W numerze między innymi:

• Słodka przyszłość. – Myślę, że w perspektywie 2-3 lat możemy doczekać się sytuacji, gdzie wysokość budżetów inwestowanych w telewizję i digital będzie na tym samym poziomie, a dla niektórych marek budżet mediowy będzie w 100% alokowany w środowisku online – mówi Grzegorz Lis, dyrektor marketingu na Europę Środkową w Mondelez International.

• BBC oznacza jakość. Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że w średnioterminowej perspektywie telewizja linearna powinna pozostać głównym źródłem konsumpcji treści. Ale absolutnie nie lekceważymy oglądalności nielinearnej – przekonuje Zbigniew Pruski, commercial director, branded services na Europę Środkowo-Wschodnią, BBC Studios.

• Metaverse... Czyli co? Zanim zaczniemy opisywać w briefach scenariusze na podbój metaversum, warto bliżej przyjrzeć się temu zjawisku.

• Istnieje życie bez cookies. – W branży powtarza się jak mantrę termin first party data, ale warto się zastanowić, jak te dane wykorzystać poza własną bazą, do komunikacji do innych odbiorców, do akwizycji nowych klientów. I to jest moim zdaniem największe wyzwanie dla reklamodawców – mówi Tomasz Chłodecki, CEO Justtag Group.

• Jak wygląda rzeczywistość genracji Z? Agencja MediaHub w obszernym badaniu łączącym metody ilościowe i jakościowe oddała głos pokoleniu Z, by spojrzeć na świat ich oczami.


140 stron o marketingu z pasją  

Dodatki do numeru:
- Raport Biura Reklamy 2022

- Raport Next Day Studio 2022

BOND TYM RAZEM NIE RATUJE ŚWIATA

O KAMPANII WÓDKI BELVEDERE Z DANIELEM CRAIGIEM WSPOMINAMY W TYM WYDANIU „MMP” AŻ KILKA RAZY. Mnie osobiście ta reklama aż tak nie urzekła, ale pewnie dlatego, że jestem psychofanem Jamesa Bonda i nie mogę wewnętrznie pogodzić się z faktem, że Craig na ekranie może być kimś innym. Bardziej istotne jest, że kampania naprawdę wzbudziła ogromne zainteresowanie, komentowano ją szeroko w social mediach, i to nie tylko na branżowych profilach, wzmianki o niej pojawiły się też w całkiem mainstreamowych mediach tradycyjnych. Okazało się, że spot reklamowy wciąż może poruszać, że ludzie o nim rozmawiają, szukają go na YouTube. Ciekawe jest także to, że – jak zauważa jeden z autorów opinii w tym wydaniu „MMP” – kampania nie ma nic wspólnego z ratowaniem świata. A może wręcz w tym tkwi siła tego komunikatu marki? W jego radości, lekkości, czystym pięknie obrazu?
Zbliżamy się do końca roku, a następny jest dla branży reklamowej sporą zagadką. Agora zdecydowała się nie przedstawiać prognoz co do wydatków reklamowych w Polsce w 2023 r., a Publicis Groupe w swoim raporcie mówi o różnych negatywnych zjawiskach rynkowych, które sprawią, że wzrost najprawdopodobniej będzie niższy niż 3%.
Na pewno jest czym się niepokoić, ale takie kampanie jak ta Belvedere potrafią wprawić w lepszy humor. Przypominają, jaką siłę może mieć reklama. Ile może sprawić radości. I najważniejsze – jak wiele może zrobić dla marki.
Życzmy sobie, aby takich kampanii (i budżetów) było w kolejnym roku jak najwięcej. Chociaż osobiście wciąż nie mogę odżałować Craiga jako 007.

Tomasz Wygnański Tomasz Wygnański,
redaktor naczelny,
„Media Marketing Polska”

 • O magazynie

  „Media Marketing Polska” to wiodący ogólnopolski magazyn poświęcony mediom, reklamie i marketingowi. Stanowi obszerne źródło informacji na temat nowych produktów, systemów dystrybucji, innowacji marketingowych, działań promocyjnych oraz różnych technik sprzedaży. Informuje o agencjach reklamowych, klientach, dla których pracują, nowych kampaniach i przetargach.

 • Co zawiera prenumerata magazynu

  dziesięć egzemplarzy magazynu,
  E-wydania - darmowy dostęp do cyfrowej wersji magazynów poprzez dedykowaną aplikację na urządzenia mobilne (App Store , Google Play),
  bezpłatny dostęp do serwisu "Magazyn MMP Online",
  bezpłatną dwutygodniową wersję testową "MMP24",
  raporty specjalne "MMP",
  "Almanach Mediów i Reklamy" ( wersja drukukowana ),
  "Almanach Mediów i Reklamy" ( wersja online ),
  rabaty na uczestnictwo w wydarzeniach organizowanych przez wydawnictwo,
  darmową wysyłkę.

 • Gdzie moge zakupić magazyn

  zakup online poprzez sklep.media.com.pl
  poprzez formularz prenumeraty w wersji PDF
  zakup egzemplarzy w salonach Empik
  kontakt bezpośredni do opiekuna produktu

  Piotr Łukowski

 • Strony internetowe związane z magazynem
 • Wydarzenia związane z magazynem

  Gala Agencje Reklamowe i Domy Mediowe
  Kokurs Golden Arrow
  Kokurs Kreatura
  Konferencje pod egidą magazynu
  kontakt w sprawie wydarzeń

  Anna Pastor

  Katarzyna Wlostowska

 • Dostępna przestrzeń reklamowa

  Pobierz najnowsze media reklamowe dla magazynu "Media Marketing Polska"
  kontakt w sprawie reklamy i sponsoringu

  Paweł Balcerek

 • Kontakt z Redakcją

  Tomasz Wygnański

 • Historia magazynu

  Firma VFP Communications powstała w 1992 roku i początkowo zajmowała się wydawaniem miesięcznika „Media Polska” - pierwszego w naszym kraju czasopisma w całości poświęconego zagadnieniom mediów i reklamy. W roku 1996 pojawiło się pierwsze „Marketing Polska”, a rok później doszło do połączenia obydwu tytułów, które jako „Media Marketing Polska” funkcjonują obecnie.

 • Stopka magazynu

  Stopka magazynu MMP

x

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2024 VFP Communications Ltd.