W numerze między innymi:

• Czas czarnych łabędzi. Branża programów lojalnościowych również musi zmierzyć się z wyzwaniami kolejnych kryzysów – najpierw pandemii, a teraz wojny. Jednak długofalowy charakter działań lojalnościowych i ich niewątpliwa efektywność sprawiają, że marketerzy niezmiennie w nie inwestują.

• Ucieczka do przodu. Tegoroczne Series Mania Forum dowiodło, że mimo pandemii producenci i dystrybutorzy seriali nie zwolnili tempa poszukiwań nowych przestrzeni do prowadzenia biznesu. Jeden z głównych powodów: pandemia zweryfikowała wiele strategii dystrybucji kontentu i często krzyżowała plany producentów.

• Marketingowa dyplomacja, czyli jak dobrze robić marketing w kryzysie. Na jak długo zastopować działania w social mediach - i czy w ogóle to robić? Jakich fraz unikać w treściach contentmarketingowych? Czego absolutnie nie komunikować klientom i pracownikom? Takie, między innymi, pytania stawiają sobie agencje marketingowe oraz ich klienci w związku z wojną w Ukrainie i pandemią koronawirusa. Odpowiedzią jest dobrze określony i właściwie realizowany brand purpose.

• Polski konsument w trakcie wojny. Ponad 70% konsumentów nie zmieniło nawyków zakupowych pod wpływem wojny w Ukrainie, wynika z badania przeprowadzonego przez Mindshare Polska. Większość ankietowanych nie ma nic przeciwko prowadzonej komunikacji reklamowej, jednak znaczący wpływ na postrzeganie marek ma ich zaangażowanie w pomoc – ponad 60% konsumentów oczekuje aktywnego wsparcia Ukrainy przez firmy.

• Marka jako chwila wytchnienia. Wszyscy zastanawiamy się, jak będzie wyglądał marketing w tym kolejnym trudnym dla Polski i świata roku. A może właśnie teraz powróci do korzeni?

• Przetargi. Crème de la crème pracy agencyjnej. Dzięki nim agencje rozwijają się, nabywają nowe kompetencje i, rzecz jasna, pozyskują nowych klientów. Dla marketerów przetargi są równie istotne.

 

84 strony o marketingu z pasją

Dodatki do numeru:
- Raport Marka i Marketer Roku 2022
- Raport Praktyki Przetargowe 2022

ŁATKI LUB ORDERY

ZA NAMI KOLEJNA EDYCJA DOROCZNEJ KONFERENCJI MULTISCREEN DAY. W MOIM ODCZUCIU BYŁA TO EDYCJA WYJĄTKOWA – PO DWÓCH PANDEMICZNYCH LATACH MIELIŚMY WRESZCIE PUBLICZNOŚĆ „NA ŻYWO”. Była też, rzecz jasna, bardzo duża grupa fanów online, którzy śledzili ten event w internecie, a liczba pytań kierowanych przez nich do prelegentów była rekordowa. Wszyscy speakerzy spisali się na medal. I nie jest to wazelina, ale szczera ocena wystąpień – na chłodno, post factum. Raz jeszcze wszystkim dziękujemy za niezwykłą pracę i dobrą energię.
Ze względu na wojnę w Ukrainie edycja Multiscreen Day 2022 była też wyjątkowo trudna, bo wszyscy myślami jesteśmy przecież przy wschodniej granicy Polski i dalej. Układając program konferencji, nie mogliśmy w tym roku zapomnieć o najgorętszych tematach niespodziewanie - pośrednio i bezpośrednio - dotykających naszej branży. Stąd obecność Olgi Robinson z BBC, która od lat zajmuje się tematyką dezinformacji. Na Multiscreen Day 2022 padło wiele mądrych zdań. Przywołajmy niektóre. Agnieszka Gozdek z 180heartbeats Jung v. Matt: „Nie wszystkie marki jest nam tak samo łatwo bojkotować. Łatwiej nam zrezygnować z piwa, niż wyrzucić kredyt, konto, samochód”. Damian Borowiec z MediaHub: „Po wybuchu wojny w Ukrainie nie było wycofywania komunikacji na taką skalę jak 2 lata temu zaraz po wybuchu pandemii. Jesteśmy bardziej gruboskórni”. I wspomniana już Olga Robinson z BBC Monitoring: „Kiedyś polityka uczyła się technik komunikacyjnych od marketingu, teraz często jest odwrotnie. Mam tu na myśli zarówno dobre praktyki, jak i niestety wszystko to, co wiąże się z dezinformacją”. Wrzucam te myśli jako zachętę do refleksji.
Kto nie uczestniczył w Multiscreen Day 2022, niech żałuje. To była ważna lekcja dla mediów, agencji i marketerów. Również dla tych, których opisujemy i nagradzamy w publikowanym w tym numerze raporcie „Marka i Marketer Roku”. Każdy z uczestników rynku mediów i reklamy w Polsce dziś, w obliczu wojny w Ukrainie, powinien uświadomić sobie, że w branży (jak w internecie) nic nie ginie i to, jak marki zachowują i komunikują się dziś na wielu ekranach, może zadecydować o ich biznesie na lata. Markom można bowiem przykleić łatkę lub przypiąć order.

