W numerze między innymi:

• Kto grał w finale Super Bowl 58? Przypuszczam, że niewielu ludzi na wschodniej półkuli zna odpowiedź na pytanie zawarte w tytule. Jednak wszyscy znamy marki, które wydają na 30-sekundowy czas antenowy więcej niż przeciętny Amerykanin zarabia w ciągu swojego życia..

• Reklamy Super Bowl 2024 i marki, które je kupiły. 11 lutego w Las Vegas marki wykorzystały najważniejsze momenty podczas Super Bowl LVIII, w którym Kansas City Chiefs pokonali San Francisco 49ers.

• 10 zjawisk, którwe ożywią media i reklamę. Spróbujmy wskazać zjawiska, które mają potencjał, by zmienić lub przynajmniej odświeżyć mediowo-reklamowy krajobraz Polski w 2024 r.

• Coraz bardziej zaawansowane ekrany. Przedstawiciele czterech firm z branży outdoorowej podsumowują postępy cyfryzacji OOH w ubiegłym roku i podpowiadają, co przyniesie rok 2024.

• W stronę telewizji marzeń. Media publiczne, czyli jakie? I jak finansowane?

116 stron o marketingu z pasją


Dodatek do numeru:
Raport Studia Produkcyjne i Postprodukcyjne 2024

30 LAT ”MMP” I POLSKI SUPER BOWL

DAWNA SIEDZIBA REDAKCJI „MEDIA POLSKA” MIEŚCIŁA SIĘ W WILLI PRZY ULICY BZOWEJ W WARSZAWIE, BLISKO REZYDENCJI AMBASADORA USA . Jako bardzo młody reporter poszedłem tam wiele lat temu na rozmowę kwalifikacyjną z założycielami tytułu – Marzenną i Kehrtem Reyherami. Po krótkiej wymianie zdań o branży reklamowej dostałem zlecenie na pierwszy tekst. Kiedy już wychodziłem z pokoju, Kehrt krzyknął za mną: „Tylko pamiętaj, że nazwiska, marki, nazwy agencji i firm mają być napisane prawidłowo!”.
Minęło 30 lat od powstania „Media Polska”, które potem stało się „Media Marketing Polska”, ale to zdanie Kehrta wciąż traktujemy bardzo serio. Staramy się raportować, co się dzieje na rynku ze starannością i obiektywizmem. W ciągu 30 lat rzadko w redakcji dawaliśmy się ponieść emocjom ideologicznego czy politycznego sporu, chociaż okazji byłoby do tego wiele. Staramy się branży nie pouczać, nie moralizować, bo naszą misją jest przede wszystkim dostarczanie rzetelnej informacji. Nie oznacza to, że jesteśmy bezduszni – mocno kibicujemy agencjom, marketerom i mediom, cieszymy się z każdego ich sukcesu.
30 lat rozwoju rynku reklamowego to cała epoka i na pewno jesteśmy dziś bliżej światowych standardów niż kiedykolwiek wcześniej. A jednak... w tym magazynie przeczytacie m.in. o niedawnym amerykańskim Super Bowl. I chociaż generalnie poziom kreacji tym razem był „średni”, to i tak wolałbym zobaczyć takie reklamy w Polsce zamiast tych oglądanych u nas na co dzień.
Mam nadzieję, że zdarzy się to wcześniej niż za 30 lat. I wierzę, że chociaż trochę będziemy mogli naszą pracą pomóc w tym branży.

Tomasz Wygnański Tomasz Wygnański,
redaktor naczelny,
„Media Marketing Polska”

x

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2024 VFP Communications Ltd.