• Restaurator 24 godziny na dobę
To najradośniejszy restaurator, jakiego znamy. Nie sposób wyjść z jego lokalu, nie natknąwszy się na niego. Albo obsłuży wasz stolik, albo przygotuje drinka, a na pewno opowie jedną z historii swojego barwnego życia. Przygotowuje się właśnie do otwarcia cukierni. Jak w związku z tym radzi sobie z delegowaniem obowiązków i kiedy odpoczywa? O tym oraz o szacunku do pracy i liczeniu każdego grosza opowiada Marcin Koch.

• Michelin Main Cities of Europe
Tegoroczna edycja przewodnika prezentuje w sumie 56 restauracji z Polski - 30 z Warszawy oraz 26 z Krakowa. W stolicy dołączyły cztery oraz zniknęły trzy lokale, a w Krakowie pojawiły się cztery, natomiast wypadły dwie restauracje.

• Mocna jak kobieta
"Kobieta jest jak torebka herbaty - nigdy nie wiesz, jaka jest jej moc, dopóki nie włożysz jej do wrzątku" - Eleanor Roosevelt.

• Samemu idzie się szybciej, ale razem zajdzie się dalej
9 lutego odbyła się uroczysta gala Francusko-Polskiej Izby Gospodarczej (CCIFP). Zaproponowane podczas wydarzenia menu łączyło Polską i Francuską tradycję kulinarną, a wyjątkową kolację przygotowało trzech szefów kuchni: Wojciech Modest Amaro, Maciej Majewski oraz Philippe Mille. W rozmowie z "Food Service" Philippe Mille, szef kuchni restauracji Le Parc w zamku Les Crayères w Szampanii, dzieli się swoją historią i inspiracjami, które przyczyniły się do jego sukcesu.

• 80/20, czyli o zasadzie pareto
Istnieje prawdopodobieństwo, że przeczytanie 20 proc. tego artykułu pozwoli na zrozumienie 80 proc. jego treści.

78 stron

O roku wiosną jak bumerang powraca temat reprezentacji (lub raczej braku) kobiet w gastronomii. Wszystko za sprawą Parabere Forum, organizowanego w różnych miastach Europy, mającego na celu wyrównanie szans w obszarze pracy, płac i widoczności medialnej kobiet na scenie kulinarnej. W tym roku na kongres do Malmö przyjechało ponad 400 kobiet, by posłuchać swoich koleżanek i kolegów mówiących na scenie o tym, jak poprzez jedzenie zmieniają świat wokół siebie. Kilka takich historii opisała dla nas Ewa „Malika” Szyc-Juchnowicz, która była na miejscu, a jej relację przeczytacie na stronie 32. Do tematyki Parabere ściśle nawiązuje dokument „Boginie jedzenia”, w którym zresztą wypowiada się Maria Canabal, twórczyni forum. Wyglądajcie tych pokazów w swoim mieście organizuje je Films for Food, które coraz prężniej działa w obszarze kulturalno-kulinarnym na naszym rynku. Z innych ważnych wydarzeń ostatnich tygodni nie sposób nie wymienić premiery przewodnika Michelin „Main Cities of Europe”, która odbyła się w Budapeszcie. Status gwiazdkowy dla Polski pozostaje niezmienny. Jeśli chodzi o BIB-y (wyróżnienie za celujący stosunek jakości jedzenia do ceny), doszedł nam jeden dla warszawskiej restauracji Ale Wino, czego serdecznie gratulujemy. Ostatnie lata pełne nadziei i apetytu polskich szefów kuchni, restauratorów, smakoszy czy mediów na większą liczbę gwiazdek dla naszego kraju pokazują, że doszliśmy do pewnej granicy. Polska jest zauważona, nasze restauracje są rekomendowane, ale jeśli chcemy więcej niezbędne są działania. I to na dużą skalę potrzeba finansowania, potrzeba lidera/liderki, potrzeba współpracy. Pisze o tym w swoim felietonie Adam Chrząstowski (s. 6), ale w szczególności odsyłam was do tekstu Joanny Mróz z 8 kwietnia, opublikowanego na jej stronie froblog.pl. I więcej nie napiszę, bo on wyjaśnia wszystko. Dla nas natomiast relację z gwiazdkowego Budapesztu przygotowała Małgorzata Minta (s. 18). Na koniec czas na wyjątkowe wydarzenie. To premiera pewnej książki, z której jestem bardzo dumna. Z kilku powodów. Po pierwsze, jej autorami są osoby ściśle związane z naszym magazynem. Po drugie to po prostu niezwykle ważna i potrzebna pozycja na polskim rynku. Mowa o książce Patrycji Siwiec i Adama Pawłowskiego pt. „Gościnność” (rozmowa z autorami na s. 14). Pozycja dotyczy wzrocowej obsługi w restauracjach, uczy, jak ją implementować, opisuje scenariusze postępowania dla serwisu, menedżera, restauratora, wskazuje prawidłowe schematy działania restauracji i jej podejścia do gościa. Wszystko podane w prostej, przystępnej i humorystycznej formie. To nie jest odkrycie Ameryki, bo przecież niby wszyscy wiemy, jak być powinno. Ale jest to pomocna dłoń dla wszystkich decyzyjnych osób w lokalach gastronomicznych, którzy bardzo by chcieli, żeby było dobrze, ale nie do końca wiedzą, jak te chęci wcielić w życie. Voilà „Gościnność” służy.

