W numerze między innymi:

• Wreszcie na swoim miejscu. Życie pisze różne scenariusze, niekoniecznie takie, jakie byśmy chcieli. Rodzeństwo Piotr i Nina Tyrkowie udowadniają, że nie ma co bać się przebranżowienia. Grunt, żeby nową pracę potraktować z pasją i otwartością na klientów. Po trzech latach sytuują się w top 5 warszawskich warzywniaków.

• Carrefour i jego inspiracje. To nie są łatwe czasy dla hipermarketów, dlatego też Carrefour testuje różne rozwiązania, które przyciągną więcej klientów na zakupy. Ku inspiracji przedstawiamy kilka tegorocznych przykładów.

• Poduszka bezpieczeństwa dla młodych. Franczyza twarda czy miękka? A może grupa zakupowa czy nawet prowadzenie biznesu w pojedynkę? Zaprzyjaźnieni z nami praktycy próbują znaleźć odpowiedzi na pytania, jakimi argumentami przekonać młode osoby do prowadzenia sklepu i jaka forma działalności będzie najlepsza na start.

• Z psem na zakupach: pozwolić mu wejść czy nie? Część sklepów i galerii handlowych wprost zachęca, aby nie zostawiać swoich pupili przywiązanych pod budynkiem, tylko wejść z nimi do środka. Co na to prawo?

• Inwentaryzacja – zmora handlu. Koniec roku to czas inwentaryzacji w sklepach. Przysparza ona wiele nerwów, często odbywa się w nocy, dlatego zapytaliśmy ekspertów, jak detaliści mogą się przygotować, aby przebiegała ona jak najsprawniej.

• Nie tylko od święta. Polacy sprzątają przez cały rok. Sama czynność ich szczególnie nie uszczęśliwia, ale porządek w domu już tak. Po Wielkanocy Boże Narodzenie to drugi pik sprzedażowy dla produktów z tej kategorii.

100 stron o handlu

Handel, który przyciąga klientów i nowych detalistów

PRODUCENCI I DETALIŚCI WESZLI W NAJGORĘTSZY OKRES W ROKU. To sprzedaż czwartego kwartału zdecyduje też o tym, które ze spożywczych kategorii ostatecznie wolumenowo urosną, bo że rosną wartościowo za sprawą inflacji, nie trzeba nikomu mówić. My wraz z Państwem przyglądamy się bacznie i podpowiadamy, na co postawić, czemu się przyjrzeć, co wziąć pod uwagę, podejmując decyzje asortymentowe, ale też technologiczne. Bo dzisiejszy sklep to przecież takie coraz bardziej nowoczesne, wysycone elektroniką mikrocentrum (a nierzadko i wielkie centrum) zarządzania.
Zaczynamy jednak to wydanie nie od nadchodzącej, przedświątecznej handlowej gorączki, lecz od wspaniałej historii rodzeństwa, które po działaniu w innych branżach powróciło do korzeni i zdecydowało się otworzyć sklep. Ninę Tyrkę z pewnością Państwo kojarzą z telewizji, jej brat aż tak medialny nie był, a teraz oboje są detalistami. Dzielą się swoimi spostrzeżeniami i sposobami na pozyskanie klientów oraz wyróżnienie na handlowym rynku.
Z kolei bardziej doświadczonych detalistów pytamy, na ile widać na rynku nowe pokolenie franczyzobiorców i czym można je przekonać do współtworzenia branży. O franczyzie, jej wyzwaniach i możliwościach intensywnie dyskutowaliśmy w październiku podczas pierwszej takiej konferencji „Handlu” i naszego portalu HandelExtra.pl właśnie o usieciowianiu handlu. Bardziej szczegółowa relacja (również ta zdjęciowa) oczywiście dostępna jest na portalu.
Ku inspiracji zostawimy też Państwa z tematem tzw. retail mediów. Wywodzi się z e-commerce, ale przenosi do sklepów w wersji offline. Co, jak i dlaczego – w felietonie redaktora naczelnego „Media Marketing Polska”, naszego siostrzanego tytułu, który zna się na tym komunikacyjnym aspekcie działań detalistów i producentów.
W ramach „worka z pomysłami” piszemy też o konceptach i koncepcikach zastosowanych w kilku ostatnio otwartych sklepach Carrefoura. Dlaczegóż bowiem nie czerpać z kanału nowoczesnego?
Po więcej analiz, newsów, wywiadów i po odcinki naszej podcastowej serii: Posłuchaj, co w handlu, zapraszam, jak zawsze, na HandelExtra.pl.

