W numerze między innymi:

→ Stale uciekam do przodu! Konrad Pankiewicz, prezes SMT SA, kilka miesięcy temu zdecydował o sprzedaży jednej z lepiej prosperujących lokalnych agencji interaktywnych Lemon Sky największemu holdingowi reklamowemu WPP. Wiele wskazuje na to, że podobną przyszłość przewiduje dla Codemedia. Oznacza to, że w dającej się przewidzieć przyszłości jeden z weteranów wycofa się całkowicie z branży komunikacji marketingowej.

→ TVP chce obalić standard. Telewizja publiczna oparła swoją politykę handlową na nowej, szerszej grupie rozliczeniowej. Tym samym wychodzi naprzeciw zmianom w demografii populacji widzów. Pozostaje jednak osamotniona w swojej polityce.

→ Muzyka, emocje, pieniądze. Marki lubią być na letnich festiwalach muzycznych i chętnie włączają się w organizację tego typu przedsięwzięć. Jednak zmiana w komunikacji z konsumentami następuje powoli.

→ Dokręcanie śruby. Szaleństwo obniżania kosztów reklam w telewizji doprowadziło do eksplozjii przetargów na planowanie i zakup. Właściwie na zakup. a strategię miejsca pozostało niewiele. W tej rzeczywistości biznesowej stracili wszyscy..

→ Telekomy tną wydatki. Pod presją malejących przychodów i koniecznych inwestycji w infrastrukturę firmy telekomunikacyjne ograniczają nakłady na marketing. I nic nie wskazuje na to, by miało się to odmienić.

138 strony

Dodatek do numeru:

Raport Specjalny
Agencje Reklamowe i Domy Mediowe 2014

 

 

Lew z Cannes nadzieją sieciówek

Po raz pierwszy w 20-letniej historii
"Media & Marketing Polska"
na okładce wydania z raportem agencyjnym mamy dom mediowy. Jednocześnie w tegorocznym raporcie nie przyznaliśmy nagrody Agencji Reklamowej Roku. To także wyjątkowa sytuacja. Krajobraz rynku reklamowego bardzo się zmienił. Wiele przyczyn obiektywnych, zmian otoczenia biznesowego powoduje stopniowe przesuwanie punktu ciężkości z agencji full service na domy mediowe, które teraz stają się miejscem dowodzenia komunikacją marketera. Czy jednak same agencje nie są bez winy? Warto zajrzeć także do poprzedniego wydania naszego magazynu, w którym Michał Kazimierczak, CEO Young & Rubicam, wyznał, że do trudnej sytuacji agencji full service doprowadziło także sporo złych posunięć w agencjach i nadgorliwe szukanie kompromisów. Można mówić, że duże sieciówki nie potrafiły się dostosować do czasów internetu, social mediów, epoki efektywności i trendu agile marketingu, gdzie trzeba działać szybko, elastycznie, skutecznie i tanio. To wszystko prawda. Agencje muszą gonić cyfrowy świat. Uważam jednak, że agencje full service zaniedbały także swoje koronne kompetencje: kreację i strategię. Dlaczego Polacy przywożą tak mało nagród z Cannes? Dlaczego na liście zwycięzców tegorocznego KTR oprócz kampanii PCK i Frugo trudno znaleźć coś naprawdę wyróżniającego się? Dlaczego oglądanie bloku reklamowego przed telewizorem jest dziś prawdziwą męczarnią? A co ze strategią? Czy rzeczywiście agencje dysponują dziś strategami znającymi kategorie produktowe, rozumiejącymi skomplikowane relacje marketerów z detalistami, rozumiejącymi zachowanie shoppera, marki własne? Patrząc na to, jak czasem trudno nam, redakcji, uzyskać sensowny komentarz od agencji o strategiach Unilevera, P&G czy Coca-Coli, z tym często bywa słabo. Agencje full service mają wciąż wielki potencjał. W wyścigu o budżety muszą zbroić się w nowe digitalowe kompetencje, ale przede wszystkim nie zapominać o tym, co kiedyś robiły najlepiej. Wtedy ponownie staną się prawdziwymi doradcami i partnerami klientów.

Tomasz Wygnański Tomasz Wygnański,
zastępca redaktora naczelnego,
"Media & Marketing Polska"

  • O magazynie

    „Media Marketing Polska” to wiodący ogólnopolski magazyn poświęcony mediom, reklamie i marketingowi. Stanowi obszerne źródło informacji na temat nowych produktów, systemów dystrybucji, innowacji marketingowych, działań promocyjnych oraz różnych technik sprzedaży. Informuje o agencjach reklamowych, klientach, dla których pracują, nowych kampaniach i przetargach.

  • Co zawiera prenumerata magazynu

    dziesięć egzemplarzy magazynu,
    E-wydania - darmowy dostęp do cyfrowej wersji magazynów poprzez dedykowaną aplikację na urządzenia mobilne (App Store , Google Play),
    bezpłatny dostęp do serwisu "Magazyn MMP Online",
    bezpłatną dwutygodniową wersję testową "MMP24",
    raporty specjalne "MMP",
    "Almanach Mediów i Reklamy" ( wersja drukukowana ),
    "Almanach Mediów i Reklamy" ( wersja online ),
    rabaty na uczestnictwo w wydarzeniach organizowanych przez wydawnictwo,
    darmową wysyłkę.

  • Gdzie moge zakupić magazyn

    zakup online poprzez sklep.media.com.pl
    poprzez formularz prenumeraty w wersji PDF
    zakup egzemplarzy w salonach Empik
    kontakt bezpośredni do opiekuna produktu

    Piotr Łukowski

  • Strony internetowe związane z magazynem
  • Wydarzenia związane z magazynem

    Gala Agencje Reklamowe i Domy Mediowe
    Kokurs Golden Arrow
    Kokurs Kreatura
    Konferencje pod egidą magazynu
    kontakt w sprawie wydarzeń

    Anna Pastor

    Katarzyna Wlostowska

  • Dostępna przestrzeń reklamowa

    Pobierz najnowsze media reklamowe dla magazynu "Media Marketing Polska"
    kontakt w sprawie reklamy i sponsoringu

    Paweł Balcerek

  • Kontakt z Redakcją

    Tomasz Wygnański

  • Historia magazynu

    Firma VFP Communications powstała w 1992 roku i początkowo zajmowała się wydawaniem miesięcznika „Media Polska” - pierwszego w naszym kraju czasopisma w całości poświęconego zagadnieniom mediów i reklamy. W roku 1996 pojawiło się pierwsze „Marketing Polska”, a rok później doszło do połączenia obydwu tytułów, które jako „Media Marketing Polska” funkcjonują obecnie.

  • Stopka magazynu

    Stopka magazynu MMP

x

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2024 VFP Communications Ltd.