

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2024 VFP Communications Ltd.