Michalina Szczepańska






redaktor naczelna
miesięcznika „Handel”
Michalina Szczepańska

  • O magazynie

    Miesięcznik branży FMCG - „Handel”, jest adresowany do właścicieli, kierowników niezależnych sklepów spożywczych i drogerii w całej Polsce. W "Handlu" przeważają artykuły o charakterze edukacyjnym i informacyjnym, a nowoczesny layout wyróżnia pismo na tle innych tytułów branżowych. Poza artykułami czytelnicy znajdą również informacje o nowych produktach oraz promocjach organizowanych przez producentów FMCG.

  • Co zawiera prenumerata magazynu

    dziesięć egzemplarzy magazynu,
    E-wydania - darmowy dostęp do cyfrowej wersji magazynów poprzez dedykowaną aplikację na urządzenia mobilne (App Store , Google Play),
    bezpłatny dostęp do serwisu "Handel Extra",
    rabaty na uczestnictwo w wydarzeniach organizowanych przez wydawnictwo,
    darmową wysyłkę.

  • Gdzie moge zakupić magazyn

    zakup online poprzez sklep.media.com.pl
    poprzez formularz prenumeraty w wersji PDF
    kontakt bezpośredni do opiekuna produktu

    Piotr Łukowski

  • Strony internetowe związane z magazynem
  • Wydarzenia związane z magazynem

    Konkurs Hit Handlu
    Kontakt w sprawie wydarzeń

    Anna Pastor
    Katarzyna Wlostowska Monika Łojek

  • Dostępna przestrzeń reklamowa

    Pobierz najnowsze media reklamowe dla magazynu "Handel"
    kontakt w sprawie reklamy i sponsoringu

    Monika Łojek Anna Piskorz Nataliia Giermuda

  • Kontakt z Redakcją

    Joanna Hamdan

  • Historia magazynu

       Od 1993 roku, czyli od pierwszego wydania, „Handel” opisuje zmiany, wskazuje trendy i kierunki rozwoju branży FMCG. Od wielu lat czasopismo utrzymuje wysoką pozycję w segmencie prasy handlowej. Towarzyszy detalistom i hurtownikom w ich codziennej pracy, dostarczając niezbędnych informacji i wskazówek na temat tego, jak skutecznie konkurować na szybko zmieniającym się rynku.

       W styczniu 2010 roku po konsultacjach z naszymi czytelnikami i klientami „Handel” przybrał nową, atrakcyjną szatę graficzną. Obecnie jako miesięcznik w nakładzie 80 000 dociera do sklepów niezależnych (działających pod własnym szyldem), placówek franczyzowych, ajencji, hurtowni oraz do super- i hipermarketów.
    Wszystkie te kanały zostały wzięte pod uwagę w badaniu dystrybucji i czytelnictwa wysokonakładowej prasy handlowej z maja 2013 roku przeprowadzonego przez instytut GfK Polonia. W całkowitej próbie, wynoszącej 1036 wywiadów, najwyższe wskaźniki uzyskał właśnie miesięcznik „Handel”, notując 55 proc. dotarcia i czytelnictwa do wskazanej grupy docelowej.

       Aż 65 000 egz. adresowanych imiennie trafia do czytelników za pośrednictwem Poczty Polskiej i In Postu. Odbiorcami są właściciele i kierownicy niezależnych sklepów detalicznych z branży FMCG na terenie całego kraju. Pozostałe 15 000 egz. jest rozpowszechniane za pośrednictwem sieci Eurocash. Nakład i dystrybucja są kontrolowane przez Związek Kontroli i Dystrybucji Prasy. Według danych GfK Polonia na początku 2010 roku działało 93 000 sklepów małego formatu – niezależne stanowiły ok. 79 proc.

       Zawartość merytoryczna czasopisma od początku jego istnienia na rynku stoi na najwyższym poziomie. Każde wydanie „Handlu” zawiera informacje o aktualnych branżowych wydarzeniach w kraju i za granicą, najnowszych metodach i narzędziach w zarządzaniu, strategiach firm handlowych, przepisach i regulacjach prawnych w handlu detalicznym, wywiady z osobami kształtującymi wizerunek polskiej branży FMCG. Informujemy o nowościach wprowadzanych na rynek, publikujemy analizy rynków produktów spożywczych i niespożywczych, raporty specjalne oraz artykuły o technologiach i trendach w wyposażeniu sklepów. „Handel” jest także lekturą dla polskich producentów i dystrybutorów dóbr FMCG.

    Od września 2014r. magazyn dostępny jest również w wersji cyfrowej.

  • Stopka magazynu

    Stopka magazynu Handel

x

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2024 VFP Communications Ltd.