→ Target teraźniejszość. Niezmiennie rośnie popularność millenialsów jako grupy docelowej. Teraz ludzie do 30. roku życia dyktują nie tylko trendy konsumenckie, ale także mediowe. Dyktatowi millenialsa muszą podporządkować się nawet projektanci mebli czy kremów do twarzy.

→ Medialna rozrywka - coraz większy ekosystem. Targi telewizyjne MIPTV 2016 w Cannes po raz kolejny pokazały, że dla rozwoju globalnego rynku telewizyjnego majistotniejsza jest i będzie oferta programowa. Technologia jest ważna, ale aż tak bardzo, jak chcieliby tego producenci nowoczesnych urządzeń i dostawcy nowatorskich rozwiązań.

→ Agencje muszą zdecydować kim chcą być. O konwergencji na rynku agencyjno-mediowym, o roli procurementu i decyzyjności marketerów w przetargach rozmawiamy z Wojciechem Pronobisem, doświadczonym marketerem, obecnie chief commercial officerem w Eco Ready House.

→ Przetarg? Najlepiej co trzy lata.  - Powinniśmy pracować nad jak najwyższą kulturą prowadzonych przez nas przetargów. Rynkowe zalecenia dotyczące standardów przetargowych oczywiście też są potrzebne, jednak widziałabym je raczej jako Kodeks Dobrych Praktyk niż sztywne ramy - mówi Katarzyna Be, kierownik ds. komunikacji marketingowej Grupy Żywiec SA.

→ Euro plus Rio z nadziejami potentatów i pretendentów. Na najbliższe Euro we Francji czekamy z dużymi - także branżowymi - nadziejami. Zwłaszcza że po "naszym" Euro w 2012 r. polscy marketerzy kluczowy trening marketingu sportowego mają już za sobą.

138 stron

Dodatki do numeru:

Agencje Reklamowe i Domy Mediowe 2016

Millenialsi i grey sector

Dziesiątki konferencji, raportów, badań o millenialsach, dlaczego więc ponownie o nich piszemy w tym numerze? Otóż dlatego, że właśnie teraz przestają być marketingową ciekawostką, kolejnym modnym hasłem, ale stają się liczącą grupą konsumentów wkraczającą na rynek pracy i już teraz dysponującą swoimi pieniędzmi.

Jednocześnie jednak obserwujemy, jak ważny staje się także w Polsce segment seniorów, czasem nazywany grey sectorem, ludzi starszych, aktywnych, posiadających pieniądze do wydania. Trendy demograficzne i społeczne są jednoznaczne. Ludzie żyją dłużej i dłużej są aktywni. Z drugiej strony najmłodsi stają się szybciej pełnoprawnymi konsumentami, bo mają do dyspozycji jakiś budżet (nawet jeżeli od rodziców), coraz intensywniej konsumują media, zwłaszcza internet. Spektrum potrzeb, postaw konsumenckich nam się rozszerza z jednej i drugiej strony osi wieku. To wszystko niby oczywistości. I kolejną oczywistością jest, że każda marka, każdy komunikat powinien mieć jasno określoną grupę docelową.

Jednak przeglądając codziennie dziesiątki informacji marketingowych z naszego rynku, trudno oprzeć się wrażeniu, że target większości marek pozostaje bez zmian – „kobiety ze średnich i dużych miast w wieku 25-45 lat”. O ile jeszcze młodych ktoś dostrzega, o tyle target grey people jest eksplorowany na serio jedynie przez OTC i prasę drukowaną. Konsumenci są dziś aktywni od 10 do 100 lat, różne są też style życia, konsumpcji marek i mediów. Są dziś narzędzia, aby te wszystkie grupy zbadać, i media, aby do nich dotrzeć. To okazja biznesowa dla wielu obecnych czy nowych marek. Nie zawsze targetem musi być pani domu w średnim wieku z dużego miasta.Tomasz Wygnański Tomasz Wygnański,
zastępca redaktora naczelnego,
"Media & Marketing Polska"

 • O magazynie

  „Media Marketing Polska” to wiodący ogólnopolski magazyn poświęcony mediom, reklamie i marketingowi. Stanowi obszerne źródło informacji na temat nowych produktów, systemów dystrybucji, innowacji marketingowych, działań promocyjnych oraz różnych technik sprzedaży. Informuje o agencjach reklamowych, klientach, dla których pracują, nowych kampaniach i przetargach.

 • Co zawiera prenumerata magazynu

  dziesięć egzemplarzy magazynu,
  E-wydania - darmowy dostęp do cyfrowej wersji magazynów poprzez dedykowaną aplikację na urządzenia mobilne (App Store , Google Play),
  bezpłatny dostęp do serwisu "Magazyn MMP Online",
  bezpłatną dwutygodniową wersję testową "MMP24",
  raporty specjalne "MMP",
  "Almanach Mediów i Reklamy" ( wersja drukukowana ),
  "Almanach Mediów i Reklamy" ( wersja online ),
  rabaty na uczestnictwo w wydarzeniach organizowanych przez wydawnictwo,
  darmową wysyłkę.

 • Gdzie moge zakupić magazyn

  zakup online poprzez sklep.media.com.pl
  poprzez formularz prenumeraty w wersji PDF
  zakup egzemplarzy w salonach Empik
  kontakt bezpośredni do opiekuna produktu

  Piotr Łukowski

 • Strony internetowe związane z magazynem
 • Wydarzenia związane z magazynem

  Gala Agencje Reklamowe i Domy Mediowe
  Kokurs Golden Arrow
  Kokurs Kreatura
  Konferencje pod egidą magazynu
  kontakt w sprawie wydarzeń

  Anna Pastor

  Katarzyna Wlostowska

 • Dostępna przestrzeń reklamowa

  Pobierz najnowsze media reklamowe dla magazynu "Media Marketing Polska"
  kontakt w sprawie reklamy i sponsoringu

  Paweł Balcerek

 • Kontakt z Redakcją

  Tomasz Wygnański

 • Historia magazynu

  Firma VFP Communications powstała w 1992 roku i początkowo zajmowała się wydawaniem miesięcznika „Media Polska” - pierwszego w naszym kraju czasopisma w całości poświęconego zagadnieniom mediów i reklamy. W roku 1996 pojawiło się pierwsze „Marketing Polska”, a rok później doszło do połączenia obydwu tytułów, które jako „Media Marketing Polska” funkcjonują obecnie.

 • Stopka magazynu

  Stopka magazynu MMP

x

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2024 VFP Communications Ltd.