W numerze między innymi:

• Coca-Cola to prawdziwa magia. Stawiamy dziś na doświadczenie naszego konsumenta, a to nie jest coś, co można zaprojektować zza biurka w Atlancie czy Londynie. Mnóstwo rzeczy robimy więc tutaj, np. eventy, samplingi czy współprace z influencerami. Globalnie powstają platformy komunikacyjne, ale my lokalnie musimy je zakomunikować, przekazać konsumentom – mówi Marit Kroon, dyrektor marketingu w The Coca-Cola Company Polska i kraje bałtyckie.

• Zmiany w Gremi Media. „Rzeczpospolita” i „Parkiet” zmieniły właścicieli. Pojawił się inwestor związany z Węgrami i bogatym doświadczeniem na tamtejszym rynku wydawniczym.

• AI odciąży nas od powtarzalnych zadań. Narzędzia wspierane przez AI są w fazie testów i jestem pewien, że zanim trafią jako gotowy produkt w ręce użytkowników, pracy dla specjalistów nie zabraknie. Czeka nas też zapewne inna praca w przyszłości, ponieważ dzięki wsparciu AI zyskamy więcej czasu na myślenie strategiczne – mówi Rafał Kudriawcew, który w Google Polska kieruje zespołem wspierającym klientów z branży retail oraz mobile gaming.

• Zyski z rezygnacji. Czworo pracowników korporacji wraca po lunchu do biura. Zaczynają rozmawiać o tym, jak bardzo nie chce im się wracać do pracy, jak bardzo jej nienawidzą i jaką cholerą jest ich szefowa. Od słowa do słowa postanawiają natychmiast rzucić posady i zacząć coś własnego. Wysyłają szefowej wiadomość o rezygnacji i ruszają w nieznane przy dźwiękach rytmicznego rapu.

• W tandemie. – Fuzja to spojrzenie w przyszłość i wykorzystanie szansy, a nie leczenie jakichś błędów z przeszłości. Połączenie to rozwiązanie biznesowe win-win, które daje możliwość realizacji obustronnych potrzeb biznesowych bez stanowienia dla siebie konkurencji na rynku – o połączeniu agencji Ancymony i 19 Południk rozmawiamy z Wojciechem Kotalą, CEO Ancymonów.

80 stron o marketingu z pasją  

Dodatek do numeru:
- Raport Nadawcy 2023

JOBS W JEDNYM SIĘ POMYLIŁ

– CZY CHCESZ PRZEZ RESZTĘ ŻYCIA SPRZEDAWAĆ SŁODZONĄ WODĘ, CZY IŚĆ ZE MNĄ ZMIENIAĆ ŚWIAT? – zapytał w 1983 r. Steve Jobs Johna Sculleya, CEO PepsiCo. Jobs w ten sposób skutecznie go namówił na przejście do Apple.
W tym słynnym zdaniu jest sugestia, że Pepsi, a prawdopodobnie i Coca-Cola nie zmieniają świata. A ja z tym niestety nie mogę się zgodzić. W naszym okładkowym wywiadzie Marit Kroon, dyrektor marketingu, mówi, że w marce Coca-Cola jest prawdziwa magia, a ja dodam, że na pewno ta magia zmieniała świat, kulturę, nie mówiąc już o naszej branży.
Patrząc od strony marketingowej, można zapytać, co jest większym wyzwaniem: sprzedać nowego maca lub iPhone’a, czy sprawić, aby konsument za każdym razem czuł się magicznie, otwierając puszkę napoju? Chyba jednak to drugie.

Tomasz Wygnański Tomasz Wygnański,
redaktor naczelny,
„Media Marketing Polska”

x

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2024 VFP Communications Ltd.