→ Lojalność się zmienia. Kolejna edycja Monitora Programów Lojalnościowych pokazała, że mniej Polaków korzysta dziś z największych programów. Ale to nie znaczy, że zainteresowanie lojalnością i motywacją słabnie, na rynku pojawiają się coraz to nowsze inicjatywy.

→ Świat jest nie tylko cyfrowy. O współpracy firm w ramach grup Kantar, spodziewanym launchu nowych struktur i o trendach na rynku badawczym mowi Krzysztof Kruszewski, CEO Grupy Kantar Consumer Insight Polska.

→ Tylko spokój. - Nigdy nie zależało mi na karierze jako takiej. Uważałam, że największy sukces, jaki można osiągnąć, to realizacja siebie, a nie nazwa stanowiska, które się zajmuje - uważa Aleksandra Borowicz, szef marketingu H&M Poland.

→ Koniec Belle Epoque?  Rewolucja w telewizji polskiej, konflikt nadawcy publicznego z Nielsenem i zamieszanie wokół telemetrii, rozpychanie się graczy VOD, meblowanie ósmego multipleksu, zapowiedź zamknięcia polskiego biura NBC - każde z tych wydarzeń z ostatnich miesięcy zapowiada poważne zmiany w krajobrazie telewizyjnym.

→ Polski fenomen radia. - Radio umocniło się w Polsce na pozycji numer trzy na rynku reklamowym i nie zagrażają nam ani magazyny, ani OOH. Branża radiowa sobie na tę pozycję zasłużyła - mówi Tomasz Ramza, dyrektor generalny działu sprzedaży Grupy RMF.

86 stron

Chińska ofensywa

Ostatnio dużo piszemy w naszym magazynie i  serwisie MMP24 o markach z  Chin. Bo dzieje się bardzo dużo. Xiaomi, zwany chińskim Apple, wchodzi do Polski. ZTE rozpoczyna pierwszą, dużą kampanię. Warszawski DDB & Tribal został hubem do obsługi Huawei. A  nie zapominajmy, że są jeszcze takie marki jak Haier – największy na świecie producent AGD, obecny także w  Polsce, Hisense – globalny partner UEFA, TCL – producent telewizorów i telefonów, czy znane chyba już niemal wszystkim Lenovo – właściciel marek Lenovo i  Motorola.

Na razie poruszamy się głównie w  sferze elektroniki, ale wspomnijmy też o  serwisie Aliexpress, który jest już w  top 10 najlepiej znanych serwisów e-commerce w  Polsce.

Jakie będą kolejne kategorie na celowniku Chińczyków – motoryzacja? A  może kolejne usługi oparte na internecie, bo Chiny są dziś potęgą w  dziedzinie e-handlu i  e-biznesu w ogóle.

Patrząc na styl działania chińskich marketerów, można powiedzieć już dwie rzeczy. Działają ze sporym rozmachem i  na ogół starają się mocno dostosować do lokalnych rynków – chyba nawet bardziej niż dawno temu robili to Koreańczycy, wprowadzając do nas Samsunga, LG czy Hyundaia.

Na pewno chińska ofensywa to dobra wiadomość dla naszych agencji, bo ich praca nie skończy się na adaptacjach. Dodatkowo wiele z  tych marek wybiera Polskę jako jeden z priorytetowych rynków.

Na razie budżety Chińczyków nie są może spektakularne, bo wynika to ze specyfiki kategorii produktowych, ale jak pojawią się inne produkty i kategorie, może być inaczej.

Chińscy konsumenci w  tym roku po raz pierwszy kupią dobra konsumenckie za kwotę większą niż obywatele USA. A  już kilka lat temu Chiny przegoniły Amerykę pod względem wartości e-handlu.

Chińczycy wciąż mają apetyt na więcej.Tomasz WygnańskiTomasz Wygnański
zastępca redaktora naczelnego,
"Media & Marketing Polska"

 • O magazynie

  „Media Marketing Polska” to wiodący ogólnopolski magazyn poświęcony mediom, reklamie i marketingowi. Stanowi obszerne źródło informacji na temat nowych produktów, systemów dystrybucji, innowacji marketingowych, działań promocyjnych oraz różnych technik sprzedaży. Informuje o agencjach reklamowych, klientach, dla których pracują, nowych kampaniach i przetargach.

 • Co zawiera prenumerata magazynu

  dziesięć egzemplarzy magazynu,
  E-wydania - darmowy dostęp do cyfrowej wersji magazynów poprzez dedykowaną aplikację na urządzenia mobilne (App Store , Google Play),
  bezpłatny dostęp do serwisu "Magazyn MMP Online",
  bezpłatną dwutygodniową wersję testową "MMP24",
  raporty specjalne "MMP",
  "Almanach Mediów i Reklamy" ( wersja drukukowana ),
  "Almanach Mediów i Reklamy" ( wersja online ),
  rabaty na uczestnictwo w wydarzeniach organizowanych przez wydawnictwo,
  darmową wysyłkę.

 • Gdzie moge zakupić magazyn

  zakup online poprzez sklep.media.com.pl
  poprzez formularz prenumeraty w wersji PDF
  zakup egzemplarzy w salonach Empik
  kontakt bezpośredni do opiekuna produktu

  Piotr Łukowski

 • Strony internetowe związane z magazynem
 • Wydarzenia związane z magazynem

  Gala Agencje Reklamowe i Domy Mediowe
  Kokurs Golden Arrow
  Kokurs Kreatura
  Konferencje pod egidą magazynu
  kontakt w sprawie wydarzeń

  Anna Pastor

  Katarzyna Wlostowska

 • Dostępna przestrzeń reklamowa

  Pobierz najnowsze media reklamowe dla magazynu "Media Marketing Polska"
  kontakt w sprawie reklamy i sponsoringu

  Paweł Balcerek

 • Kontakt z Redakcją

  Tomasz Wygnański

 • Historia magazynu

  Firma VFP Communications powstała w 1992 roku i początkowo zajmowała się wydawaniem miesięcznika „Media Polska” - pierwszego w naszym kraju czasopisma w całości poświęconego zagadnieniom mediów i reklamy. W roku 1996 pojawiło się pierwsze „Marketing Polska”, a rok później doszło do połączenia obydwu tytułów, które jako „Media Marketing Polska” funkcjonują obecnie.

 • Stopka magazynu

  Stopka magazynu MMP

x

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2024 VFP Communications Ltd.