→ Lemony odświeżą JWT. - Chciałyśmy fuzji z JWT, wiedząc, że ta agencja w Polsce przeżywa kłopoty. Dzięki temu sieć dała nam swobodę w kształtowaniu nowej firmy. Nie jesteśmy osobami, które łatwo się adaptują, wolimy coś tworzyć same - mówią Magdalena Surowiec i Beata Turlejska-Zduńczyk, dwie CEO Lemon Sky JWT.


→ Bank bliżej. Mamy już dość dojrzały i bardzo konkurencyjny rynek bankowy. Wydawałoby się, że oprócz depozytów, kredytów i kart trudno coś w tej branży wymyslić nowego.

→ Marki na boisku. Ten rok mija pod znakiem trzech dużych imprez - zimowych igrzysk, mundialu i mistrzostw świata w siatkówce. To dobry czas dla marketingu sportowego.

→ Luis Suarez to nie Lance Armstrong. - Trzeba odróżnić naganne postępowanie sportowca od oszustwa, które może znacznie mocniej odbić się na wizerunku sponsora -mówi Jérôme de Chaunac, Global Chief Operating Officer Havas Sports & Entertainment.

→ Potężny zastrzyk forsy. Producenci leków wydają w mediach grube miliony. Pod względem ekwiwalentu GRP produkty zdrowotne i leki to drugi, po żywności, sektor w pierwszej połowie br. Dobra kondycja farmacji to dobry znak dla całego rynku reklamowego.


78 stron

Dodatek do numeru:
Poradnik Programy Lojalnościowe
Poradnik programy lojalnosciowe

 

Napompowani i... zakodowani

Działo się! Wyjątkowo udane dla Polaków igrzyska zimowe w Soczi, piłkarski mundial, który przyciągał przed telewizory widownię liczoną w miliardach, równie udane dla naszych mistrzostwa lekkoatletyczne w Zurychu czy wreszcie wisienka na torcie (jak się okazało nieco zarobaczona) – czyli mistrzostwa świata w siatkówce odbywające się po raz pierwszy w naszym kraju. Nic zatem dziwnego, że w najnowszym wydaniu „MMP” najwięcej miejsca poświęcamy marketingowi i sponsoringowi sportowemu, których wartość w Polsce szacowana jest już na 4-5 mld zł rocznie. Toteż tegoroczny sportowy balon został w rodzimych mediach napompowany do granic możliwości. Do tego stopnia, że dowcip o Lewandowskich wyskakujących z lodówki już przestał śmieszyć. I nagle nadeszło mało eleganckie – takie polsko-grajdołkowate – balonowe psssss... Misyjna TVP wypłukała się z kasy, realizując tasiemcowe relacje z igrzysk oraz mundialu. Na marginesie – obawiam się, że (przynajmniej oficjalne raporty) nie udokumentują, iż transmisje obydwu wydarzeń przyniosły TVP straty. Tę krew dawno poczuł Polsat, który już w 2008 roku podjął starania o wyłączne prawa do transmisji siatkarskiego mundialu. Niby wyłączne, ale z komercyjną nadzieją, że uda się sprzedać prawa do relacji, a ponadto pozyskać pieniądze od sponsorów (najchętniej ze spółek Skarbu Państwa). Nie wypaliło, a „zakodowani” kibice przelewają swą żółć na wszystkie należące do Solorza przedsięwzięcia. Słowem – sport to zdrowie, ale w Polsce finansowo wciąż może być ryzykowny. Oddany Kibic,

Piotr Pokrzywa Piotr Pokrzywa,
redaktor naczelny, „Media & Marketing Polska”

 • O magazynie

  „Media Marketing Polska” to wiodący ogólnopolski magazyn poświęcony mediom, reklamie i marketingowi. Stanowi obszerne źródło informacji na temat nowych produktów, systemów dystrybucji, innowacji marketingowych, działań promocyjnych oraz różnych technik sprzedaży. Informuje o agencjach reklamowych, klientach, dla których pracują, nowych kampaniach i przetargach.

 • Co zawiera prenumerata magazynu

  dziesięć egzemplarzy magazynu,
  E-wydania - darmowy dostęp do cyfrowej wersji magazynów poprzez dedykowaną aplikację na urządzenia mobilne (App Store , Google Play),
  bezpłatny dostęp do serwisu "Magazyn MMP Online",
  bezpłatną dwutygodniową wersję testową "MMP24",
  raporty specjalne "MMP",
  "Almanach Mediów i Reklamy" ( wersja drukukowana ),
  "Almanach Mediów i Reklamy" ( wersja online ),
  rabaty na uczestnictwo w wydarzeniach organizowanych przez wydawnictwo,
  darmową wysyłkę.

 • Gdzie moge zakupić magazyn

  zakup online poprzez sklep.media.com.pl
  poprzez formularz prenumeraty w wersji PDF
  zakup egzemplarzy w salonach Empik
  kontakt bezpośredni do opiekuna produktu

  Piotr Łukowski

 • Strony internetowe związane z magazynem
 • Wydarzenia związane z magazynem

  Gala Agencje Reklamowe i Domy Mediowe
  Kokurs Golden Arrow
  Kokurs Kreatura
  Konferencje pod egidą magazynu
  kontakt w sprawie wydarzeń

  Anna Pastor

  Katarzyna Wlostowska

 • Dostępna przestrzeń reklamowa

  Pobierz najnowsze media reklamowe dla magazynu "Media Marketing Polska"
  kontakt w sprawie reklamy i sponsoringu

  Paweł Balcerek

 • Kontakt z Redakcją

  Tomasz Wygnański

 • Historia magazynu

  Firma VFP Communications powstała w 1992 roku i początkowo zajmowała się wydawaniem miesięcznika „Media Polska” - pierwszego w naszym kraju czasopisma w całości poświęconego zagadnieniom mediów i reklamy. W roku 1996 pojawiło się pierwsze „Marketing Polska”, a rok później doszło do połączenia obydwu tytułów, które jako „Media Marketing Polska” funkcjonują obecnie.

 • Stopka magazynu

  Stopka magazynu MMP

x

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2024 VFP Communications Ltd.