W numerze między innymi:
• Jak się nie zgubić w outdoorze? Praktyczny poradnik kreatywno-mediowy dla kampanii OOH. Dowiedz się, na co zwrócić uwagę, gdy planujesz swoje działania w outdoorze.

• Na odległość kciuka. Loginy zamiast marmurów – tak smartfony zmieniają banki.

• Marketing i reklama w erze AI. Za sprawą chatbota firmy Open AI oraz ponownie nabierającej impetu rywalizacji między Google a Microsoftem sztuczna inteligencja stała się jednym z najbardziej gorących tematów w mediach. Korzystając z jednej z inspiracji z nowego trendbooka Focus Nation, przyjrzymy się możliwym zastosowaniom AI z perspektywy naszej branży.

• AI, AI, AI! Czyli bolączki kreatywnych w dobie sztucznej inteligencjii. Pomimo ryzyka, jakie niosą za sobą generatory AI, coraz chętniej z nich korzystamy, wchodząc na nowy, nieznany dotąd poziom kreatywności.

• To nie biznes, to dom. – Na naszym rynku przetrwają i będą mieć się dobrze tylko duże firmy. Z przykrością muszę powiedzieć, że na horyzoncie nie widać młodych firm, które by tak dynamicznie się rozwijały, jak rozwijały się Oto czy Papaya Films kilka lat temu – twierdzi Jacek Kulczycki, założyciel, CEO i executive producer OTO Film.

84 strony o marketingu z pasją  

Dodatek do numeru:
- Raport Studia produkcyjne i postprodukcyjne 2023

WIDEOMANIA

OSTATNIO MOŻEMY ZAOBSERWOWAĆ DUŻY RUCH NA RYNKU VOD. W WALENTYNKI WYSTARTOWAŁ SERWIS SKYSHOWTIME. Tego samego dnia Warner Bros. Discovery ogłosił przejęcie od RAS Polska serwisu Vod.pl i zapowiedział bliższe partnerstwo z Onetem. Jeszcze przed debiutem nowej platformy właściciel SkyShowtime zakupił od Warnera prawa do serialu „Warszawianka” i kilkudziesięciu innych seriali i filmów z biblioteki HBO. „Warszawianka” ma być hitem nowego serwisu, polską produkcją w klimacie „Californication”. Ale już widać, że nowy gracz powalczy o klientów przede wszystkim ceną abonamentu – dziś najatrakcyjniejszą na naszym rynku. Z kolei Warner zapowiedział, że kontent przejętego właśnie serwisu Vod.pl będzie dostępny nieodpłatnie (czytaj: będą reklamy, a serwis będzie działał w formule AVoD). To zapowiedź potyczki z Netfliksem i Disney+, bo to te serwisy zadeklarowały na ten rok start własnych projektów AVoD.
Bardzo nas ciekawi, jaką strategię wdrażać będzie Warner Bros. Discovery, bo koncern ma już pod swoim parasolem serwisy HBO Max, Player (z Discovery+) i teraz Vod.pl. Fuzja platform wydaje się nieunikniona.
Jednocześnie możemy obserwować stałe wzmacnianie oferty BVoD największych graczy na rynku telewizji linearnej. Przy okazji zauważmy, że wiosenne ramówki największych telewizji są – delikatnie rzecz ujmując – zachowawcze. W TVN i Polsacie, gdzie mamy nowych szefów programowych, miało być nowe otwarcie – i co? I nic. Kilka nowych raczej nisko- i średniobudżetowych seriali, kilka odświeżonych formatów, kilka kontynuacji to za mało na rewolucję.
Świat wideo staje się coraz bardziej hybrydowy. Coraz bardziej hybrydowe są też strategie operatorów, nadawców i... reklamodawców. Te wątki przewijać się będą na naszej dorocznej konferencji Multiscreen Day. W tym roku odbędzie się ona w środę 29 marca. Program i inne szczegóły można znaleźć na stronie www.multiscreenday.pl. Już dziś gorąco zapraszamy do udziału w tym kultowym spotkaniu branży mediowej i reklamowej. A już teraz zachęcamy do lektury najnowszego numeru naszego magazynu. W nim m.in. raport o studiach produkcyjnych i postprodukcyjnych, które coraz częściej pracują właśnie dla graczy z rynku VoD.

Piotr Machul,
zastępca redaktora naczelnego, „Media Marketing Polska”

 • O magazynie

  „Media Marketing Polska” to wiodący ogólnopolski magazyn poświęcony mediom, reklamie i marketingowi. Stanowi obszerne źródło informacji na temat nowych produktów, systemów dystrybucji, innowacji marketingowych, działań promocyjnych oraz różnych technik sprzedaży. Informuje o agencjach reklamowych, klientach, dla których pracują, nowych kampaniach i przetargach.

 • Co zawiera prenumerata magazynu

  dziesięć egzemplarzy magazynu,
  E-wydania - darmowy dostęp do cyfrowej wersji magazynów poprzez dedykowaną aplikację na urządzenia mobilne (App Store , Google Play),
  bezpłatny dostęp do serwisu "Magazyn MMP Online",
  bezpłatną dwutygodniową wersję testową "MMP24",
  raporty specjalne "MMP",
  "Almanach Mediów i Reklamy" ( wersja drukukowana ),
  "Almanach Mediów i Reklamy" ( wersja online ),
  rabaty na uczestnictwo w wydarzeniach organizowanych przez wydawnictwo,
  darmową wysyłkę.

 • Gdzie moge zakupić magazyn

  zakup online poprzez sklep.media.com.pl
  poprzez formularz prenumeraty w wersji PDF
  zakup egzemplarzy w salonach Empik
  kontakt bezpośredni do opiekuna produktu

  Piotr Łukowski

 • Strony internetowe związane z magazynem
 • Wydarzenia związane z magazynem

  Gala Agencje Reklamowe i Domy Mediowe
  Kokurs Golden Arrow
  Kokurs Kreatura
  Konferencje pod egidą magazynu
  kontakt w sprawie wydarzeń

  Anna Pastor

  Katarzyna Wlostowska

 • Dostępna przestrzeń reklamowa

  Pobierz najnowsze media reklamowe dla magazynu "Media Marketing Polska"
  kontakt w sprawie reklamy i sponsoringu

  Paweł Balcerek

 • Kontakt z Redakcją

  Tomasz Wygnański

 • Historia magazynu

  Firma VFP Communications powstała w 1992 roku i początkowo zajmowała się wydawaniem miesięcznika „Media Polska” - pierwszego w naszym kraju czasopisma w całości poświęconego zagadnieniom mediów i reklamy. W roku 1996 pojawiło się pierwsze „Marketing Polska”, a rok później doszło do połączenia obydwu tytułów, które jako „Media Marketing Polska” funkcjonują obecnie.

 • Stopka magazynu

  Stopka magazynu MMP

x

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2024 VFP Communications Ltd.