W numerze między innymi:

• Ratownik z południa. Naszą rolą jest walczyć o przyszłość polskiego handlu, a to jest możliwe choćby przez konsolidację – uważa Krzysztof Kuklicz, współwłaściciel dziewięciu sklepów Emo Market i prezes nowej spółki Chorten Południe.

• Koszyk cen: Masło dalej w dół. Rok do roku tanieje tylko masło, ale miesiąc do miesiąca staniały m.in. mleko, olej i ogórki. Szeroko pojęte napoje są droższe o 15-21%, a to dla nich popytowo najlepszy czas w roku.

• Hiszpania w Ursusie. Można tu dobrze zjeść, napić się wina, a przy tym zrobić zakupy. – Sprzedaż detaliczna fantastycznie nam współgra z konsumpcją na miejscu. Jedno napędza drugie – przyznają właściciele warszawskiego La Tienda Española.

 • Nowość goni nowość. Starsi klienci bardzo ostrożnie podchodzą do nowości. Przeciwieństwem są osoby młode, które chętnie i z zainteresowaniem próbują nowych produktów – takie są obserwacje detalistów biorących udział w sondzie „Handlu”.

• Zamykają sięe-sklepy z żywnością. Miało być tak pięknie. Zachłyśnięci możliwościami, jakie daje zakup żywności przez internet, Polacy mieli po pandemii nie rezygnować z nowych nawyków i ochoczo kontynuować e-zakupy. Tak się jednak nie dzieje. Winna inflacja, ale nie tylko.

• Cudów nie ma. Klient, którego nie ma, nagle się nie zjawi. Grupa Kapitałowa Specjał zrzesza łącznie ponad 12 tys. sklepów pod szyldami: Nasz Sklep, Rabat Detal i Livio. Z prezesem Grupy, Krzysztofem Tokarzem, rozmawiamy o rynku, wyzwaniach, handlu i oczywiście przejęciach.

100 stron o handlu

Budżety, nowości i polski handel

JESTEM PRZEKONANY, ŻE NASZE SKLEPY BĘDĄ W DOBREJ KONDYCJI, BYĆ MOŻE ZMIENI SIĘ NIECO PÓŁKA I KATEGORIE PRODUKTOWE, POJAWIĄ SIĘ NOWE PROPOZYCJE. Naszym zadaniem będzie docieranie do młodego konsumenta poprzez unowocześnianie placówek, automatyzację pewnych procesów i działania lojalnościowe, choćby przez aplikację konsumencką. Sam Chorten także ma przed sobą przyszłość jako pewnego rodzaju platforma wsparcia dla polskich kupców. Tu istotną rolą tej organizacji na kolejne lata jest przekonanie producentów, że warto przekładać swoje budżety właśnie na polskie sklepy – to mówi bohater naszej okładki pytany w Rozmowie miesiąca o pięcioletnią perspektywę dla swoich sklepów. My, redakcyjnie, w tym miejscu też apelujemy do producentów: pamiętajcie o wspieraniu odsprzedaży i wszelakich innych działaniach i współdziałaniach z handlem lokalnym, zrzeszonym w sieciach franczyzowych, grupach zakupowych itp. oraz niezrzeszonym.
To w tym kanale sprzedaży też jest pole do popisu dla nowości i wypracowywania w konsumentach nowego nawyku zakupowego. O nowościach mówią nam detaliści w Głosie branży: klienci lubią próbować nowości, nowości zawsze wspierają sprzedaż, zwłaszcza po poinformowaniu o nich w telewizji lub w innych mediach. Przy czym najważniejszą grupą sięgającą po nowinki są ludzie młodzi i dzieci. Kontynuujemy temat franczyzy. Tym razem mamy dla Państwa ranking największych franczyzobiorców. Sprawdziliśmy, ile sklepów pod danym szyldem prowadzą rekordziści. Numer jeden na liście ma aż 45 placówek. Po szczegóły zapraszam na franczyzowe strony.
Sezonowo analizujemy w tym wydaniu wakacyjne kategorie – różne napoje, słone przekąski i inne poręczne produkty do zabrania na letnie wycieczki.
Na koniec zaś dzielimy się częścią raportu naszej siostrzanej redakcji – „Media Marketing Polska”, która wyróżniła detalistów i producentów za działania komunikacyjne. Tu mogą też Państwo spojrzeć na największe budżety reklamowe – różnych graczy właśnie z branży żywności i handlu.

