• Mundialowe pojedynki. Kto lepiej przygotował się reklamowo na mundial? Wybraliśmy nasze własne pary meczowe i typujemy wyniki.

• Z bokserska precyzją. Jeżeli boks nie jest rozgrywką strategiczną, staje się po prostu uliczną bijatyką. W boksie nie ma drugiego miejsca, podczas gdy w marketingu wszystko jest dziś za bardzo rozmyte – mówi Julia Izmałkowa, psycholog i CEO agencji Izmałkowa specjalizującej się w badaniach etnograficznych dostarczających strategicznych insightów dla marek i biznesu.

• Znów się łączymy. – Część starej kadry MEC, pamiętająca połączenie The Media Edge i CIA, skwitowała – ok, już raz przez to przechodziliśmy, damy radę i drugi. Ale trudno od razu rozwiać wszystkie obawy dotyczące reorganizacji i wątpliwości, czy będzie miejsce dla wszystkich – mówi o powstaniu Wavemakera Izabela Albrychiewicz, szefowa agencji na region CEE.

• Prasa wymyślona na nowo. Jak wyglądały początki nowego rynku prasowego ćwierć wieku temu? Przypomnijmy trzy znaczące przykłady.

• Marketing pod presją. - Nawet w odległej perspektywie na rynku będzie miejsce dla agencji, która pomaga marce w komunikacji z konsumentem. Nie oznacza to jednak, że nie czekają nas kłopoty - mówi Szymin Gutkowski, prezes zarządu SAR i managing director agencji DDB & Tribal.

• Przetargi bez końca. - Swoje budżety mediowe będą przeglądać firmy z takich sektorów, jak: motoryzacja, telekomunikacja, napoje i przekąski, farmacja. Bedziemy przez to bardzo zajęci w tym roku - mówi w rozmowie z „Media & Marketing Polska” Vittorio Bonori, global brand president Zenith.

160 strony

Bez frontmena

„Misconduct” – to dość zagadkowe słowo pojawiło się przy pierwszych doniesieniach o przyczynach rezygnacji sir Martina Sorrella z funkcji szefa WPP, największego holdingu reklamowego na świecie. Nie będę spekulował, czego dotyczyły oskarżenia, ale trudno oprzeć się wrażeniu, że rezygnacja ta nie została wymuszona i jest raczej dobrowolną abdykacją niekoronowanego władcy światowej reklamy. Niekoniecznie związaną z oskarżeniami o złe prowadzenie się. Przez cały ubiegły rok akcje WPP mocno spadały, spółka zaprezentowała słabsze wyniki finansowe, wyzwań przybywało i nic nie wskazywało na to, aby WPP miało odzyskać swoją dawną dynamikę. I chociaż moment odejścia Sorella można traktować jako efekt zbiegu przykrych dla niego okoliczności, to ja raczej widzę w tym znak czasów. Rynek reklamy bez swojego frontmana nie będzie taki sam. Niektórzy wieloletni klienci WPP, jak np. Ford, już ruszyli do przetargu. Po raz kolejny piszemy o postaci Martina Sorrella, ale tym razem w wyjątkowym kontekście – 18. raportu „MMP” „Agencje Reklamowe i Domy Mediowe”. I pewnie prawie przy każdym raporcie padały słowa „zmiana”, „transformacja”, „digitalizacja”. Teraz jednak rynek naprawdę staje na progu rewolucji, chociaż moim zdaniem rewolucja digitalowa nie zagraża samej idei funkcjonowania agencji reklamowej. Ale w praktyce rewolucja ta i zmiany po stronie marketerów okazały się bezlitosne dla kilku agencji kreatywnych. W ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy przestały samodzielnie działać w Polsce: TBWA, Young & Rubicam, FCB, J. Walter Thompson. Aż szkoda, że te wspaniałe marki agencyjne ulegną – jak się spodziewam – marginalizacji, a może nawet zapomnieniu.
I kolejny znak czasów – na naszej okładce ponownie dom mediowy i wiele wyróżnień w środku raportu dla znakomitych domów i agencji. Bo pomimo narzekań, fuzji, likwidacji, abdykacji i innych zakrętów to był jednak dobry rok dla branży. Wystarczy spojrzeć na nagrodzone i wyróżnione przez nas agencje.



Tomasz Wygnański Tomasz Wygnański,
redaktor naczelny,
"Media & Marketing Polska"

  • O magazynie

    „Media Marketing Polska” to wiodący ogólnopolski magazyn poświęcony mediom, reklamie i marketingowi. Stanowi obszerne źródło informacji na temat nowych produktów, systemów dystrybucji, innowacji marketingowych, działań promocyjnych oraz różnych technik sprzedaży. Informuje o agencjach reklamowych, klientach, dla których pracują, nowych kampaniach i przetargach.

  • Co zawiera prenumerata magazynu

    dziesięć egzemplarzy magazynu,
    E-wydania - darmowy dostęp do cyfrowej wersji magazynów poprzez dedykowaną aplikację na urządzenia mobilne (App Store , Google Play),
    bezpłatny dostęp do serwisu "Magazyn MMP Online",
    bezpłatną dwutygodniową wersję testową "MMP24",
    raporty specjalne "MMP",
    "Almanach Mediów i Reklamy" ( wersja drukukowana ),
    "Almanach Mediów i Reklamy" ( wersja online ),
    rabaty na uczestnictwo w wydarzeniach organizowanych przez wydawnictwo,
    darmową wysyłkę.

  • Gdzie moge zakupić magazyn

    zakup online poprzez sklep.media.com.pl
    poprzez formularz prenumeraty w wersji PDF
    zakup egzemplarzy w salonach Empik
    kontakt bezpośredni do opiekuna produktu

    Piotr Łukowski

  • Strony internetowe związane z magazynem
  • Wydarzenia związane z magazynem

    Gala Agencje Reklamowe i Domy Mediowe
    Kokurs Golden Arrow
    Kokurs Kreatura
    Konferencje pod egidą magazynu
    kontakt w sprawie wydarzeń

    Anna Pastor

    Katarzyna Wlostowska

  • Dostępna przestrzeń reklamowa

    Pobierz najnowsze media reklamowe dla magazynu "Media Marketing Polska"
    kontakt w sprawie reklamy i sponsoringu

    Paweł Balcerek

  • Kontakt z Redakcją

    Tomasz Wygnański

  • Historia magazynu

    Firma VFP Communications powstała w 1992 roku i początkowo zajmowała się wydawaniem miesięcznika „Media Polska” - pierwszego w naszym kraju czasopisma w całości poświęconego zagadnieniom mediów i reklamy. W roku 1996 pojawiło się pierwsze „Marketing Polska”, a rok później doszło do połączenia obydwu tytułów, które jako „Media Marketing Polska” funkcjonują obecnie.

  • Stopka magazynu

    Stopka magazynu MMP

x

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2024 VFP Communications Ltd.