W numerze między innymi:

Wierność nadal ważna. Branża programów lojalnościowych nieźle radzi sobie w skomplikowanym, pandemicznym czasie. Marketerzy doceniają efektywność tego narzędzia, a konsumenci wciąż oczekują od marek i retailerów dodatkowych korzyści. Branże, w których spadła aktywność lojalnościowa, stanowią nieliczną grupę. Ale problemy pojawiły się w obszarze logistyki produktów czy nagród.

Płynna rzeczywistość wideo. – Telewizja i internet już zawsze będą razem. Pełny, wiarygodny i niezależny pomiar wideo na różnych ekranach jest możliwy i potrzebny – przekonują Joanna Kopeć, senior media research executive, Nielsen Media, i Michał Buszko, client team leader, Nielsen Media.

Trzy lata z zakazem handlu w niedzielę. Jak brak możliwości zrobienia zakupów w większości sklepów w niedzielę zmienił podejście Polaków do kupowania tego dnia? Panel badawczy Ariadna sprawdził to specjalnie dla redakcji „MMP" i „Handlu".

Innowacja jak plasterki salami. O tym, że innowacja marketingowa nie musi zawsze oznaczać wielkich inwestycji i zaawansowanych technologii, mówią Marcin Bełza i Piotr Gąsienica-Daniel z firmy doradczej One Eleven.

Szybka i wiarygodna. – W tym roku skupimy się bardziej na biznesie i poszerzaniu zasięgu niż na kreowaniu nowych marek. Z uwagą obserwujemy zmieniające się zachowania konsumenckie i będziemy dalej rozwijać przede wszystkim serwisy motoryzacyjny i zakupowy – mówi Bartosz Wysocki, chief revenue officer Gazeta.pl.

B2B: jak dobrać oryginalne i ciekawe nagrody. Program lojalnościowy dla kanału dystrybucji opiera się na koncepcji, w której zebrane punkty możemy wymienić na nagrody. Zwyczajowo mogą to być karty prepaid/płatnicze doładowane środkami pieniężnymi, wszelkiego rodzaju bony paliwowe i bony zakupowe do sklepów oraz nagrody rzeczowe. Problem w tym, że nagrody rzeczowe cieszą się niewielką popularnością wśród uczestników programu. Dlaczego tak jest i jak temu zaradzić?

92 strony o marketingu z pasją

Dodatki do numeru:
- Raport Marka i Marketer Roku 2021
- Raport Wydawcy 2021
- Raport Programy Lojalnościowe w Polsce 2021

„PRZEJDŹMY NA TY. JUST DO IT!”

OSTATNIA AKCJA REKLAMOWA MARKI TYSKIE NA CHWILĘ ZELEKTRYZOWAŁA BRANŻĘ. Kompania Piwowarska, do której należy piwna marka, wykupiła powierzchnię reklamową w odmiennych światopoglądowo i politycznie tygodnikach „Newsweek” i „Sieci”. Marketer w każdym z tych dwóch pism opublikował połowę reklamy. Dopiero czytelnik, który miał w ręku oba tytuły (lub przeglądał swój ulubiony tygodnik w towarzystwie kolegi z drugiej strony światopoglądowej barykady, który akurat czytał swój ulubiony tygodnik), odkrył, że to jedna reklama z przesłaniem. Kto spodziewał się rozgłosu tej minikampanii na miarę akcji wokół „Twojego Weekendu”, nagrodzonej grand prix w Cannes, mógł czuć się rozczarowany i smutek topił zapewne w piwie Tyskie. Nikt chyba w agencji podczas burzy mózgów nie wspomniał, że czytelnicy „Newsweeka” z czytelnikami „Sieci” spotykają się niezwykle rzadko, zaryzykowałbym nawet twierdzenie, że raz w roku – 11 listopada. W jednym piśmie opublikowano reklamę z hasłem „Więcej nas łączy, niż dzieli”, w drugim z copy „Przejdźmy na TY”. Zauważmy, że obie połówki hasła Tyskiego są niezwykle pojemne. I można je dopasować nie tylko do dwóch różnych tygodników, ale nawet do skrajnie różnych reklamodawców. Dowód? Proszę bardzo – kilka kampanii z ostatnich tygodni. Olx: „Przejdźmy na TY. Mój stary to fanatyk wędkarstwa”. Erli.pl: „Przejdźmy na TY. Cała przyjemność na naszej stronie”, Nivea: „Dbajmy o dotyk – bądźmy bliżej siebie. Więcej nas łączy, niż dzieli”. McDonalds: „Przejdźmy na TY. Babcia wie, co mówi”. Barilla: „Więcej nas łączy, niż dzieli. Miłość w gestach”. Fundacjakornice.pl: „Przejdźmy na TY. Dziękuję Ci całym sercem”. Stowarzyszenie Sychar: „Kochajcie się mamo i tato. Więcej nas łączy, niż dzieli”. Organizacje Miłość Nie Wyklucza i Grupa Stonewall: „Kochajcie mnie, mamo i tato. Więcej nas łączy, niż dzieli”. Co więcej – hasła Tyskiego mogą żyć w symbiozie nawet z komunikacją w innym języku. Nike: „Przejdźmy na TY. Just do it!”.
Mogę też sobie wyobrazić, że po hasło piwa sięga PZPN: „Więcej nas łączy, niż dzieli. Łączy nas piłka”. Copy dla Tyskiego „Więcej nas łączy, niż dzieli” zagrałoby nawet w „kampanii ugodowej” FIFA i UEFA z pomysłodawcami Superligi. Ale dobrze wiem, że takiej kampanii nie będzie.
Samo hasło – nawet genialne i pojemne – i pomysł opublikowania go w częściach w dwóch różnych pismach nie wystarczą, by odtrąbić sukces kampanii. Jak dotąd pojednanie czytelników „Newsweeka” i „Sieci” (czytaj: pojednanie Polaków) nie przypomina nawet chwilowego zawieszenia broni przez kibiców Cracovii i Wisły po śmierci Jana Pawła II. Łatwiej mi sobie wyobrazić pojednanie działaczy największych organizacji piłkarskich z rokoszanami (targowiczanami?) z Superligi niż koniec wojny polsko-polskiej.

