→ McDonald's ma apetyt na wiecej. - Polska pełni dla McDonald's funkcję inkubatora nowych rozwiązań. Tak ostatnio określił nasz rynek Steve Easterbrook, prezydent korporacji. Od 2015 r. mieliśmy kilkadziesiąt wizyt kolegów z innych krajów zainteresowanych naszymi doświadczeniami i sposobem ich implementacji - mowi Adam Pieńkowski, dyrektor generalny McDonald's Polska.

→ Bunt w outdoorze. Każda branża ma swoją reprezentację, która dba o jej interesy, pomaga w ustaleniu kierunku rozwoju i stoi na straży przestrzegania dobrych praktyk w biznesie. Co się jednak dzieje, kiedy wspólna sprawa schodzi na drugi plan, podnoszą się głosy dezaprobaty i brakuje spójnej wizji kierunku działania?

→ Między stronami. Chociaż Polacy czytają bardzo mało, rynek ksążki wciąż się rozwija. Coraz ważniejszą rolę odgrywają na nim koncerny medialne, zwłaszcza wydawcy prasy. Czy książki zrównoważą spadki wpływów dzienników i magazynów?

→ Wciąż tylko cztery. Agencje z Polski na tegoroczny festiwal w Cannes zgłosiły 164 prace, a 18 z nich znalazlo się na short-listach w swoich kategoriach. Podobnie jak w ub.r. jury pozwoliło się cieszyć naszym agencjom czterema Lwami. Od 2013 r. lepszego wyniku nie mieliśmy.

→ Jak dać więcej za mniej, czyli przyszłość agencji mediowych. Transformacja w kierunku consultingu oraz inwestycje w automatyzację pracy to dowody na to, że domy mediowe już teraz starają się odpowiadać na potrzeby swoich klientów, czyli być bardziej efektywne (nie tylko w kontekście kosztu GPR) i dostarczać większą wartość niż do tej pory.

Domy produkcyjne pod lupę

Witamy po wakacyjnej przerwie, meldując gotowość do podjęcia nowych branżowych wyzwań. Poniżej chcę się skupić na oficjalnym zaanonsowaniu jednego z nich – jeszcze w tym roku rozpoczynamy cykliczne badanie jakości pracy domów produkcyjnych. Analogicznie jak w przypadku agencji reklamowych, domów mediowych, agencji interaktywnych, agencji BTL i eventowych oraz biur reklamy zamierzamy systematycznie analizować i publikować dotyczące tej sfery raporty i przyznawać wyróżnienia dla najlepszych podmiotów. Naszą życzliwą diagnozę będziemy – tak jak robimy to od kilkunastu lat – realizować ze sprawdzonym partnerem badawczym, czyli instytutem Kantar Millward Brown. Czynimy to z tym większą przyjemnością, że redakcja
"Media & Marketing Polska"
była jedynym rynkowym podmiotem, do którego zwrócili się reprezentanci tego środowiska z prośbą o przeanalizowanie całokształtu tego – tak przecież istotnego – obszaru marketingowej komunikacji. Niniejszym pragnę zapewnić, że powierzonego nam zaufania nie zawiedziemy – „szlachectwo zobowiązuje”, tym bardziej że we właśnie opublikowanych badaniach „MMP” po raz kolejny zostało uznane „najbardziej wiarygodnym medium branżowym”.

I tego musimy się trzymać!Piotr Pokrzywa Piotr Pokrzywa,
redaktor naczelny,
"Media & Marketing Polska"

 • O magazynie

  „Media Marketing Polska” to wiodący ogólnopolski magazyn poświęcony mediom, reklamie i marketingowi. Stanowi obszerne źródło informacji na temat nowych produktów, systemów dystrybucji, innowacji marketingowych, działań promocyjnych oraz różnych technik sprzedaży. Informuje o agencjach reklamowych, klientach, dla których pracują, nowych kampaniach i przetargach.

 • Co zawiera prenumerata magazynu

  dziesięć egzemplarzy magazynu,
  E-wydania - darmowy dostęp do cyfrowej wersji magazynów poprzez dedykowaną aplikację na urządzenia mobilne (App Store , Google Play),
  bezpłatny dostęp do serwisu "Magazyn MMP Online",
  bezpłatną dwutygodniową wersję testową "MMP24",
  raporty specjalne "MMP",
  "Almanach Mediów i Reklamy" ( wersja drukukowana ),
  "Almanach Mediów i Reklamy" ( wersja online ),
  rabaty na uczestnictwo w wydarzeniach organizowanych przez wydawnictwo,
  darmową wysyłkę.

 • Gdzie moge zakupić magazyn

  zakup online poprzez sklep.media.com.pl
  poprzez formularz prenumeraty w wersji PDF
  zakup egzemplarzy w salonach Empik
  kontakt bezpośredni do opiekuna produktu

  Piotr Łukowski

 • Strony internetowe związane z magazynem
 • Wydarzenia związane z magazynem

  Gala Agencje Reklamowe i Domy Mediowe
  Kokurs Golden Arrow
  Kokurs Kreatura
  Konferencje pod egidą magazynu
  kontakt w sprawie wydarzeń

  Anna Pastor

  Katarzyna Wlostowska

 • Dostępna przestrzeń reklamowa

  Pobierz najnowsze media reklamowe dla magazynu "Media Marketing Polska"
  kontakt w sprawie reklamy i sponsoringu

  Paweł Balcerek

 • Kontakt z Redakcją

  Tomasz Wygnański

 • Historia magazynu

  Firma VFP Communications powstała w 1992 roku i początkowo zajmowała się wydawaniem miesięcznika „Media Polska” - pierwszego w naszym kraju czasopisma w całości poświęconego zagadnieniom mediów i reklamy. W roku 1996 pojawiło się pierwsze „Marketing Polska”, a rok później doszło do połączenia obydwu tytułów, które jako „Media Marketing Polska” funkcjonują obecnie.

 • Stopka magazynu

  Stopka magazynu MMP

x

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2024 VFP Communications Ltd.