W numerze między innymi:

• Akcja mimo ograniczeń. W ciągu roku od początku pandemii studia produkcyjne, podobnie jak cała branża reklamowa, przeszły istotne zmiany. Dotyczą one zarówno wielkości budżetów, liczby produkcji, kontaktów z marketerami, jak i samego procesu produkcji, który nie tylko podlega reżimowi sanitarnemu, ale też zmienia oblicze ze stacjonarnego na zdalny. Trendem ub.r. było jednak niestety także ograniczanie przez klientów budżetów produkcyjnych.

• Na wojnie z fraudem. Przepytaliśmy Piotra Ziemskiego, programmatic & performance managera z GroupM, o co tak naprawdę chodzi z oszustwami w kampaniach internetowych.

• Myślimy obiema półkulami: kreatywną i mediową. O współpracy z agencją reklamową MullenLowe Warsaw, klientach i przetargach w czasie pandemii, audytorach oraz działaniu domu mediowego w modelu afiliacji z siecią mówi Ewa Góralska, managing director MullenLowe MiediaHub.

• Rozłam w branży PR? Jesienią ubiegłego roku zadebiutowała nowa organizacja branżowa – Stowarzyszenie Agencji Public Relations (SAPR). Powołało ją 20 agencji PR z różnych miast Polski w celu reprezentacji i wspierania szeroko rozumianej branży PR. Wcześniej część tych agencji i ich przedstawiciele przez lata tworzyli Związek Firm Public Relations. Dlaczego doszło do podziału?

• Moc sportowca, moc marki. Nie wystarczy rozpoznawalność i sukces, by sportowiec stał się gwiazdą marketingu. Potrzebne są jeszcze mocny wizerunek i dobra energia. Na szczęście wielu polskich zawodników i kilka naszych drużyn narodowych mają tę moc. I na szczęście lista nie jest zamknięta.

• Wschodzące gwiazdy. Top 11 sportowców, którzy mają wiele atutów, by stać się również gwiazdami marketingu sportowego.

80 stron o marketingu z pasjąDodatek do numeru:
- Raport Sportowcy i Sponsoring 2021

STUDIA DAJĄ PRZYKŁAD

NIE MOGĘ SIĘ POZBYĆ MOŻE NIECO NAIWNEGO, ROMANTYCZNEGO PRZEKONANIA, ŻE OSIĄGNIĘCIA NAJWIĘKSZYCH POLSKICH TWÓRCÓW FILMÓW FABULARNYCH: REŻYSERÓW, OPERATORÓW, AKTORÓW NAGRADZANYCH NA ŚWIATOWYCH FESTIWALACH, JAKOŚ PRZEKŁADAJĄ SIĘ NA BRANŻĘ PRODUKCJI REKLAMOWEJ. NIE WIEM, CZY TO WŁAŚNIE DLATEGO, ALE W KRAJOBRAZIE POLSKIEJ BRANŻY REKLAMOWEJ STUDIA SĄ JEDNYM Z NAJJAŚNIEJSZYCH PUNKTÓW.

I teraz, podczas pandemii, po raz kolejny studia wykazały się niezwykłą innowacyjnością. W dziedzinie, w której praca zdalna jest niemal niemożliwa, wprowadzono takie procedury bezpieczeństwa, a nawet skomplikowane urządzenia, jak kurtyny, które pozwoliły wznowić produkcję w czasie pierwszego lockdownu, rok temu.
Piszemy o tym obszernie w tym magazynie. Rok 2020 nie był dla studiów zły, ale wyzwań nie brakuje. Najważniejsze pytanie, na które także próbujemy w tekście odpowiedzieć, to, czy branże dotknięte kryzysem nadal będą zamawiać wysokobudżetowe produkcje reklamowe. I drugie pytanie: czy przesunięcie przez marketerów akcentów z TV na komunikację digital może skomplikować biznes studiów?
W ciągu tego roku będziemy się bacznie przyglądać rynkowi produkcji reklamowej. Planujemy także nowe badanie. Tym razem nie będzie to próba oceny satysfakcji klientów z pacy poszczególnych studiów. Chcemy zapytać różnych uczestników rynku o najważniejsze trendy związane z produkcją reklamową.
Niezależnie od tego, jakie wyzwania przyniesie ten rok, jestem przekonany, że studia wyjdą z nich obronną ręką.

Tomasz Wygnański Tomasz Wygnański,
redaktor naczelny,
„Media Marketing Polska”

 • O magazynie

  „Media Marketing Polska” to wiodący ogólnopolski magazyn poświęcony mediom, reklamie i marketingowi. Stanowi obszerne źródło informacji na temat nowych produktów, systemów dystrybucji, innowacji marketingowych, działań promocyjnych oraz różnych technik sprzedaży. Informuje o agencjach reklamowych, klientach, dla których pracują, nowych kampaniach i przetargach.

 • Co zawiera prenumerata magazynu

  dziesięć egzemplarzy magazynu,
  E-wydania - darmowy dostęp do cyfrowej wersji magazynów poprzez dedykowaną aplikację na urządzenia mobilne (App Store , Google Play),
  bezpłatny dostęp do serwisu "Magazyn MMP Online",
  bezpłatną dwutygodniową wersję testową "MMP24",
  raporty specjalne "MMP",
  "Almanach Mediów i Reklamy" ( wersja drukukowana ),
  "Almanach Mediów i Reklamy" ( wersja online ),
  rabaty na uczestnictwo w wydarzeniach organizowanych przez wydawnictwo,
  darmową wysyłkę.

 • Gdzie moge zakupić magazyn

  zakup online poprzez sklep.media.com.pl
  poprzez formularz prenumeraty w wersji PDF
  zakup egzemplarzy w salonach Empik
  kontakt bezpośredni do opiekuna produktu

  Piotr Łukowski

 • Strony internetowe związane z magazynem
 • Wydarzenia związane z magazynem

  Gala Agencje Reklamowe i Domy Mediowe
  Kokurs Golden Arrow
  Kokurs Kreatura
  Konferencje pod egidą magazynu
  kontakt w sprawie wydarzeń

  Anna Pastor

  Katarzyna Wlostowska

 • Dostępna przestrzeń reklamowa

  Pobierz najnowsze media reklamowe dla magazynu "Media Marketing Polska"
  kontakt w sprawie reklamy i sponsoringu

  Paweł Balcerek

 • Kontakt z Redakcją

  Tomasz Wygnański

 • Historia magazynu

  Firma VFP Communications powstała w 1992 roku i początkowo zajmowała się wydawaniem miesięcznika „Media Polska” - pierwszego w naszym kraju czasopisma w całości poświęconego zagadnieniom mediów i reklamy. W roku 1996 pojawiło się pierwsze „Marketing Polska”, a rok później doszło do połączenia obydwu tytułów, które jako „Media Marketing Polska” funkcjonują obecnie.

 • Stopka magazynu

  Stopka magazynu MMP

x

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2024 VFP Communications Ltd.