Piotr Machul,
zastępca redaktora naczelnego, „Media Marketing Polska”

 • O magazynie

  „Media Marketing Polska” to wiodący ogólnopolski magazyn poświęcony mediom, reklamie i marketingowi. Stanowi obszerne źródło informacji na temat nowych produktów, systemów dystrybucji, innowacji marketingowych, działań promocyjnych oraz różnych technik sprzedaży. Informuje o agencjach reklamowych, klientach, dla których pracują, nowych kampaniach i przetargach.

 • Co zawiera prenumerata magazynu

  dziesięć egzemplarzy magazynu,
  E-wydania - darmowy dostęp do cyfrowej wersji magazynów poprzez dedykowaną aplikację na urządzenia mobilne (App Store , Google Play),
  bezpłatny dostęp do serwisu "Magazyn MMP Online",
  bezpłatną dwutygodniową wersję testową "MMP24",
  raporty specjalne "MMP",
  "Almanach Mediów i Reklamy" ( wersja drukukowana ),
  "Almanach Mediów i Reklamy" ( wersja online ),
  rabaty na uczestnictwo w wydarzeniach organizowanych przez wydawnictwo,
  darmową wysyłkę.

 • Gdzie moge zakupić magazyn

  zakup online poprzez sklep.media.com.pl
  poprzez formularz prenumeraty w wersji PDF
  zakup egzemplarzy w salonach Empik
  kontakt bezpośredni do opiekuna produktu

  Piotr Łukowski

 • Strony internetowe związane z magazynem
 • Wydarzenia związane z magazynem

  Gala Agencje Reklamowe i Domy Mediowe
  Kokurs Golden Arrow
  Kokurs Kreatura
  Konferencje pod egidą magazynu
  kontakt w sprawie wydarzeń

  Anna Pastor

  Katarzyna Wlostowska

 • Dostępna przestrzeń reklamowa

  Pobierz najnowsze media reklamowe dla magazynu "Media Marketing Polska"
  kontakt w sprawie reklamy i sponsoringu

  Paweł Balcerek

 • Kontakt z Redakcją

  Tomasz Wygnański

 • Historia magazynu

  Firma VFP Communications powstała w 1992 roku i początkowo zajmowała się wydawaniem miesięcznika „Media Polska” - pierwszego w naszym kraju czasopisma w całości poświęconego zagadnieniom mediów i reklamy. W roku 1996 pojawiło się pierwsze „Marketing Polska”, a rok później doszło do połączenia obydwu tytułów, które jako „Media Marketing Polska” funkcjonują obecnie.

 • Stopka magazynu

  Stopka magazynu MMP

x

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2023 VFP Communications Ltd.