Firma VFP Communications Ltd. Sp. z o.o. powstała w 1992 roku i początkowo zajmowała się wydawaniem miesięcznika „Media Polska” - pierwszego w naszym kraju czasopisma w całości poświęconego zagadnieniom mediów i reklamy. W roku 1996 pojawiło się pierwsze „Marketing Polska”, a rok później doszło do połączenia obydwu tytułów, które jako „Media & Marketing Polska” funkcjonują obecnie.
Od 2008 roku VFP jest częścią koncernu Deutscher Fachverlag GmbH z siedzibą we Frankfurcie nad Menem, który w Polsce pod szyldem Polskie Wydawnictwo Fachowe prowadził działalność już od 1993 roku. Pierwszym wydawanym przez PWF od września 1993 roku tytułem był wiodący magazyn branżowy skierowany do przedsiębiorców, detalistów i hurtowników oraz producentów z branży FMCG - „Handel”.
W 1994 roku w portfolio PWF pojawił się „Food Service”, tytuł skierowany do branży HoReCa: szefów kuchni, właścicieli oraz kadry zarządzającej renomowanych placówek gastronomicznych oraz hoteli.
W roku 2008 PWF po połączeniu ze spółką VFP Communications Ltd. Sp. z o.o. przejęło jej nazwę i zaczęło funkcjonować jako jedna firma VFP Communications Ltd. Sp. z o.o.

Obecnie wydawnictwo wraz ze swoimi produktami i stworzoną platformą komunikacyjną 360 stopni koncentruje się wokół trzech segmentów rynku B2B: media, FMCG oraz HoReCa.

Platforma komunikacyjna wydawnictwa łączy wydania drukowane i wersje tabletowe z aktualizowanymi na bieżąco informacjami online oraz dzięki wielu organizowanym przez VFP konkursom, konferencjom i eventom pozwala nam być jeszcze bliżej naszych czytelników.

Pod egidą „Media & Marketing Polska” odbywają się:
- Golden Arrow (konkurs efektywności marketingu zintegrowanego)
- Kreatura (konkurs kreatywności agencji niezależnych)
- gala domy mediowe i agencje reklamowe
- oraz konferencje

Pod egidą „Food Service” organizowana jest coroczna konferencja „Czas na zmiany”, podczas której omawiane są najnowsze trendy i sposoby edukacji rynku gastronomicznego.
Wspólnie z Agnieszką Małkiewicz z AM HoReCa Communications „Food Service” dla przedstawicieli branży HoReCa pod nazwą „Gotuje się!” organizuje na terenie całej Polski cykl bussinesowych spotkań-dyskusji.

Miesięcznik „Handel” jest organizatorem corocznego „Hitu Handlu” - wyróżnień przyznawanych najlepszym z najlepszych w branży FMCG.
Na łamach magazynu prowadzone są również liczne konkursy skierowane do czytelników, nagrodami są m.in. samochód dostawczy
(program „Prowadź z Handlem”) czy kompletna metamorfoza sklepu (konkurs „Wyposaż mój sklep”).

Wydawnictwo VFP Communications Ltd. Sp. z o.o. należy do niemieckiego koncernu wydawniczego DFV Media Group. To jeden z największych niezależnych wydawców specjalistycznych w Europie. Dostarcza profesjonalnych informacji osobom decyzyjnym pracującym w takich sektorach rynku, jak: FMCG, media/marketing, gastronomia, moda - nie tylko w Polsce i Niemczech, ale również w Austrii, Indiach oraz we Włoszech.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszymi tytułami i aktywnościami!


Wszystkie prawa zastrzeżone © 2016 VFP Communications Ltd.