• MIPTV 2018: obecni - nieobecni. Podczas tegorocznej edycji targów telewizyjnych MIPTV nie było wspólnego stoiska polskich nadawców i producentów TV. Można rzec: tradycyjnie. Wiele wskazuje na to, że jeszcze długo na canneńskiej imprezie takiego przedsięwzięcia nie uda się zrealizować. A szkoda, bo polskie produkcje telewizyjne są coraz bardziej nowatorskie i warte wypromowania.

• Wyścig zbrojeń cz. 2. Na rynku telefonii stacjonarnej zachodzą zmiany równie istotne jak na rynku komórkowym. Być może nawet istotniejsze.

• Wymyślić dom na nowo. Prowadzenie biznesu agencyjnego nie jest dzisiaj łatwe. Spadające marże, ratowanie się up-sellem i słuchanie niezadowolonych klientów to dzisiaj norma. Dodatkowo na ręce patrzy sieciowy wielki brat.  - Klienci traktują nas jak sprzedawców ziemniaków w postaci paczek GRP. Ale sami sobie na to zasłużyliśmy - mówi szefowa jednego z domów mediowych.

• Odpowiednia ekstrakcja. – Nie jest tajemnicą, że w Polsce kapsułka kojarzy się z kawą niskiej jakości. Często się mówi, że to jest kawa rozpuszczalna, nie wiadomo, co tam jest w tej kapsułce, chemia. To jest duże wyzwanie – mówi Ewa Kwiatkowska, marketing manager Nesspresso w Polsce.

• Z nadzieją na lepsze przetargi. Jednym z najważniejszych wydarzeń ostatnich miesięcy dla branży eventowej była publikacja kolejnej części białej księgi dobrych praktyk przetargowych przed organizacjami branżowymi i agencjami. Jednak wciąż stoi trudne zadanie edukacji klientów.

• Tempo nie spada.Domy mediowe nadal nie mają chwili odpoczynku. Duże budżety ciągle są przedmiotem przetargów.

160 strony

Bez frontmena

„Misconduct” – to dość zagadkowe słowo pojawiło się przy pierwszych doniesieniach o przyczynach rezygnacji sir Martina Sorrella z funkcji szefa WPP, największego holdingu reklamowego na świecie. Nie będę spekulował, czego dotyczyły oskarżenia, ale trudno oprzeć się wrażeniu, że rezygnacja ta nie została wymuszona i jest raczej dobrowolną abdykacją niekoronowanego władcy światowej reklamy. Niekoniecznie związaną z oskarżeniami o złe prowadzenie się. Przez cały ubiegły rok akcje WPP mocno spadały, spółka zaprezentowała słabsze wyniki finansowe, wyzwań przybywało i nic nie wskazywało na to, aby WPP miało odzyskać swoją dawną dynamikę. I chociaż moment odejścia Sorella można traktować jako efekt zbiegu przykrych dla niego okoliczności, to ja raczej widzę w tym znak czasów. Rynek reklamy bez swojego frontmana nie będzie taki sam. Niektórzy wieloletni klienci WPP, jak np. Ford, już ruszyli do przetargu. Po raz kolejny piszemy o postaci Martina Sorrella, ale tym razem w wyjątkowym kontekście – 18. raportu „MMP” „Agencje Reklamowe i Domy Mediowe”. I pewnie prawie przy każdym raporcie padały słowa „zmiana”, „transformacja”, „digitalizacja”. Teraz jednak rynek naprawdę staje na progu rewolucji, chociaż moim zdaniem rewolucja digitalowa nie zagraża samej idei funkcjonowania agencji reklamowej. Ale w praktyce rewolucja ta i zmiany po stronie marketerów okazały się bezlitosne dla kilku agencji kreatywnych. W ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy przestały samodzielnie działać w Polsce: TBWA, Young & Rubicam, FCB, J. Walter Thompson. Aż szkoda, że te wspaniałe marki agencyjne ulegną – jak się spodziewam – marginalizacji, a może nawet zapomnieniu.

I kolejny znak czasów – na naszej okładce ponownie dom mediowy i wiele wyróżnień w środku raportu dla znakomitych domów i agencji. Bo pomimo narzekań, fuzji, likwidacji, abdykacji i innych zakrętów to był jednak dobry rok dla branży. Wystarczy spojrzeć na nagrodzone i wyróżnione przez nas agencje.Tomasz Wygnański Tomasz Wygnański,
redaktor naczelny,
"Media & Marketing Polska"

 • O magazynie

  „Media Marketing Polska” to wiodący ogólnopolski magazyn poświęcony mediom, reklamie i marketingowi. Stanowi obszerne źródło informacji na temat nowych produktów, systemów dystrybucji, innowacji marketingowych, działań promocyjnych oraz różnych technik sprzedaży. Informuje o agencjach reklamowych, klientach, dla których pracują, nowych kampaniach i przetargach.

 • Co zawiera prenumerata magazynu

  dziesięć egzemplarzy magazynu,
  E-wydania - darmowy dostęp do cyfrowej wersji magazynów poprzez dedykowaną aplikację na urządzenia mobilne (App Store , Google Play),
  bezpłatny dostęp do serwisu "Magazyn MMP Online",
  bezpłatną dwutygodniową wersję testową "MMP24",
  raporty specjalne "MMP",
  "Almanach Mediów i Reklamy" ( wersja drukukowana ),
  "Almanach Mediów i Reklamy" ( wersja online ),
  rabaty na uczestnictwo w wydarzeniach organizowanych przez wydawnictwo,
  darmową wysyłkę.

 • Gdzie moge zakupić magazyn

  zakup online poprzez sklep.media.com.pl
  poprzez formularz prenumeraty w wersji PDF
  zakup egzemplarzy w salonach Empik
  kontakt bezpośredni do opiekuna produktu

  Piotr Łukowski

 • Strony internetowe związane z magazynem
 • Wydarzenia związane z magazynem

  Gala Agencje Reklamowe i Domy Mediowe
  Kokurs Golden Arrow
  Kokurs Kreatura
  Konferencje pod egidą magazynu
  kontakt w sprawie wydarzeń

  Anna Pastor

  Katarzyna Wlostowska

 • Dostępna przestrzeń reklamowa

  Pobierz najnowsze media reklamowe dla magazynu "Media Marketing Polska"
  kontakt w sprawie reklamy i sponsoringu

  Paweł Balcerek

 • Kontakt z Redakcją

  Tomasz Wygnański

 • Historia magazynu

  Firma VFP Communications powstała w 1992 roku i początkowo zajmowała się wydawaniem miesięcznika „Media Polska” - pierwszego w naszym kraju czasopisma w całości poświęconego zagadnieniom mediów i reklamy. W roku 1996 pojawiło się pierwsze „Marketing Polska”, a rok później doszło do połączenia obydwu tytułów, które jako „Media Marketing Polska” funkcjonują obecnie.

 • Stopka magazynu

  Stopka magazynu MMP

x

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2024 VFP Communications Ltd.