→ Pokolenie Z - cyfrowe i tradycyjne. Kantar Millward Brown opublikował wyniki globalnego projektu dotyczącego pokolenia Z. Obejmuje on także Polskę.

→ Ogrody danych. Świat reklamy i technologii wszedł w fazę, w której coraz trudniej będzie oddzielić jedno od drugiego, a konsumenci będą spotykać się z coraz bardziej zaawansowanymi modelami targetowania i prezentacji treści reklamowej – to główne wnioski po Interact 2017
w Amsterdamie.
→ Nie tylko jasne, coraz pełniejsze. U browarników przeważa optymizm, po latach słabszej koniunktury są symptomy nadchodzącej poprawy, wszyscy oczywiście zaklinają pogodę.

→ Kreacja w rękach sieciówek. Vectra trafiła do Isobar Polska, IKEA do Saatchi & Saatchi IS, Bahlsen wrócił do Ogilvy & Mather, a Volkswagen Group Polska może zamienić Hand Made w agencję, która również ma wsparcie holdingu. Czy większe zaplecze i samo wsparcie ze strony sieci może przekonać klienta do zmiany agencji?

→ To nie lenistwo! Małgorzata Golatowska pracuje w jednej (czyt. tej samej) firmie od ponad 22 lat. Już na wstępie naszej rozmowy podkreśla: "To nie z lenistwa!".

140 stron

Więcej 360!

Po raz 12. miałem niekwestionowany zaszczyt moderowania obrad jury konkursu Golden Arrow. Od wielu lat w rzeczonym gremium zasiadają najlepsi fachowcy zarówno ze strony marketera, jak i agencji zajmujących się zintegrowaną komunikacją. Tak było i w tym roku, kiedy to oceniano 144 prace, z czego aż 88 znalazło się na short-liście. Najcenniejsze statuetki otrzymało 10 projektów, ponadto jury przyznało 24 wyróżnienia. Ponieważ konkurs GA traktuję niejako w kategoriach „Ojca Chrzestnego”, mam prawo do oceny ilości, jakości, średniej ważonej i tej mniej wyważonej. Na tych wszystkich parametrach ostatnia edycja zdecydowanie zapisuje się w kategorii – „przyzwoita”. Do wejścia w obszar „edycji wybitnej” zabrakło (po raz drugi z rzędu) nagrody grand prix. Nie jest to jeszcze moment, żeby znajdować powody do przesadnego niepokoju. Niemniej – w moim odczuciu – warto i trzeba pochylić się nad jednym zjawiskiem. Od zarania wyjątkowo obficie była zasilana kategoria „kampania zintegrowana”. Właśnie w tej kategorii onegdaj pojawił się przecież w GA projekt, o którym we wszystkich możliwych kontekstach mówiła cała Polska – chodzi oczywiście o „tyskie flagi”. Ta kategoria jest swego rodzaju papierkiem lakmusowym wskazującym na rozumienie zintegrowanej komunikacji marketingowej tudzież idei 360 stopni. Tym razem w tej kategorii jury również oceniało kilkanaście projektów – niestety, już na etapie short-listy znalazły się z małą liczbą wskazań i jako takie walczyły jedynie o te mniej prestiżowe nagrody. Signum temporis? Oby nie – może na zasadzie „zatoczenia komunikacyjnego koła” wkrótce pojawią się projekty wykorzystujące spektakularny sukces Orłów Nawałki? Czego Państwu i 
Orłom życzę!

Piotr Pokrzywa
redaktor naczelny,
"Media & Marketing Polska"

 • O magazynie

  „Media Marketing Polska” to wiodący ogólnopolski magazyn poświęcony mediom, reklamie i marketingowi. Stanowi obszerne źródło informacji na temat nowych produktów, systemów dystrybucji, innowacji marketingowych, działań promocyjnych oraz różnych technik sprzedaży. Informuje o agencjach reklamowych, klientach, dla których pracują, nowych kampaniach i przetargach.

 • Co zawiera prenumerata magazynu

  dziesięć egzemplarzy magazynu,
  E-wydania - darmowy dostęp do cyfrowej wersji magazynów poprzez dedykowaną aplikację na urządzenia mobilne (App Store , Google Play),
  bezpłatny dostęp do serwisu "Magazyn MMP Online",
  bezpłatną dwutygodniową wersję testową "MMP24",
  raporty specjalne "MMP",
  "Almanach Mediów i Reklamy" ( wersja drukukowana ),
  "Almanach Mediów i Reklamy" ( wersja online ),
  rabaty na uczestnictwo w wydarzeniach organizowanych przez wydawnictwo,
  darmową wysyłkę.

 • Gdzie moge zakupić magazyn

  zakup online poprzez sklep.media.com.pl
  poprzez formularz prenumeraty w wersji PDF
  zakup egzemplarzy w salonach Empik
  kontakt bezpośredni do opiekuna produktu

  Piotr Łukowski

 • Strony internetowe związane z magazynem
 • Wydarzenia związane z magazynem

  Gala Agencje Reklamowe i Domy Mediowe
  Kokurs Golden Arrow
  Kokurs Kreatura
  Konferencje pod egidą magazynu
  kontakt w sprawie wydarzeń

  Anna Pastor

  Katarzyna Wlostowska

 • Dostępna przestrzeń reklamowa

  Pobierz najnowsze media reklamowe dla magazynu "Media Marketing Polska"
  kontakt w sprawie reklamy i sponsoringu

  Paweł Balcerek

 • Kontakt z Redakcją

  Tomasz Wygnański

 • Historia magazynu

  Firma VFP Communications powstała w 1992 roku i początkowo zajmowała się wydawaniem miesięcznika „Media Polska” - pierwszego w naszym kraju czasopisma w całości poświęconego zagadnieniom mediów i reklamy. W roku 1996 pojawiło się pierwsze „Marketing Polska”, a rok później doszło do połączenia obydwu tytułów, które jako „Media Marketing Polska” funkcjonują obecnie.

 • Stopka magazynu

  Stopka magazynu MMP

x

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2024 VFP Communications Ltd.