W numerze między innymi:

• Nie będziemy dłużej siedzieć w agencyjnej szafie. O nowych i nieszablonowych projektach z „efektem wow” i roli AI w codziennej pracy opowiada Michał Korczak, Managing & Strategy Director agencji FOCUS NATION.

• 10 trendów, które warto śledzić. To nasze autorskie – subiektywnie bezinteresowne – zestawienie trendów, które naszym zdaniem coraz wyraźniej będą widoczne w nadchodzących miesiącach i latach na rynku mediów oraz reklamy. Oczywiście nie trzeba się z nami zgadzać.
Tę listę każdy może zmieniać, poszerzać, zawężać według własnego uznania, wiedzy i doświadczenia. Trendy można brać pod uwagę lub ignorować. Każda z tych dwóch strategii jest do zaakceptowania, pod warunkiem że w centrum działań zawodowych postawimy naszą markę.

• Data for Good w praktyce. O najbardziej nagradzanym w tym roku projekcie, o AI i o perspektywach rynku na kolejny rok mówi Jerzy Hołub, dyrektor marketingu na Polskę, Czechy i Słowację w Mastercard Europe.

• Co w reklamie gra? Analiza trendów: przegląd najciekawszych kampanii reklamowych 2023 r. wykorzystujących dźwięk.

• Streaming zagrozi telewizji? Firma od telemetrii obiecuje lepszy pomiar streamingu, a w perspektywie jest jego wejście na rynek reklamowy.

108 stron o marketingu z pasją


Dodatek do numeru:
Raport Kreatura 2023

NIE TEGO SIĘ SPODZIEWAŁEM

W CHWILI GDY ODDAJEMY TEN NUMER „MEDIA MARKETING POLSKA” DO DRUKU, TRWA „REWOLUCJA” W MEDIACH PUBLICZNYCH. Szczególnie spektakularną formę przybrała ona – jak można było się spodziewać – w Telewizji Polskiej. Napiszę od razu: nie tego się spodziewałem.
Forma, w jakiej przejmowana jest władza w TVP, budzi kontrowersje na wielu płaszczyznach. Kolejne działania zdradzają, że cała akcja nie była przygotowywana latami, miesiącami czy nawet tygodniami, ale jest wykwitem wyobraźni kilku (?) osób w ostatnich dniach. Przepychanki, okupacje, wuwuzele, plansze w TVP Info zamiast programu, nocne Polaków rozmowy, zawieszenia i zwolnienia dyrektorów (niektóre decyzje dość przypadkowe), pierwsi nowi menedżerowie – dobrze nam znani przed laty, zero zaskoczeń...
Boję się, że przy kolejnych zmianach powyborczych – kiedykolwiek one przyjdą, a kiedyś przyjdą, bo zawsze przychodzą, rozwiązania z grudnia 2023 r. będą służyły za „wzorzec z Sevrès” reformy mediów publicznych, niezależnie od tego, czy wygra partia lub koalicja z centrum, z prawej, czy lewej strony sceny politycznej.
Mam prawo wyrażać te obawy, bo telewizja publiczna – wbrew temu, o czym nas przekonywano w ostatnich tygodniach – w rzeczywistości nie należy do skarbu państwa, ale do widzów, którzy ją utrzymują. Jakkolwiek górnolotnie to brzmi: jest nasza.
mmponline.pl Nawet pierwsze wydania nowego programu informacyjnego TVP1 „19:30” (nazwa słaba!) robią wrażenie siermiężnych. Wiem, że warunki były partyzanckie, brakowało sprzętu, dostępu do studiów, a zespół dopiero kompletowany.
Ale pytam: dlaczego tak było? Wygrani nie spodziewali się, że przyjdzie chwila zmiany? Nikt nie pamiętał czasów, gdy startował TVN24? Tygodniami ekipa ćwiczyła „na sucho”, a gdy przyszła chwila debiutu antenowego, wszystko było przetrenowane, nie idealne warsztatowo, ale już wysokojakościowe. Od pierwszego dnia. Mimo że czas był wyjątkowo niespokojny (przypomnę młodym czytelnikom: atak na WTC).
Tymczasem polski widz otrzymuje dziś odezwę Marka Czyża, a przez następne dni definicję „programu informacyjnego” z... Wikipedii. Czy naprawdę trzeba odbiorców „zapisywać” na przyspieszony kurs dziennikarstwa, by mogli ze zrozumieniem obejrzeć wiadomości w telewizji? Litości! TVP potrzebuje prawdziwej „dobrej zmiany”.
Ale nie przeprowadzą jej politycy, nawet z wieloletnim doświadczeniem w mediach. Jeśli chcemy, by Telewizja Polska była nasza, nowoczesna i liczyła się na rynku (w tym reklamowym), powinni to zrobić profesjonaliści z wyobraźnią – również społeczną. A mamy ich całkiem sporo.
Trzeba ich tylko zaprosić do współpracy i pozwolić im pracować.

Piotr Machul,
zastępca redaktora naczelnego,
„Media Marketing Polska”

 • O magazynie

  „Media Marketing Polska” to wiodący ogólnopolski magazyn poświęcony mediom, reklamie i marketingowi. Stanowi obszerne źródło informacji na temat nowych produktów, systemów dystrybucji, innowacji marketingowych, działań promocyjnych oraz różnych technik sprzedaży. Informuje o agencjach reklamowych, klientach, dla których pracują, nowych kampaniach i przetargach.

 • Co zawiera prenumerata magazynu

  dziesięć egzemplarzy magazynu,
  E-wydania - darmowy dostęp do cyfrowej wersji magazynów poprzez dedykowaną aplikację na urządzenia mobilne (App Store , Google Play),
  bezpłatny dostęp do serwisu "Magazyn MMP Online",
  bezpłatną dwutygodniową wersję testową "MMP24",
  raporty specjalne "MMP",
  "Almanach Mediów i Reklamy" ( wersja drukukowana ),
  "Almanach Mediów i Reklamy" ( wersja online ),
  rabaty na uczestnictwo w wydarzeniach organizowanych przez wydawnictwo,
  darmową wysyłkę.

 • Gdzie moge zakupić magazyn

  zakup online poprzez sklep.media.com.pl
  poprzez formularz prenumeraty w wersji PDF
  zakup egzemplarzy w salonach Empik
  kontakt bezpośredni do opiekuna produktu

  Piotr Łukowski

 • Strony internetowe związane z magazynem
 • Wydarzenia związane z magazynem

  Gala Agencje Reklamowe i Domy Mediowe
  Kokurs Golden Arrow
  Kokurs Kreatura
  Konferencje pod egidą magazynu
  kontakt w sprawie wydarzeń

  Anna Pastor

  Katarzyna Wlostowska

 • Dostępna przestrzeń reklamowa

  Pobierz najnowsze media reklamowe dla magazynu "Media Marketing Polska"
  kontakt w sprawie reklamy i sponsoringu

  Paweł Balcerek

 • Kontakt z Redakcją

  Tomasz Wygnański

 • Historia magazynu

  Firma VFP Communications powstała w 1992 roku i początkowo zajmowała się wydawaniem miesięcznika „Media Polska” - pierwszego w naszym kraju czasopisma w całości poświęconego zagadnieniom mediów i reklamy. W roku 1996 pojawiło się pierwsze „Marketing Polska”, a rok później doszło do połączenia obydwu tytułów, które jako „Media Marketing Polska” funkcjonują obecnie.

 • Stopka magazynu

  Stopka magazynu MMP

x

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2024 VFP Communications Ltd.