W numerze między innymi:


• Inny wymiar telewizji. Tak, wiemy, że nagrodzenie serwisu wideo tytułem Telewizja Roku może wydawać się niektórym przewrotne. Ale czy Player nie poszerza definicji telewizji? Czy nie jest telewizją jutra już dziś?

• Ile za święty spokój? O marketingu i sprzedaży ubezpieczeń rozmawiamy z Agnieszką Durst-Wilczyńską, dyrektor departamentu zarządzania marką, i Mariuszem Skoczkiem, dyrektorem zarządzającym pionu sprzedaży direct towarzystwa ubezpieczeniowego Uniqa.

• Łowcy talentów. – Osoby zajmujące się e-commerce są szybko zatrudniane, bo jest ich niewiele. Podobnie sytuacja wygląda w digitalu i social mediach, gdzie także trwa wyścig o pracowników, nawet jeszcze większy niż o ekspertów od e-commerce – mówi Monika Wojciechowska, business unit manager HRK FMCG, HRK.

• W biurze czy w domu? Stoimy w obliczu czwartej fali pandemii. Zarządy agencji i pracownicy firm zastanawiają się, jak będzie wyglądać przyszłość pracy biurowej. Okazuje się, że ile firm, tyle pomysłów. Wszyscy są jednak zgodni – nigdy nie będzie już tak samo.

• Federacja z pomysłem. Agencja Kamikaze należy do Grupy Altavia. Co jej to daje, jak zmieniła się oferta agencji w trakcie pandemii – o tym rozmawiamy z Joanną Dering i Michałem Ryszkiewiczem, managing partnerami Kamikaze.

• Raczej fuzja niż single source – przyszłość pomiaru mediów po ruchu Polsatu. Zagranie Polsatu, który znienacka włącza ooh viewing do rozliczeń kampanii, to przyczynek do wielu ciekawych dyskusji – o systemie wyceny czasu reklamowego, o przyszłości telewizji jako medium, o metodologii badań, o stylu prowadzenia biznesu itp. dla mnie jako badacza najciekawszy jest wątek przyszłości pomiaru mediów.

92 strony o marketingu z pasją

Dodatki do numeru:
- Raport Nadawcy 2021
- Raport Hit Handlu 2021

500 WYDAŃ MMP

„MEDIA MARKETING POLSKA” WYRÓŻNI PIĘCIU MŁODYCH KREATYWNYCH Z OKAZJI PIĘĆSETNEGO WYDANIA MAGAZYNU. Świętując pięćsetkę, moglibyśmy pokazać Wam nasze historyczne okładki lub wybrać najlepsze reklamy lat 90., albo uhonorować pomnikowe postaci 30 lat polskiej reklamy. Ale zrobimy coś całkowicie innego.
Chcemy spojrzeć w przyszłość, poznać osoby, które będą decydować o tym, jak mają komunikować się marki za pięć czy dziesięć lat. Chcemy pokazać ich prace i zaprezentować poglądy.
Mimo postępu technologii to ludzie wciąż decydują o kształcie rynku reklamowego, o tym, co widzimy w telewizji i w digitalu. Dobry pomysł jest wciąż wart więcej niż gigabajty danych.
A z rekrutacją talentów branża będzie miała coraz większy kłopot. Bo jak przekonać zdolnego młodego człowieka, aby nie szedł do start-upu albo do giganta z Krzemowej Doliny, tylko przyszedł do agencji i obsługiwał np. producenta wątpliwych suplementów diety? Agencje dziś konkurują zwłaszcza o specjalistów digital ze znacznie bardziej zasobnymi, a może nawet atrakcyjnymi pracodawcami.
Dobrze, że są wciąż młode osoby, które podobnie jak my wierzą, że praca w reklamie może być wielką przygodą. Wierzą, że można zrobić coś fajniejszego niż to, co widzimy w zbyt długim bloku reklamowym w telewizji po 23.
Na dalszych stronach magazynu prezentujemy szczegółowo, jak będzie wyglądać nasz projekt MMP High Five. Kreatywność traktujmy szeroko. Zapraszamy więc agencje, domy mediowe, studia produkcyjne i marketerów do zgłaszania propozycji osób wartych wyróżnienia. Projekt jest też otwarty na freelancerów czy osoby, które swoją twórczość koncentrują na pracach niekomercyjnych. W redakcji „MMP” także mamy już swoje pomysły, kogo warto pokazać, ale liczymy przede wszystkim na Wasze rekomendacje. Ilu będzie nominowanych? Marzy nam się pięćsetka właśnie w związku z wydaniem 500. numeru „Media Marketing Polska".

Tomasz Wygnański Tomasz Wygnański,
redaktor naczelny,
„Media Marketing Polska”

x

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2024 VFP Communications Ltd.