Agata Godlewska
redaktor naczelna
"Food Service"
Agata Godlewska

  • O magazynie

    Miesięcznik z branży HoReCa - Food Service, czasopismo specjalistyczne skierowane do właścicieli, kadry kierowniczej, barmanów oraz szefów kuchni placówek gastronomicznych tj. restauracji, barów, kawiarni, hoteli oraz innych placówek zbiorowego żywienia, pragnący poszerzać swą wiedzę, rozwijać umiejętności, a w ten sposób podnosić standard swoich usług.

    Periodyczność: miesięcznik
    Nakład: 9000 egzemplarzy, kontrolowany przez Związek Kontroli Dystrybucji Prasy (ZKDP)
    Dystrybucja: wysyłka imienna przez Pocztę Polską oraz firmę InPost (8000 egz.), dystrybucja w sieci Empik na terenie całego kraju (1000 egz.)

  • Co zawiera prenumerata magazynu

    dziesięć egzemplarzy magazynu,
    E-wydania - darmowy dostęp do cyfrowej wersji magazynów poprzez dedykowaną aplikację na urządzenia mobilne (App Store , Google Play),
    rabaty na uczestnictwo w wydarzeniach organizowanych przez wydawnictwo,
    darmową wysyłkę

  • Gdzie moge zakupić magazyn

    zakup online poprzez sklep.media.com.pl
    poprzez formularz prenumeraty w wersji PDF
    zakup egzemplarzy w salonach Empik
    kontakt bezpośredni do opiekuna produktu
    Piotr Łukowski

  • Strony internetowe związane z magazynem
  • Wydarzenia związane z magazynem

    Konferencje pod egidą magazynu
    kontakt w sprawie wydarzeń
    Anna Pastor
    Katarzyna Wlostowska Monika Łojek

  • Dostępna przestrzeń reklamowa

    Pobierz najnowsze media reklamowe dla magazynu "Foodservice"
    kontakt w sprawie reklamy i sponsoringu
    Monika Łojek Anna Piskorz Nataliia Giermuda

  • Kontakt z Redakcją

    Agata Godlewska

  • Historia magazynu

    Food Service - wydawany od 1994 r. prestiżowy magazyn specjalistyczny skierowany do szefów kuchni, właścicieli oraz kadry zarządzającej renomowanych placówek gastronomicznych oraz hoteli. Na stałe z redakcją współpracują m.in. szef kuchni Adam Chrząstowski, Master Sommelier Adam Pawłowski oraz prof. Jarosław Dumanowski. „Food Service” jest częścią sieci profesjonalnych magazynów wydawanych pod tym samym tytułem w Polsce, Austrii, Niemczech, Szwajcarii, Rosji, Indiach. Redaktor naczelną magazynu jest Agata Godlewska.

  • Stopka magazynu

    Stopka magazynu Foodservice

x

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2024 VFP Communications Ltd.