Michalina Szczepańska


redaktor naczelna
miesięcznika „Handel”
Michalina Szczepańska

 • O magazynie

  Miesięcznik branży FMCG - „Handel”, jest adresowany do właścicieli, kierowników niezależnych sklepów spożywczych i drogerii w całej Polsce. W "Handlu" przeważają artykuły o charakterze edukacyjnym i informacyjnym, a nowoczesny layout wyróżnia pismo na tle innych tytułów branżowych. Poza artykułami czytelnicy znajdą również informacje o nowych produktach oraz promocjach organizowanych przez producentów FMCG.

 • Gdzie znajdę najnowsze wydanie?

  Wejdź na stronę: www.e-wydania.media.com.pl
  kontakt bezpośredni do opiekuna produktu

  Piotr Łukowski

 • Strony internetowe związane z magazynem
 • Wydarzenia związane z magazynem

  Konkurs Hit Handlu
  Kontakt w sprawie wydarzeń

  Anna Pastor
  Katarzyna Wlostowska

 • Kontakt w sprawie reklamy

  Czytaj najnowsze wydanie miesięcznika "Handel"
  kontakt w sprawie reklamy:

  Anna Piskorz Dorota Fabiszewska

 • Kontakt z Redakcją

  Joanna Hamdan

 • Historia magazynu

     Od 1993 roku, czyli od pierwszego wydania, „Handel” opisuje zmiany, wskazuje trendy i kierunki rozwoju branży FMCG. Od wielu lat czasopismo utrzymuje wysoką pozycję w segmencie prasy handlowej. Towarzyszy detalistom i hurtownikom w ich codziennej pracy, dostarczając niezbędnych informacji i wskazówek na temat tego, jak skutecznie konkurować na szybko zmieniającym się rynku.

     W styczniu 2010 roku po konsultacjach z naszymi czytelnikami i klientami „Handel” przybrał nową, atrakcyjną szatę graficzną. Obecnie jako miesięcznik w nakładzie 80 000 dociera do sklepów niezależnych (działających pod własnym szyldem), placówek franczyzowych, ajencji, hurtowni oraz do super- i hipermarketów.
  Wszystkie te kanały zostały wzięte pod uwagę w badaniu dystrybucji i czytelnictwa wysokonakładowej prasy handlowej z maja 2013 roku przeprowadzonego przez instytut GfK Polonia. W całkowitej próbie, wynoszącej 1036 wywiadów, najwyższe wskaźniki uzyskał właśnie miesięcznik „Handel”, notując 55 proc. dotarcia i czytelnictwa do wskazanej grupy docelowej.

     Aż 65 000 egz. adresowanych imiennie trafia do czytelników za pośrednictwem Poczty Polskiej i In Postu. Odbiorcami są właściciele i kierownicy niezależnych sklepów detalicznych z branży FMCG na terenie całego kraju. Pozostałe 15 000 egz. jest rozpowszechniane za pośrednictwem sieci Eurocash. Nakład i dystrybucja są kontrolowane przez Związek Kontroli i Dystrybucji Prasy. Według danych GfK Polonia na początku 2010 roku działało 93 000 sklepów małego formatu – niezależne stanowiły ok. 79 proc.

     Zawartość merytoryczna czasopisma od początku jego istnienia na rynku stoi na najwyższym poziomie. Każde wydanie „Handlu” zawiera informacje o aktualnych branżowych wydarzeniach w kraju i za granicą, najnowszych metodach i narzędziach w zarządzaniu, strategiach firm handlowych, przepisach i regulacjach prawnych w handlu detalicznym, wywiady z osobami kształtującymi wizerunek polskiej branży FMCG. Informujemy o nowościach wprowadzanych na rynek, publikujemy analizy rynków produktów spożywczych i niespożywczych, raporty specjalne oraz artykuły o technologiach i trendach w wyposażeniu sklepów. „Handel” jest także lekturą dla polskich producentów i dystrybutorów dóbr FMCG.

  Od września 2014r. magazyn dostępny jest również w wersji cyfrowej.

x

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2024 VFP Communications Ltd.