Piotr Machul,
zastępca redaktora naczelnego, „Media Marketing Polska”

  • O magazynie

    „Media Marketing Polska” to wiodący ogólnopolski magazyn poświęcony mediom, reklamie i marketingowi. Stanowi obszerne źródło informacji na temat nowych produktów, systemów dystrybucji, innowacji marketingowych, działań promocyjnych oraz różnych technik sprzedaży. Informuje o agencjach reklamowych, klientach, dla których pracują, nowych kampaniach i przetargach.

  • Co zawiera prenumerata magazynu

    dziesięć egzemplarzy magazynu,
    E-wydania - darmowy dostęp do cyfrowej wersji magazynów poprzez dedykowaną aplikację na urządzenia mobilne (App Store , Google Play),
    bezpłatny dostęp do serwisu "Magazyn MMP Online",
    bezpłatną dwutygodniową wersję testową "MMP24",
    raporty specjalne "MMP",
    "Almanach Mediów i Reklamy" ( wersja drukukowana ),
    "Almanach Mediów i Reklamy" ( wersja online ),
    rabaty na uczestnictwo w wydarzeniach organizowanych przez wydawnictwo,
    darmową wysyłkę.

  • Gdzie moge zakupić magazyn

    zakup online poprzez sklep.media.com.pl
    poprzez formularz prenumeraty w wersji PDF
    zakup egzemplarzy w salonach Empik
    kontakt bezpośredni do opiekuna produktu

    Piotr Łukowski

  • Strony internetowe związane z magazynem
  • Wydarzenia związane z magazynem

    Gala Agencje Reklamowe i Domy Mediowe
    Kokurs Golden Arrow
    Kokurs Kreatura
    Konferencje pod egidą magazynu
    kontakt w sprawie wydarzeń

    Anna Pastor

    Katarzyna Wlostowska

  • Dostępna przestrzeń reklamowa

    Pobierz najnowsze media reklamowe dla magazynu "Media Marketing Polska"
    kontakt w sprawie reklamy i sponsoringu

    Paweł Balcerek

  • Kontakt z Redakcją

    Tomasz Wygnański

  • Historia magazynu

    Firma VFP Communications powstała w 1992 roku i początkowo zajmowała się wydawaniem miesięcznika „Media Polska” - pierwszego w naszym kraju czasopisma w całości poświęconego zagadnieniom mediów i reklamy. W roku 1996 pojawiło się pierwsze „Marketing Polska”, a rok później doszło do połączenia obydwu tytułów, które jako „Media Marketing Polska” funkcjonują obecnie.

  • Stopka magazynu

    Stopka magazynu MMP

x

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2024 VFP Communications Ltd.