→ Koncern stawia na rzemiosło. Czy piwa rzemieślnicze są zagrożeniem dla dużych browarów? Jak budować wartość rynku piwa, kiedy branża odczuwa presję cenową? O tym rozmawiamy z Piotrem Chęcielewskim - ustępującym wiceprezesem ds. marketingu Carlsberg Polska, i jego następcą Wojciechem Żabińskim.

→ Jak najbliżej klienta.  Pod koniec września PKN Orlen ruszył z jesienną kampanią wizerunkową pod hasłem "Orlen Najbliżej". Tym samym inauguruje początek nowej strategii komunikacji marketingowej. O przybliżenie założeń tego projektu poprosiliśmy dyr. wykonawczego ds. marketingu PKN Orlen Leszka Kurnickiego.

→ Oferta na nowy czas. To nie technologia będzie decydować o przyszłości telewizji, ale kontent. Nadchodzi czas dużych przedsięwzięć partnerskich - przekonywano na targach telewizyjnych w Cannes. Warto, by polscy profesjonaliści z rynku audiowizualnego dostrzegli tę tendencję.

→ Czasem zrobię też wobbler.  Jak najlepiej przedstawić Paula? Cóż, kilkadziesiąt lat w branży, portfolio pękające w szwach od genialnych kampanii, mnóstwo nagród (zarówno jako kreatywny, jak i dyrektor kreatywny), połączenie niekwestionowanego talentu z jeszcze mniej kwestionowanym doświadczeniem. Osobiście przesympatyczny, ciepły, taktowny, skromny i dowcipny jegomość, który od 20 lat odpowiada za kreację w jednej z najlepszych agencji na Świecie, czyli AMV BBDO.

→ W stronę innowacji. W ostatnich miesiącach trendy na rynku reklamy TV wyznaczało przede wszystkim biuro TVN Media. Ale inni gracze również starali się dołożyć swoje cegiełki. Na obraz rynku decydujący wpływ miała niedawna "rewolucja" w ofercie - wprowadzenie przez TVN i TVP klastrów cenowych.

126 stron

Dodatki do numeru:

Raport specjalny Biura Reklamy 2015

 

Misyjność narodowa?

Nowy polski rząd – tak jak poprzednie, tudzież kolejne – nie zrealizuje większości swoich wyborczych obietnic. Niemniej jednak ten z pewnością – i to stosunkowo szybko (deklaracja to połowa 2016 roku) – dokona zmian w ustawie o mediach publicznych. Nie straszę, tylko uczulam branżę komunikacji marketingowej na nową jakość, której wartość obecnie trudno skwantyfikować, ale trzeba o niej myśleć. Przekształcenie mediów publicznych w instytucje użyteczności publicznej, które w bardzo ograniczony sposób będą emitować reklamy komercyjne, w uproszczonym toku myślowym mogłoby uradować prywatnych nadawców. Misja narodowa mediów publicznych ma w Polsce oznaczać, że będą one finansowane poprzez własnych obywateli – już nie poprzez de facto dobrowolny abonament, ale poprzez PIT-y, rachunki za energię itp. Ściągalność ma być bliska ideału, ale primo – taka nie będzie, secundo – to nie wystarczy. Pewne zatem jest, że aby zniwelować brak ogromnych wpływów reklamowych, zostanie podniesiony podatek (podatki) związany z komunikacją marketingową, co uderzy w całą naszą branżę. Na tym powinniśmy się teraz skupić – te zmiany są nieuniknione, ale trzeba o nich intensywnie myśleć. Zarówno w kontekście korekt zamierzeń biznesowych, jak i próby wypracowania mocnego, wspólnego branżowego stanowiska.Piotr Pokrzywa Piotr Pokrzywa,
redaktor naczelny,
"Media & Marketing Polska"

 • O magazynie

  „Media Marketing Polska” to wiodący ogólnopolski magazyn poświęcony mediom, reklamie i marketingowi. Stanowi obszerne źródło informacji na temat nowych produktów, systemów dystrybucji, innowacji marketingowych, działań promocyjnych oraz różnych technik sprzedaży. Informuje o agencjach reklamowych, klientach, dla których pracują, nowych kampaniach i przetargach.

 • Co zawiera prenumerata magazynu

  dziesięć egzemplarzy magazynu,
  E-wydania - darmowy dostęp do cyfrowej wersji magazynów poprzez dedykowaną aplikację na urządzenia mobilne (App Store , Google Play),
  bezpłatny dostęp do serwisu "Magazyn MMP Online",
  bezpłatną dwutygodniową wersję testową "MMP24",
  raporty specjalne "MMP",
  "Almanach Mediów i Reklamy" ( wersja drukukowana ),
  "Almanach Mediów i Reklamy" ( wersja online ),
  rabaty na uczestnictwo w wydarzeniach organizowanych przez wydawnictwo,
  darmową wysyłkę.

 • Gdzie moge zakupić magazyn

  zakup online poprzez sklep.media.com.pl
  poprzez formularz prenumeraty w wersji PDF
  zakup egzemplarzy w salonach Empik
  kontakt bezpośredni do opiekuna produktu

  Piotr Łukowski

 • Strony internetowe związane z magazynem
 • Wydarzenia związane z magazynem

  Gala Agencje Reklamowe i Domy Mediowe
  Kokurs Golden Arrow
  Kokurs Kreatura
  Konferencje pod egidą magazynu
  kontakt w sprawie wydarzeń

  Anna Pastor

  Katarzyna Wlostowska

 • Dostępna przestrzeń reklamowa

  Pobierz najnowsze media reklamowe dla magazynu "Media Marketing Polska"
  kontakt w sprawie reklamy i sponsoringu

  Paweł Balcerek

 • Kontakt z Redakcją

  Tomasz Wygnański

 • Historia magazynu

  Firma VFP Communications powstała w 1992 roku i początkowo zajmowała się wydawaniem miesięcznika „Media Polska” - pierwszego w naszym kraju czasopisma w całości poświęconego zagadnieniom mediów i reklamy. W roku 1996 pojawiło się pierwsze „Marketing Polska”, a rok później doszło do połączenia obydwu tytułów, które jako „Media Marketing Polska” funkcjonują obecnie.

 • Stopka magazynu

  Stopka magazynu MMP

x

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2024 VFP Communications Ltd.