→ Więcej niż telewizja tematyczna. - Niestandardowa aktywność nadawcy kanałów tematycznych daje dziś mozliwość obecności na wielu ekranach i zaangażowania odbiorcy - mówi Dorota Żurkowska-Bytner, vice-president ad sales development discovery networks ceemea.


→ Digitalsi.  Coraz młodsi i coraz bardziej obyci technologicznie użytkownicy mediów dyktują marketerom trendy komunikacyjne. Jakimi tropami ma dzisiaj pójść komunikacja, żeby nadążać za ich wymaganiami?

→ Bohaterowie poszukiwani. Postaci znane z telewizyjnych kreskówek i kinowych hitów stały się częścią naszej kultury i świetnym wehikułem dla marketerów. Na razie trafiają głównie do produktów dla dzieci, ale dorośli także mają swoich ulubionych bohaterów.

→ Społeczna czy własna? Polska kreacja reklam społecznych na się świetnie, gdyby mierzyć ją liczbą realizacji i nagród. Jednak, jak przyznają sami przedstawiciele branży, jest też druga strona medalu. Warto zastanowić się, czy te kampanie naprawdę działają.

→ Złoty wiek social mediów trwa. - Polacy nie lubią nachalnego marketingu "kijem baseballowym w tył głowy". Jeżeli zaproponujemy im coś ciekawego, rozrywkę czy inną wartość, wtedy możemy liczyć na ich zaangażowanie - mówi Ewa Jarzemska, dyrektor marketingu i pr w regionie Europy Środkowej H&M.

130 stron

Dodatki do numeru:

Raport Agencje Interaktywne 2015
Raport Agencje Marketingu Zintegrowanego 2015

Kampanie społeczne czy samolubne

Triumfy na festiwalach, zadowolone agencje, uznanie dla kreacji. W tym wydaniu „MMP” m.in. przyglądamy się delikatnemu zagadnieniu kampanii społecznych. Delikatnemu, bo wiadomo, że fundacje, NGO bardzo ich potrzebują, ale warto się zastanowić, czy nie są one przede wszystkim trampoliną do sławy, konkursów i nagród. I czy interes klienta, fundacji, organizacji i w końcu potrzebujących jest na pierwszym miejscu. Kolejny problem to ich skuteczność. Wiemy, że kampanie społeczne mogą zachwycać kreacją, ale jak jest ze strategią? Czy potencjał tych komunikatów nie jest tracony? Czy agencje wspólnie z klientem wypracowują KPI dla projektów społecznych? Czy te kampanie faktycznie coś zmieniają poza oddaniem 1 proc. podatku? To, że kampanie społeczne najlepiej radzą sobie na festiwalach, to także znak, że z reklamą dla klientów komercyjnych jest słabo. Jak skomentował w naszym tekście przedstawiciel jednej z agencji, pod względem liczby nagród na międzynarodowych konkursach Polska jest za Puerto Rico. I wciąż jako branża nie potrafimy odpowiedzieć sobie na pytanie, dlaczego tak jest. Bo jeżeli kampanie społeczne potrafią zachwycać i zdobywać nagrody, to znaczy, że mamy zdolnych ludzi w agencjach. Czy wina leży po stronie klientów, czy procedur? A może agencji, które nie potrafią sprzedać swoich pomysłów?Tomasz Wygnański Tomasz Wygnański,
zastępca redaktora naczelnego,
"Media & Marketing Polska"

 • O magazynie

  „Media Marketing Polska” to wiodący ogólnopolski magazyn poświęcony mediom, reklamie i marketingowi. Stanowi obszerne źródło informacji na temat nowych produktów, systemów dystrybucji, innowacji marketingowych, działań promocyjnych oraz różnych technik sprzedaży. Informuje o agencjach reklamowych, klientach, dla których pracują, nowych kampaniach i przetargach.

 • Co zawiera prenumerata magazynu

  dziesięć egzemplarzy magazynu,
  E-wydania - darmowy dostęp do cyfrowej wersji magazynów poprzez dedykowaną aplikację na urządzenia mobilne (App Store , Google Play),
  bezpłatny dostęp do serwisu "Magazyn MMP Online",
  bezpłatną dwutygodniową wersję testową "MMP24",
  raporty specjalne "MMP",
  "Almanach Mediów i Reklamy" ( wersja drukukowana ),
  "Almanach Mediów i Reklamy" ( wersja online ),
  rabaty na uczestnictwo w wydarzeniach organizowanych przez wydawnictwo,
  darmową wysyłkę.

 • Gdzie moge zakupić magazyn

  zakup online poprzez sklep.media.com.pl
  poprzez formularz prenumeraty w wersji PDF
  zakup egzemplarzy w salonach Empik
  kontakt bezpośredni do opiekuna produktu

  Piotr Łukowski

 • Strony internetowe związane z magazynem
 • Wydarzenia związane z magazynem

  Gala Agencje Reklamowe i Domy Mediowe
  Kokurs Golden Arrow
  Kokurs Kreatura
  Konferencje pod egidą magazynu
  kontakt w sprawie wydarzeń

  Anna Pastor

  Katarzyna Wlostowska

 • Dostępna przestrzeń reklamowa

  Pobierz najnowsze media reklamowe dla magazynu "Media Marketing Polska"
  kontakt w sprawie reklamy i sponsoringu

  Paweł Balcerek

 • Kontakt z Redakcją

  Tomasz Wygnański

 • Historia magazynu

  Firma VFP Communications powstała w 1992 roku i początkowo zajmowała się wydawaniem miesięcznika „Media Polska” - pierwszego w naszym kraju czasopisma w całości poświęconego zagadnieniom mediów i reklamy. W roku 1996 pojawiło się pierwsze „Marketing Polska”, a rok później doszło do połączenia obydwu tytułów, które jako „Media Marketing Polska” funkcjonują obecnie.

 • Stopka magazynu

  Stopka magazynu MMP

x

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2024 VFP Communications Ltd.