→ Pod znakiem innowacji. - Źródłem wzrostu są innowacje, które sprawiają, że konsumenci decydują się kupować produkty o lepszym dzialaniu, ktore kosztują więcej lub decydują się ich używać częściej, na przykład dlatego, że jest to łatwiejsze czy przyjemniejsze - mówi Małgorzata Rokita, dyrektor brand operations Procter & Gambel Europa Środkowa.
→ M jak kobieta. Rok 2016 nie przyniósł rewolucyjnych zmian w profilu kobiet oglądających telewizję. Nie oznacza to, że nie można było dostrzec nowych tendencji w konsumpcji oferty telewizyjnej. Rok 2017 nadawcy i marketerzy powinni wykorzystać na bliższe Polki telewidza, bo jej potrzeby i wyzwania są coraz bogatrze.
→ Kawiarnia rewolucja. Wielkie marki kawiarni nie zwalniają tempa. Jednak boom na kawę wykorzystują też stacje benzynowe, piekarnie czy gracze tacy jak McDonald's i Subway.
→ Święty Marcin jak Madison Avenue. Poznań to drugi co do wielkości po Warszawie ośrodek agencji reklamowych w Polsce. Niektóre z nich mogą pochwalić się gronem świetnych klientów i całą półką nagród. Czy inne miasta pójdą w ślady Poznania?
→ Kierunek digital. Branża outdoorowa należy do najbardziej stabilnych na naszym rynku, ale traktowana jest zazwyczaj wyłącznie jako uzupełnienie kampanii telewizyjnych czy tych prowadzonych w internecie. Stara się nadążyć za cyfrowym światem, wprowadzając wiele innowacji, ale - jak twierdzą przedstawiciele domów mediowych - nie zmienia to znacząco udziału OOH w mediaplanach ich klientów.
54 strony

POPRZECZKA CORAZ WYŻEJ

Nasz kolejny numer "Media & Marketing Polska" jest pierwszym ogólnopolskim medium branżowym, któremu udzieliła bardzo obszernego wywiadu Małgorzata Rokita – dyrektor marketingu koncernu Procter & Gamble, odpowiadająca za dziewięć rynków Europy Środkowej.
W zasadzie tyle na zachętę. Każdy sygnał i wniosek płynący ze strony niekwestionowanego globalnego potentata w branży FMCG powinien być skrupulatnie przeanalizowany przez naszych Czytelników.
Tych wskazań i analiz płynących po naszej rozmowie z Małgorzatą Rokitą jest wiele – na pewno można kilka zapisanych tez spiąć klamrą wspólnych mianowników: tylko innowacje pozwolą na zachęcenie do wejścia i pozostania konsumentów w danej kategorii produktowej; warto i należy (a przynajmniej tak już działa i będzie działał P&G) skoncentrować się na tych kategoriach, gdzie posiadamy najlepszą ekspertyzę; miejsce, w którym powstaje kreacja, staje się drugorzędne – najważniejsze, by była uniwersalna, zwłaszcza pod kątem objęcia powszechnie rozumianych problemów społecznych.
Oczywiście każdy z Czytelników może wyodrębnić odmienne sfery działalności P&G, o których mówi Małgorzata Rokita. Niemniej jedno jest pewne – w FMCG lider zawiesił na najbliższą przyszłość konkurencyjną poprzeczkę na bardzo wysokim poziomie.
Życzę nam wszystkim co najmniej doskoczenia!



Piotr Pokrzywa Piotr Pokrzywa,
redaktor naczelny,
"Media & Marketing Polska"

x

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2024 VFP Communications Ltd.