→ Piękno 3.0. – Era cyfrowa wzmocniła związek między marką a konsumentem. Konsument kupuje produkt danej marki, ale też treści i wartości skupione wokół niej. Cały pakiet musi być atrakcyjny – mówi Donata Wolińska, CMO L'Oréal Polska.

→ Wymagający czytelnik. Choć prasa kierowana do mężczyzn nie może liczyć na takie wolumeny sprzedaży jak magazyny kobiece, wydawnictwa są przekonane, że miejsce dla tego typu tytułów jest, a może będzie go nawet przybywać. Zarówno w przypadku dzienników, tygodników, jak i pism czytelnictwo mężczyzn zdecydowanie przewyższa ogół.

→ Niezastąpione medium towarzyszące. Nastały czasy ekranów, ale praktyczność radia jako medium nie spada. To obok smartfonu najważniejsze medium ludzi mobilnych.

→ Więcej niż transakcja. Wymyślony przez TCC Gang Świeżaków z Biedronki wywołał istne szaleństwo nie tylko wśród dzieci. Pluszowe nagrody posypały się nagle w wielu innych sieciach. O projekcie mówi Bartek Górzny, szef TCC na Polskę, Ukrainę i kraje bałtyckie.

→ Walka z algorytmem. Facebook ma być bardziej ludzki i „lokalny” dla użytkowników. A jaki ma być dla marek i wydawców?

94 strony

Na srebrnym globie

Od Nowego Jorku przez Londyn i Paryż można usłyszeć głosy, że nadchodzi silver tsunami. Konstatacje te słychać też już nad Wisłą. Według danych GUS aktualnie 14,2 mln Polaków to osoby w wieku powyżej 50. roku życia. To 45 proc. dorosłej populacji Polski. Za niespełna dekadę będzie to już 50 proc. Nasze społeczeństwo starzeje się. „I to jest dobra wiadomość” – przekonują marketingowcy. Czy rzeczywiście? Postanowiliśmy sprawdzić. Tak zrodził się pomysł raportu „Generacja Silver”, który dołączamy do tego wydania
"Media & Marketing Polska"
. Projekt powstał we współpracy z Biurem Reklamy TVP. Teamowi Biura, które było partnerem merytorycznym raportu, należą się podziękowania za niezwykłe zaangażowanie w projekt.

Efekt pozytywnie zaskoczył wszystkich pracujących nad dodatkiem. Mamy nadzieję, że raport zainspiruje również naszych czytelników. Na dodatek złożyło się kilkanaście tekstów, analiz zjawiska do niedawna określanego pesymistycznie mianem „grey generation”, a dziś optymistycznie „silver generation”. Ta drobna zmiana semantyczna pokazuje, jak ewoluował nasz (i świata marketingu w ogóle) stosunek do seniorów. „Życie zaczyna się po pięćdziesiątce” – zdają się przekonywać już niemal wszyscy. „I można na tym zarobić” – dodają menedżerowie z rynku reklamy.
Autorzy raportu chóralnie twierdzą, że warto docenić seniorów. Nie jest to zresztą nowy postulat – wspomnijmy chociażby instytucję rady starszych znaną od wieków w różnych kręgach kulturowych. Wspomnijmy starożytne sentencje siedmiu mędrców ze świątyni Apollina w Delfach: „Akceptuj starość” albo „Szanuj starszych”. Czy też tę najmocniejszą: „Jako dziecko bądź skromny, jako młodzieniec opanowany, w wieku średnim sprawiedliwy, jako starzec rozumny, u kresu beztroski”. Można odnieść wrażenie, że autorzy tego antycznego przesłania przeprowadzili jakieś szeroko zakrojone badania fokusowe. Czyżby historia (w tym historia marketingu) zatoczyła koło?

Piotr Machul,
zastępca redaktora naczelnego,
"Media & Marketing Polska"

 • O magazynie

  „Media Marketing Polska” to wiodący ogólnopolski magazyn poświęcony mediom, reklamie i marketingowi. Stanowi obszerne źródło informacji na temat nowych produktów, systemów dystrybucji, innowacji marketingowych, działań promocyjnych oraz różnych technik sprzedaży. Informuje o agencjach reklamowych, klientach, dla których pracują, nowych kampaniach i przetargach.

 • Co zawiera prenumerata magazynu

  dziesięć egzemplarzy magazynu,
  E-wydania - darmowy dostęp do cyfrowej wersji magazynów poprzez dedykowaną aplikację na urządzenia mobilne (App Store , Google Play),
  bezpłatny dostęp do serwisu "Magazyn MMP Online",
  bezpłatną dwutygodniową wersję testową "MMP24",
  raporty specjalne "MMP",
  "Almanach Mediów i Reklamy" ( wersja drukukowana ),
  "Almanach Mediów i Reklamy" ( wersja online ),
  rabaty na uczestnictwo w wydarzeniach organizowanych przez wydawnictwo,
  darmową wysyłkę.

 • Gdzie moge zakupić magazyn

  zakup online poprzez sklep.media.com.pl
  poprzez formularz prenumeraty w wersji PDF
  zakup egzemplarzy w salonach Empik
  kontakt bezpośredni do opiekuna produktu

  Piotr Łukowski

 • Strony internetowe związane z magazynem
 • Wydarzenia związane z magazynem

  Gala Agencje Reklamowe i Domy Mediowe
  Kokurs Golden Arrow
  Kokurs Kreatura
  Konferencje pod egidą magazynu
  kontakt w sprawie wydarzeń

  Anna Pastor

  Katarzyna Wlostowska

 • Dostępna przestrzeń reklamowa

  Pobierz najnowsze media reklamowe dla magazynu "Media Marketing Polska"
  kontakt w sprawie reklamy i sponsoringu

  Paweł Balcerek

 • Kontakt z Redakcją

  Tomasz Wygnański

 • Historia magazynu

  Firma VFP Communications powstała w 1992 roku i początkowo zajmowała się wydawaniem miesięcznika „Media Polska” - pierwszego w naszym kraju czasopisma w całości poświęconego zagadnieniom mediów i reklamy. W roku 1996 pojawiło się pierwsze „Marketing Polska”, a rok później doszło do połączenia obydwu tytułów, które jako „Media Marketing Polska” funkcjonują obecnie.

 • Stopka magazynu

  Stopka magazynu MMP

x

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2024 VFP Communications Ltd.