W numerze między innymi:

• Tworzenie to dla nas frajda
OSKAR KUBICKI i KRZYSZTOF CZOP to restauratorski duet, który ma na koncie już cztery lokale. Każdy z nich różni się typem kuchni, atmosferą i grupą docelową, ale wszystkie łączy Gdynia i jej architektura. W rozmowie z „Food Service” opowiadają o procesie rodzenia się nowych konceptów i codziennej pracy w gastronomicznym żywiole. Oraz o adrenalinie, która temu wszystkiemu towarzyszy.

• Słodka tradycja w roślinnej odsłonie
Drożdżówki, jagodzianki, pączki to słodkie przekąski, które przenoszą nas do błogich czasów dzieciństwa. Czy są one możliwe do odtworzenia w kuchni wegańskiej i dlaczego w ogóle warto podejmować taką próbę? Na te pytania, przy okazji premiery „Roślinnego przewodnika cukierniczego”, odpowiada Wojciech Starowicz – utytułowany mistrz cukiernictwa roślinnego, którego wypieki na co dzień znajdziemy w krakowskiej rodzinnej Cukierni Starowicz.

• Kulinarna liga mistrzów
O przygotowaniach do zbliżającego się polskiego finału konkursu Bocuse d’Or, który odbędzie się 4 listopada w Expo Kraków rozmawiamy z Jackiem Krawczykiem, prezesem zarządu Bocuse d’Or Poland.

• Noma – gdzie niemożliwe jest możliwe
Byli już na szczycie i dokładnie wtedy postanowili się zamknąć i wymyślić na nowo. A potem nastała pandemia, która zmusiła ich do szukania sposobu na przetrwanie dwóch lockdownów. Zespół Nomy – niepokorny, awangardowy, wyznaczający nowe ścieżki – dokonał tego, co wcześniej wydawało się niemożliwe. Przy swoim szyldzie może powiesić tabliczkę z trzema gwiazdkami Michelin, a do listy osiągnięć wpisać pięciokrotny tytuł najlepszej restauracji świata.

• EnoTarnowskie – życie w rytmie slow
W jedności siła! Właściciele winnic z powiatów tarnowskiego, brzeskiego i dąbrowskiego zwarli szeregi – nie chcą ze sobą konkurować, będą wzajemnie się wspierać. Zrzeszeni wokół projektu EnoTarnowskie mają ambitny cel – wypromować Tarnowszczyznę jako region winiarski z prawdziwego zdarzenia.

68 stron

NA SZEFÓW I SZEFOWE KUCHNI SPADŁA ODPOWIEDZIALNOŚĆ, Z JAKĄ NIE MIERZYLI SIĘ WCZEŚNIEJ

W październiku obchodziliśmy Dzień Szefa i Szefowej Kuchni. Za każdym razem, gdy myślę o tym zawodzie, jestem pełna podziwu dla talentów nie tylko kulinarnych, ale i organizacyjnych, jakimi osoba na tym stanowisku powinna władać. Szybkie poszukiwanie typowego wizerunku szefa kuchni w Google daje obraz starszego pana z obfitym wąsem i wysoką czapą na głowie. Taki image sugeruje pewnego rodzaju zakotwiczenie w przeszłości, tradycyjne, a być może i skostniałe podejście do tematu odżywiania. A to przecież mija się z prawdą. Dzisiejsze czasy są ogromnym wyzwaniem – mam tu na myśli dwa pojemne hasła, jakimi są klimat i pandemia. Na szefów i szefowe kuchni spadła odpowiedzialność, z jaką nie mierzyli się wcześniej. Do niedawna codzienny cel wyznaczało zadanie pt.: „Jak mam zaskoczyć gości swojej restauracji?”. Dziś kulinarni mistrzowie muszą dodatkowo dbać o środowisko naturalne i dobrostan zwierząt, robić to ekonomicznie i w duchu zero waste, być elastycznymi i nowoczesnymi innowatorami (np. na potrzeby delivery), a także sprostać najnowszym dietom i wymogom współczesnych konsumentów (wystarczy wspomnieć ogrom obowiązkowej już wiedzy, jaką stanowi kuchnia wegańska czy bezglutenowa).
Dlatego z mojej strony chapeau bas za Waszą codzienną pracę i serce. Dziękuję, że Wam się chce rozwijać, uczyć, nieustannie zaskakiwać lub czasem robić krok wstecz, by sięgnąć do korzeni tego, kim i gdzie jesteśmy. A o tym, jaką drogę przebył najlepszy obecnie szef kuchni świata Rene Redzepi, przeczytacie na str. 30. Bo inspiracji nigdy dość!

Agata Godlewska
Rredaktor naczelna
„Food Service”
Agata Godlewska

  • O magazynie

    Miesięcznik z branży HoReCa - Food Service, czasopismo specjalistyczne skierowane do właścicieli, kadry kierowniczej, barmanów oraz szefów kuchni placówek gastronomicznych tj. restauracji, barów, kawiarni, hoteli oraz innych placówek zbiorowego żywienia, pragnący poszerzać swą wiedzę, rozwijać umiejętności, a w ten sposób podnosić standard swoich usług.

    Periodyczność: miesięcznik
    Nakład: 9000 egzemplarzy, kontrolowany przez Związek Kontroli Dystrybucji Prasy (ZKDP)
    Dystrybucja: wysyłka imienna przez Pocztę Polską oraz firmę InPost (8000 egz.), dystrybucja w sieci Empik na terenie całego kraju (1000 egz.)

  • Co zawiera prenumerata magazynu

    dziesięć egzemplarzy magazynu,
    E-wydania - darmowy dostęp do cyfrowej wersji magazynów poprzez dedykowaną aplikację na urządzenia mobilne (App Store , Google Play),
    rabaty na uczestnictwo w wydarzeniach organizowanych przez wydawnictwo,
    darmową wysyłkę

  • Gdzie moge zakupić magazyn

    zakup online poprzez sklep.media.com.pl
    poprzez formularz prenumeraty w wersji PDF
    zakup egzemplarzy w salonach Empik
    kontakt bezpośredni do opiekuna produktu
    Piotr Łukowski

  • Strony internetowe związane z magazynem
  • Wydarzenia związane z magazynem

    Konferencje pod egidą magazynu
    kontakt w sprawie wydarzeń
    Anna Pastor
    Katarzyna Wlostowska Monika Łojek

  • Dostępna przestrzeń reklamowa

    Pobierz najnowsze media reklamowe dla magazynu "Foodservice"
    kontakt w sprawie reklamy i sponsoringu
    Monika Łojek Anna Piskorz Nataliia Giermuda

  • Kontakt z Redakcją

    Agata Godlewska

  • Historia magazynu

    Food Service - wydawany od 1994 r. prestiżowy magazyn specjalistyczny skierowany do szefów kuchni, właścicieli oraz kadry zarządzającej renomowanych placówek gastronomicznych oraz hoteli. Na stałe z redakcją współpracują m.in. szef kuchni Adam Chrząstowski, Master Sommelier Adam Pawłowski oraz prof. Jarosław Dumanowski. „Food Service” jest częścią sieci profesjonalnych magazynów wydawanych pod tym samym tytułem w Polsce, Austrii, Niemczech, Szwajcarii, Rosji, Indiach. Redaktor naczelną magazynu jest Agata Godlewska.

  • Stopka magazynu

    Stopka magazynu Foodservice

x

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2024 VFP Communications Ltd.